Yamaha R-N800A Srebrny Amplituner Sieciowy Autoryzowany Dealer Srebrny

  • Kod: 7148
  • Producent: Yamaha

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 4 199,00 zł brutto
  • szt.
  • 5 099,00 zł 4 149,00 zł / szt.
  • Oblicz_raty_duckblue

Nasz salon jest Autoryzowanym Dealerem Yamaha

Zakupy u nas oznaczają 100% zadowolenia z transakcji!
Każde zamówienie jest realizowane przez nas indywidualnie.
Wszystkie produkty są fabrycznie nowe, pochodzą prosto od producenta!

Yamaha Logo and symbol, meaning, history, PNG, brand

 

 

Amplituner stereo Yamaha R-N800A

R-N800A to doskonale wyposażony amplituner sieciowy, który dostarcza niezrównanej przyjemności podczas słuchania muzyki. Urządzenie wykorzystuje zaawansowaną funkcję YPAO™, pozwalającą na stworzenie optymalnych warunków akustycznych w każdym pomieszczeniu. Urządzenie umożliwia odtwarzanie muzyki z rozmaitych źródeł i zapewnia dostęp do rozmaitych internetowych serwisów streamingowych.

 

Yamaha MusicCast R-N800A

 

Idea True Sound

Amplituner Yamaha R-N800A powstał zgodnie z autorską koncepcją True Sound japońskiego producenta. Jej założeniem jest dostarczanie naturalnego, realistycznego brzmienia, które sprawia, że słuchacz może znaleźć się „bliżej artysty” i poczuć się niemal tak, jak na koncercie. Wystarczy zamknąć oczy i zanurzyć się w odtwarzanych dźwiękach.

 

Yamaha MusicCast R-N800A

 

Korekcja akustyki YPAO™

Amplituner R-N800A obsługuje funkcje YPAO™ (Yamaha Parametric Acoustic Optimizer). Jest to autorskie rozwiązanie firmy Yamaha, które dostosowuje ustawienia odtwarzanego dźwięku do konkretnej przestrzeni odsłuchowej. Wykorzystuje mikrofony, aby zbadać akustykę pomieszczenia i automatycznie dostosować parametry dźwięku, m.in. takie jak korekcja brzmienia i balans kanałów. Celem jest uzyskanie optymalnej jakości dźwięku w danym pomieszczeniu. Funkcja YPAO R.S.C. (Reflected Sound Control) kontroluje szczególnie istotne dla ostatecznego brzmienia wczesne odbicia, automatycznie dostosowując i optymalizując sposób, w jaki dźwięk rozchodzi się w pomieszczeniu, a wszystko z uwzględnieniem ustawienia głośników względem miejsca odsłuchu.

 

Yamaha MusicCast R-N800A

 

Legendarna koncepcja projektowa

Yamaha może pochwalić się już ponad 60-letnim doświadczeniem jako marka audio. Rozwiązania techniczne zastosowane w modelu R-N800A wywodzą się bezpośrednio z legendarnej koncepcji projektowej ToP-ART (Total Purity Audio Reproduction Technology). Zgodnie z jej założeniami istotne jest wierne zachowanie integralności odtwarzanych dźwięków przez skrupulatne połączenie symetrycznego układu obwodów lewego i prawego kanału i zastosowanie możliwie najkrótszych ścieżek sygnałowych oraz niskorezonansowej, sztywnej obudowy ze specjalną ramą „Art Base”, która redukuje niepożądane wibracje.

 

Yamaha MusicCast R-N800A

 

Nóżki zapobiegające rezonansom

W amplitunerze R-N800A zastosowano antywibracyjne nóżki, które mają za zadanie redukować drgania. Przez umieszczenie cienkich zakrzywionych elementów wzmacniających na zewnętrznych krawędziach i grubszych, prostych elementów wzmacniających wewnątrz, energia drgań jest skutecznie rozpraszana i redukowana. Taka konstrukcja pozwala na uzyskanie precyzyjnego brzmienia, które w pełni oddaje rytm i dynamikę.

