iFi Audio ZEN DAC V2 2022 Autoryzowany Dealer

 • Kod: 6739
 • Producent: iFi Audio

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 899,00 zł brutto
 • Czas realizacji: 24h
 • szt.
 • 999,00 zł 699,00 zł / szt.
 • Oblicz_raty_duckblue

Nasz salon jest Autoryzowanym Dealerem IFI Audio 

Zakupy u nas oznaczają 100% zadowolenia z transakcji!
Każde zamówienie jest realizowane przez nas indywidualnie.
Wszystkie produkty są fabrycznie nowe, pochodzą prosto od producenta!

iFi Audio Micro iDSD Signature Portable DAC/Amp | HeadAmp

 

iFi Audio ZEN DAC V2

ZEN DAC V2 jest tym samym wielokrotnie nagradzanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym USB o wysokiej rozdzielczości/wzmacniaczem słuchawkowym jak poprzednio, ale z dodatkowym efektem.

Zmieniony został jego 8-rdzeniowego układu XMOS na 16-rdzeniowy. Jest niezwykle wydajny, a jednocześnie jest bardzo przystępny cenowo. Wystarczająco kompaktowy, aby używać go jako przetwornik cyfrowo-analogowy USB, czy też wzmacniacz słuchawkowy na biurku i wystarczająco stylowy, aby używać go w domu z ulubionymi aktywnymi kolumnami lub wzmacniaczem.

ifi audio Zen DAC

Główne zmiany w iFi Audio ZEN DAC V2

Zen DAC V2 obsługuje PCM i DXD do 32 bit/384 kHzDSD256 i MQA. DSD pozostaje „bit-perfect” dzięki chipowi True Native Burr-Brown. Odtwarza Hi-Res True Native , formaty muzyczne: od MP3 do DSD256, PCM384 i DXD384. To właśnie obsługa "gęstych" plików audio jest główną różnicą pomiędzy nim a wcześniejszym modelem.

Dzięki 16 rdzeniowej technologii ZEN DAC V2 teraz dekoduje MQA, a nie tylko renderuje. To właśnie obsługa "gęstych" plików audio jest główną różnicą pomiędzy nim a wcześniejszym modelem.

ifi audio Zen DAC

Umożliwia to odtwarzanie plików audio i strumieni MQA, zapewniając dźwięk oryginalnego nagrania. Dioda LED świeci się na zielono lub niebiesko, wskazując, że urządzenie dekoduje i odtwarza strumień lub plik MQA i wskazuje pochodzenie, aby zapewnić identyczność dźwięku z materiałem źródłowym. Świeci się na niebiesko przy odtwarzaniu MQA Studio, który został zatwierdzony w studiu przez artystę/producenta lub zweryfikowany przez właściciela praw autorskich.

ZEN DAC V2 posiada nowy i ulepszony zegar o niskim jitterze, oznacza to lepszą wydajność o >20 dB i bardzo niski poziom zakłóceń.

iFi audio Zen DAC

Producent zastosował w urządzeniu zbalansowaną konstrukcję. Dzięki niskiemu poziomowi szumów, przetwornik pozostanie cichy nawet w wymagających warunkach. ZEN DAC oferuje zbalansowane wyjścia Pentaconn 4.4mm z przodu i z tyłu urządzenia. Ponadto na przednim panelu znajduje się również gniazdo słuchawkowe 6.3mm, a z tyłu wyjście 2xRCA. 

iFi Audio Zen DAC

Tryb variable i fixed ZEN DAC V2 może w razie potrzeby służyć jako przedwzmacniacz do regulacji głośności dzięki zastosowaniu przełącznika między trybem variable i fixed.

Przełącznik TrueBass. Włączenie tej opcji zapewnia głębię i jakość bas gdy odczuwa się niedobory w tym rejonie pasma. Pozwala uzyskać bardziej dociążone brzmienie niskich tonów.

