UTOPIA FOCAL Słuchawki nagłowne Autoryzowany Dealer

 • Kod: 5762
 • Producent: Focal

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 18 049,05 zł brutto
 • szt.
 • 18 999,00 zł / szt.
 • Oblicz_raty_duckblue

FOCAL UTOPIA 

FOCAL UTOPIA to jedne z najbardziej ekskluzywnych słuchawek otwartych dostępnych na rynku. Połączenie wyjątkowego wzornictwa i najlepszych dostępnych materiałów (berylowe przetworniki) czynią z nich jeden z najbardziej stylowych i najlepiej grających słuchawek. UTOPIA to synonim stylu i najlepszej jakości dźwięku. 

Dzięki temu modelowi FOCAL wspiął się na pozycje lidera wśród producentów słuchawek. UTOPIA to jedno ze szczytowych osiągnięć tego producenta, który przecież słynie z najwyższej jakości dźwięku.


FOCAL UTOPIA, to produkt ekskluzywny i jest to widoczne już od pierwszego spojrzenia. Te najwyższej klasy słuchawki otwarte cechuje wysmakowane francuskie wzornictwo. Dbałość producenta o najmniejsze detale - od przepięknego opakowania (skórzane i zamszowe wykończenia, przepięknie przeszyte czerwoną dratwą), po sam sposób w jaki ułożone są przewody; sprawia że nawet najbardziej wybredni koneserzy będą zachwyceni.


Sercem UTOPII są przetworniki, w których wykorzystano berylową membranę. Każdy miłośnik dobrego dźwięku wie, że Beryl jest jednym z najlepszych materiałów wykorzystywanych przy produkcji membran. Jest lekki, niesłychanie twardy i bardzo drogi, dlatego tylko nieliczne modele słuchawek mogą się pochwalić taką konstrukcją.


Precyzja z jaką przenoszone są wszystkie pasma dźwięku jest niebywała, do tego słuchawki cechuje wyjątkowa dynamika spowodowana przez specjalną konstrukcją membrany, której kształt przypomina spłaszczoną literę M – to opatentowane przez inżynierów FOCAL rozwiązanie zapewnia jej natychmiastową reakcję.

FOCAL UTOPIA to słuchawki o niebywałej precyzji. Ich brzmienie jest mocne i czyste, bardzo, ale to bardzo czytelne. Wysokie tony są wysunięte na pierwszy plan, co w pierwszej chwili może zaskakiwać, ale przy dłuższym odsłuchu staje się jasne, że dzięki temu osiągnięta została wyjątkowa transparentność.


Wszystkie instrumenty są precyzyjnie ułożone w przestrzeni, słychać najdrobniejsze detale i szmery, każda śpiewana zgłoska, każde uderzenie kostki o struny gitary jest doskonale słyszalne. Nie oznacza to jednak, że średnica i bas zostały wycofane. Niskie tony dzięki berylowi osiągają wyjątkową rytmiczność, a ich szybka akcja sprawia, że utwory osiągają sprężystość, która niespotykana jest nigdzie indziej.


Brzmienie UTOPII jest wyrafinowane i bardzo charakterystyczne. Dźwięk jest spójny i subtelny. Scena dźwiękowa jest oszałamiająca, słuchając muzyki zostajemy przeniesieni prosto do studia – muzyka otacza nas z każdej strony, zarówno z przodu jak i z tyłu.

Dla producentów słuchawek równie ważnym aspektem co zadbanie o wysoką jakość dźwięku jest zapewnienie wygody i komfortu użytkowania.


FOCAL UTOPIA pomimo swej nie małej wagi odznaczają się niebywałym komfortem. Nacisk na głowę i uszy zminimalizowany został dzięki zastosowaniu miękkich niczym puch, wykonanych z jagnięcej skóry, poduszek. Aby zniwelować elekt „grzania się uszu” wycięto w nich system otworów, które sprawią że uszy będą lepiej wentylowane.


Pałąk wykonany jest z włókna węglowego, jest elastyczny i wytrzymały, osłony przetworników dzięki ażurowemu wykonaniu cechują się niebywałą wytrzymałością i przepięknym wzornictwem.


Producent zadbał o najdrobniejsze szczegóły, do słuchawek dołączony jest zbalansowany czterometrowy przewód, zakończony złoconym wtykiem Neutrik 1/4” (jack).


O wysokiej klasie świadczy zastosowanie najlepszych złącz i zbalansowanie przewodu, dzięki czemu słuchawki doskonale nadadzą się do połączenia ze sprzętem wysokiej klasy. By zapewnić najlepszą jakość dźwięku przewód wykonany został z beztlenowej 

Specyfikacja techniczna:

 • typ konstrukcji: otwarty
 • impedencja: 80 Ω
 • rozmiar przetwornika: 40 mm Berylium "M"
 • pasmo przenoszenia: 5 Hz – 50 kHz
 • czułość: 104 dB SPL/ 1mW @ 1kHz
 • w zestawie: sztywny futerał z zamknięciem magnesowym, kabel OFC 6,35mm Jack (4m), 2 adaptery Jack (3,5mm)