Transformator do wkładek MC Ortofon ST-M25 Autoryzowany dealer

  • szt.
  • 2 599,00 zł / szt.
  • Oblicz_raty_duckblue

Transformator ST-M25 MC jest przeznaczony wyłącznie do współpracy z SPU Mono CG 25 Di MkII i SPU Mono CG 65 Di MkII. Wkładki generują sygnał na poziomie 1,5 mV, które mieści się pomiędzy normalną wartością wyjściową wkładek MC i MM, a zatem wymagają specjalistycznego transformatora.

Transformator ST-M25 zapewnia 12 dB wzmocnienia i w połączeniu z SPU Mono CG 25 Di MkII i SPU Mono CG 65 Di MkII, ST-M25 zapewnia potężny i dynamiczny dźwięk.Po co używać transformatora?

Transformatory (Step-Up Transformers - ST) to ciekawa opcja dla każdego, kto posiada wkładkę Moving Coil (MC) i chce znacznie poprawić zarówno jakość dźwięku, jak i jego charakter. Po prostu dobry transformator to najlepszy sposób na odsłuchanie wkładki MC.

Ponieważ moc wyjściowa wkładek MC jest niższa niż wkładek MM, do ich pełnego wykorzystania wymagane jest większe wzmocnienie, zapewniane przez przedwzmacniacze gramofonowe MC lub ST. Chociaż oba urządzenia spełniają ten wymóg, różnią się między sobą pod względem charakteru wzmocnionego dźwięku. Tutaj ST są często postrzegane jako lepsze; są całkowicie pasywne i oferują wyjątkową wydajność i jakość dźwięku.

Struktura zniekształceń harmonicznych i intermodulacyjnych jest zdecydowanie różna w przypadku przedwzmacniaczy MC i transformatorów do wkładek MC. Podczas gdy przedwzmacniacz MC ma stałą rezystancyjną impedancję wejściową, ST ma impedancję wejściową zależną od częstotliwości. Zniekształcenia harmoniczne wytwarzane przez ST są najwyższe przy najniższych częstotliwościach i maleją wraz ze wzrostem częstotliwości, podczas gdy w większości przedwzmacniaczy MC zniekształcenia rosną wraz ze wzrostem częstotliwości. W połączeniu ze znacznie niższymi zniekształceniami intermodulacyjnymi (IMD), dźwięk wytwarzany przez ST będzie znacznie bardziej otwarty, dynamiczny, przestrzenny i naturalny.

Oferując kompatybilność z większością wkładek z ruchomą cewką, transformatory Ortofon zwiększą wydajność każdej wkładki MC o niskiej mocy wyjściowej i niskiej impedancji.

 

Dane techniczne:

Częstotliwość: 10-100 kHz +/- 1 dB
Step up: 12dB (1 kHz) CA/CG 25/65 Di MkII
Impedancja wejścia: 5 Ω - 50 Ω
Impedancja obciążenia: > 47 kΩ // 200 pF
Wymiary(Sz/W/G): 65mm × 39mm × 98mm
Waga: 410 g