Topping D50s Przetwornik cyfrowo-analogowy DAC USB z Bluetooth aptX

  • szt.
  • 1 290,00 zł 1 090,00 zł / szt.
  • Oblicz_raty_duckblue

Topping D50s

Obsługuje DSD512 i PCM 32-bit/768kHz

USB w D50s wspiera DSD64-DSD512 i PCM 16bit/44.1kHz - 32bit/768kHz. Porty optyczne i koaksjalne charakteryzują się obsługą PCM do 24bit/192kHz i DOP DSD64.

Topping D50s

Bluetooth

D50s odznacza się certyfikatem przesyłu bezprzewodowego w wysokiej rozdzielczości SONY LDAC. Użycie chipsetu CSR8675 sprawia, że urządzenie obsługuje protokoły LDAC/AAC/SBC/aptX/aptX-LL/aptX-HD. Aby uzyskać lepszą jakość dźwięku, urządzenie przetwarza sygnał na analogowy za pomocą przetwornika ES9038Q2M. Tryb Bluetooth można wyłączyć oddzielnie w menu.

 

Topping D50s

OPA1612 SoundPlus i LME49720

Konfiguracja wzmacniaczy 2x OPA1612 SoundPlus i 1x LME49720 wpływa na wysoką wydajność i zapewnia nieprzerwaną transmisję sygnału. LME49720 jest zainstalowany na sockecie, co umożliwia wymianę w celu osiągnięcia innego brzmienia (niezalecane w przypadku nieprofesjonalnych użytkowników).

 

Funkcja auto on/off

Urządzenie posiada wbudowaną funkcję automatycznego włączania/wyłączania w zależności od obecności sygnału lub też jego braku. Wbudowana funkcja wygaszania ekranu po 30 sekundach od użycia zwiększa komfort dla oczu. Obie funkcjonalności można sterować za pomocą menu.

 

Sterowanie

Sterowanie odbywa się za pomocą jednego przycisku i joysticka lub na odległość za pomocą pilota.

Topping D50s

DAC + przedwzmacniacz

D50s to przetwornik z kontrolą głośności, więc urządzenie może posłużyć jako konfiguracja "DAC + przedwzmacniacz" do podłączenia ze wzmacniaczem lub do kolumny aktywnej

 

Podłączenie do urządzeń mobilnych

Wykorzystanie przejściówki OTG (brak w zestawie) umożliwia podłączenie urządzeń mobilnych, takich jak tablet, smartfon do przetwornika i bezstratne przesyłanie audio*. 

*Urządzenie mobilne musi wspierać OTG. 

Topping D50s

 

Najważniejsze cechy:

  • Układ XMOS XU208
  • Aluminiowa obudowa
  • Sterowanie za pomocą przycisku i joysticka
  • Pilot
  • Funkcja auto on/off
  • Komunikacja Bluetooth
  • konfiguracja OPA1612 SoundPlus i LME49720

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany.

Funkcjonalność

Przetwornik DAC to samodzielna jednostka zdolna do przetwarzania sygnału cyfrowego na analogowy, który następnie zostaje wysłany do wzmacniacza. Stąd też posiada komplet wejść cyfrowych np. koaksjalnych, optycznych oraz wyjść analogowych np.: 2xRCA, 2xXLR etc.

Standardem staje się także wejście USB dla PC-Audio, które pozwala na użycie komputera/laptopa/tableta jako zewnętrznego źródła – wtedy DAC zostaje zainstalowany jak zewnętrzna karta dźwiękowa i zazwyczaj nie wymaga dedykowanych sterowników.

Główną rolą przetwornika wolnostojącego DAC jest poprawa parametrów dźwiękowych w stosunku do oryginalnego źródła np. odtwarzacza CD/DVD/Bluray/sieciowego/strumieniowego. Źródło pozostaje tzw transportem, który przejmuje na siebie rolę odkodowywania sygnału cyfrowego, który następnie zostaje przesłany do przetwornika DAC – ten zaś przetwarza je na sygnał analogowy i przesyła je do wzmacniacza.

Zakup przetwornika DAC polecany jest wszystkim tym osobom, które planują wymienić odtwarzacz CD na nowy lub dokupić dedykowany odtwarzacz CD w miejsce wielofunkcyjnego źródła dźwięku np. odtwarzacza Blu-ray lub sieciowego.

Specyfikacja techniczna

SEKCJA AUDIO: ------
Stosunek sygnał/szum:  >122dB
Zniekształcenia THD:  <0.0003%
Pasmo przenoszenia:  20 - 20.000Hz
FUNKCJONALNOŚĆ MULTIMEDIALNA: ------
Wi-Fi:  NIE
AirPlay:  NIE
Bluetooth:  TAK
USB DAC:  TAK
WEJŚCIA/WYJŚCIA: ------
Wejście optyczne:  1
Wejścia koaksjalne:  1
Wyjścia 2xRCA liniowe:  1
Złącze słuchawkowe:  Brak
Wejście Ethernet/LAN:  NIE
Trigger:  NIE
Inne złącza:  USB
aptX:  TAK
INNE: Komunikacja Bluetooth 5.0
:: Układ XMOS XU208
:: Funkcja auto on/off
Pilot: TAK
Zasilacz: 5V DC 1A
Wysokość: 2.6cm
Szerokość: 11cm
Głębokość: 11.9cm
Waga: 510g
Gwarancja: 24 miesiące
Przetwornik DAC:  ES9038Q2M