 

Wydajność i precyzja przetwarzania

Jednym z podzespołów wykorzystywanych w modelu R-N800A jest zaawansowany przetwornik C/A ESS Technology Sabre ES9080Q (384 kHz / 32-bit). Dzięki niemu zapewniona jest doskonała jakość dźwięku, przy wysokim współczynniku SNR (Signal to Noise Ratio). W połączeniu z oryginalnym modułem sieciowym Yamahy, urządzenie wydobywa nawet najdrobniejsze niuanse podczas odtwarzania sygnału ze źródeł wysokiej rozdzielczości. Dzięki temu skutecznie odwzorowywana jest nawet subtelna atmosfera sali koncertowej.

 

Yamaha MusicCast R-N800A

 

Koncepcja niskiej impedancji

Aby uniknąć degradacji sygnału audio, amplituner R-N800A wyposażono w solidne przewody do podłączenia obwodów uziemienia, zgodnie z koncepcją niskiej impedancji. Dodatkowo w celu wzmocnienia uziemienia zastosowano połączenie śrubowe na wyjściu sekcji wzmacniacza mocy. Przekłada się to na wrażenie bliższego obcowania z ulubionymi nagraniami.

 

Funkcje sieciowe

Amplituner obsługuje różnorodne serwisy streamingowe, takie jak np. Amazon Music i Spotify. W połączeniu z możliwościami wbudowanego przetwornika cyfrowo-analogowego pozwala to w pełni cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem. Urządzenie oferuje także wsparcie dla funkcji AirPlay 2 i autorskiego systemu multiroom Yamaha MusicCast. Dzięki temu możemy wygodnie odtwarzać muzykę w dowolnym miejscu w domu, łącząc różne urządzenia kompatybilne z MusicCast i sterując nimi za pomocą jednej aplikacji zainstalowanej np. na smartfonie.

 

Yamaha MusicCast R-N800A

 

Różnorodne złącza

Amplituner został wyposażony w rozmaite złącza cyfrowe i analogowe. Wśród nich znajdziemy m.in. wejścia 2 x RCA (w tym wejście gramofonowe), a także złącze USB-B, które pozwala na obsługę odtwarzania treści audio wysokiej rozdzielczości (DSD 11,2 MHz oraz PCM do 384 kHz). Na tylnym panelu tego stereofonicznego amplitunera sieciowego nie zabrakło również wejść optycznych i koaksjalnych oraz wyjścia na subwoofer aktywny. Na froncie znajduje się natomiast wyjście słuchawkowe.

 

 

Więcej informacji
Sekcja wzmacniacza
Moc wyjściowa Max Power 145 W + 145 W (8 Ω, 1 kHz, 10% THD); Dynamic Power per Channel (8/6/4/2 Ω) 140 W / 170 W / 220 W / 290 W; Rated Output Power 100 W + 100 W (8 Ω, 20 Hz—20 kHz, 0.07 % THD)
Zniekształcenia THD 0,07 %
Sekcja sieciowa
Radio internetowe Tak
Bezprzewodowy streaming AirPlay, Bluetooth
Serwisy strumieniujące Deezer, Napster, Pandora, qobuz, Spotify, Tidal
Tryb GAPLESS (bez pauz) Tak
Sterowanie aplikacją Tak
WiFi Tak
Odtwarzane formaty plików AAC, FLAC, MP3, WAV, WMA, MPEG-4 AAC, AIFF, DSD
FLAC, WAV 192/24 Tak
Bluetooth Tak
Dodatkowe funkcje
Tryb Pure Direct Tak
Korekcja tonów Tak
Głośniki A/B Tak
Pilot Tak
Zasilanie
Pobór mocy (standby) 0.2 W (Normal standby off); 1.6 W (Wired, Network standby on); 2.0 W (WiFi, Network standby on)
Ogólne
Wymiary (S x W x G) mm 435 x 151 x 395 (wysokość z anteną: 232)
Waga kg 11.4
Inne ESS SABRE ES9080Q 384 kHz / 32-bit DAC; YPAO R.S.C.; BT 4.2, SBC, AAC;