Wyjście zbalansowane jest to rodzaj topologii obwodów audio, która wykorzystuje osobne kanały lewy i prawy. Jest to lepsza metoda niż tradycyjne podejście z pojedynczym końcem obwodu. Zrównoważone obwody zmniejszają szum i przesłuchy. Mniej zakłóceń zapewnia wyraźniejszy dźwięk. Zazwyczaj ten zestaw znajduje się w produktach z wyższej półki cenowej, takich jak Pro iCAN, ale iFi używa go teraz w całym swoim asortymencie, aby zapewnić najlepszą jakość dźwięku dla wszystkich naszych klientów. Kondensatory TDK C0G (klasa 1) oferują wysoką stabilność i niskie straty w zastosowaniach w obwodach rezonansowych. Są drogie, ale stanowią doskonały dodatek do naszych produktów.

iFi Audio Zen DAC

W zestawie z iFi Zen DAC'iem nie ma zasilacza. Jest możliwość zasilania go po USB 3.0 lub zakup dodatkowego zasilacza iFi 5v.

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany.

Funkcjonalność

Przetwornik DAC to samodzielna jednostka zdolna do przetwarzania sygnału cyfrowego na analogowy, który następnie zostaje wysłany do wzmacniacza. Stąd też posiada komplet wejść cyfrowych np. koaksjalnych, optycznych oraz wyjść analogowych np.: 2xRCA, 2xXLR etc.

Standardem staje się także wejście USB dla PC-Audio, które pozwala na użycie komputera/laptopa/tableta jako zewnętrznego źródła – wtedy DAC zostaje zainstalowany jak zewnętrzna karta dźwiękowa i zazwyczaj nie wymaga dedykowanych sterowników.

Główną rolą przetwornika wolnostojącego DAC jest poprawa parametrów dźwiękowych w stosunku do oryginalnego źródła np. odtwarzacza CD/DVD/Bluray/sieciowego/strumieniowego. Źródło pozostaje tzw transportem, który przejmuje na siebie rolę odkodowywania sygnału cyfrowego, który następnie zostaje przesłany do przetwornika DAC – ten zaś przetwarza je na sygnał analogowy i przesyła je do wzmacniacza.

Zakup przetwornika DAC polecany jest wszystkim tym osobom, które planują wymienić odtwarzacz CD na nowy lub dokupić dedykowany odtwarzacz CD w miejsce wielofunkcyjnego źródła dźwięku np. odtwarzacza Blu-ray lub sieciowego.

Specyfikacja techniczna

SEKCJA AUDIO: ------
Stosunek sygnał/szum:  116dB
Zniekształcenia THD:  <0.0015%
Impedancja wyjściowa: < 1 Ω (UnBAL/BAL)
FUNKCJONALNOŚĆ MULTIMEDIALNA: ------
Wi-Fi:  NIE
Bluetooth:  NIE
USB DAC:  TAK
WEJŚCIA/WYJŚCIA: ------
Wyjścia 2xRCA liniowe:  1
Złącze słuchawkowe: 
 • 6.3mm duży jack
 • 4.4mm Pentaconn Sony
Trigger:  NIE
INNE: Formaty: 44.1/48/88.2/96/176.4/192/384kHz PCM 2.8/3.1/5.6/6.2/11.2/12.4MHz DSD 353/384KHz DXD
:: Wyjścia: 6.3mm (UnBAL) — 1V / 3.3V max. 12 Ohm - 300 Ohm Headphone 4.4mm Pentaconn (BAL) — 2V / 6.2V max. 12 Ohm - 600 Ohm Headphone
:: Przełącznik między trybem regulowanym i stałym
:: Przełącznik TrueBass
Pilot: NIE
Zasilacz: USB 3.0 lub 5V DC
Zużycie prądu:  < 1.5W
Wysokość: 3cm
Szerokość: 10cm
Głębokość: 11.7cm
Waga: 491g
Gwarancja: 24 miesiące
Przetwornik DAC:  True Native Burr Brown