Vienna Acoustics Beethoven Baby Grand Reference Kolumna Stereo Autoryzowany Dealer

 • Kod: 6993
 • Producent: Vienna Acoustics

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 21 600,00 zł brutto
 • szt.
 • 21 600,00 zł 14 000,00 zł
 • Oblicz_raty_duckblue

Nasz salon jest Autoryzowanym Dealerem Vienna Acoustics 

Zakupy u nas oznaczają 100% zadowolenia z transakcji!
Każde zamówienie jest realizowane przez nas indywidualnie.
Wszystkie produkty są fabrycznie nowe, pochodzą prosto od producenta!

 

Introducing Vienna Acoustics Distributed in USA and Canada by Bluebird Music

 

Kolumna podłogowa Vienna Acoustics Beethoven Baby Grand Reference

Słuchanie po raz pierwszy nowego Beethoven Baby Grand Reference zapiera dech w piersiach. Pojawia się też kilka palących pytań: Jakim cudem ta szczupła piękność jest w stanie stworzyć taką scenę dźwiękową? Gdzie jest ukryty subwoofer? A skąd ta intensywność?

W sercu konstrukcji znajdują się nasze zupełnie nowe przetworniki typu spider-cone, jeden 6-calowy głośnik średniotonowy i dwa 6-calowe głośniki niskotonowe, wszystkie z naszą opatentowaną płaską membraną typu spider-cone w nowej konstrukcji, składającej się z 2 odrębnych stożków - zupełnie nowej membrany kompozytowej. Płaska powierzchnia stożka "pająka" oferuje zaletę precyzyjnego ruchu przypominającego tłok. Każda membrana powinna poruszać się do wewnątrz i na zewnątrz jako jedna jednostka, a nie jako drgająca masa nieskorelowanych wibracji. 

 

 

Płaska membrana jest wyjątkowo sztywna, z usztywnieniami o wysokości odpowiednio 18 mm (bas) i 14 mm (mid), a jednocześnie jest odpowiednio lekka, dodatkowo wzmocniona włóknami szklanymi w naszej nowej mieszance X4P.
Każdy centymetr kwadratowy dostarcza ten sam impuls, co jego sąsiedzi, co skutkuje rewolucyjną kontrolą odpowiedzi impulsowej. Ponieważ nasza konstrukcja stożka/membrany opiera się na bardzo dużej cewce drgającej, powierzchnia promieniująca w jej środku jest duża, co czyni ją znaczącym wyznacznikiem dźwięku. Niezliczone testy odsłuchowe przyniosły tak nieoczekiwaną, unikalną kombinację, że nadaliśmy jej nową nazwę - Composite Cone.


Powierzchnia 5 cm jest teraz odwróconą kopułką wykonaną z tkaniny, podwójnie powlekanej z tyłu. Doskonałość została osiągnięta poprzez słuchanie różnych pozycji osiowych, z niezwykle jednorodnymi wynikami dzięki zastosowaniu cofnięcia 8 mm. Suma cech Composite Cone to niezrównana symbioza. Co więcej, jednym z powodów, dla których centralna membrana z tkaniny tak ładnie współgra, jest jej pokrewieństwo z materiałem tkaniny naszego wysoce muzycznego, ręcznie powlekanego jedwabnego głośnika wysokotonowego, zaprojektowanego przez Vienna Acoustics, ręcznie wykonanego przez skandynawski zespół specjalistów.

 

Podobnie jak jego większy towarzysz, BEETHOVEN Baby Grand REFERENCE zawiera nasz nowy, ekskluzywny, ręcznie powlekany głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką, który z naturalną łatwością ujawnia nawet najdrobniejsze niuanse, jednocześnie sięgając głęboko w obszary średnich tonów. Rezultat tej starannie dobranej kombinacji stanowi kamień milowy pod względem naturalności, przejrzystości i łatwości reprodukcji.

 

Obwód zwrotnicy posiada zarówno elegancką prostotę miękkich filtrów - czysty pierwszy rząd, 6 dB na oktawę nachylenia do drugiego rzędu Bessela - jak i zasadniczą złożoność wynikającą z odsłuchu, potrzebną do zręcznego utkania wyjścia przetworników w spójny system. Wszelkie decyzje dotyczące poszczególnych elementów i układu obwodów zostały jak zawsze wykonane w drodze szeroko zakrojonych testów odsłuchowych. Specjalnie dobrany każdy komponent zapewnia harmonijną muzykalność, a wyrafinowany układ pomaga w klarownej barwie instrumentalnej.

 

Tradycja niezrównanej jakości wykończenia jest kontynuowana przez BEETHOVEN Baby Grand REFERENCE, który zapewnia ciepło i piękno prawdziwego drewna, a także najwyższe standardy wykończenia prawdziwym lakierem fortepianowym.

 


Niewidoczna dla oka, ale tym bardziej ważna dla dopełnienia jednorodnej całości, jest naukowo wyważona struktura usztywniająca, a także absolutnie hermetyczna oddzielna obudowa dla przetwornika średniotonowego Composite Cone.

 

Odkryj nieoczekiwane i zatrać się w pięknie muzyki.

 

Specyfikacja Techniczna:

 • Impedancja: 4 Ohm
 • Pasmo przenoszenia: 28 - 23000 Hz
 • Czułość: 89 dB
 • Zalecana moc wzmacniacza: 40 - 300 W
 • Głośnik wysokotonowy: 1.1” Hand Coated Vienna Acoustics Silk Dome Bass System Bass Reflex
 • Głośnik średniotonowy: 6" Midrange Composite Cone: Flat X4P Spidercone with recessed fabric center-cone
 • Głośniki niskotonowe: 2 x 6" Woofer Composite Cone: Flat X4P Spidercone with recessed fabric center-cone
 • System basowy: Bass-Reflex
 • Zwrotnica: 3-drożna, 6 dB i 12 dB Bessel
 • Waga: 52 kg /para
 • Wymiary (szer. x wys. x gł.): 182 x 1025 x 330 mm (bez zestawu podstawy); 260 x 1095 x 330 mm (z zestawem podstawy)
 • Możliwe wykończenia: Premium Rosewood, Cherry (wiśnia), Piano Black (czarny połysk), Piano White (biały połysk)

Podana cena dotyczy jednej sztuki, sprzedawane w parach.