Topping L30 Czarny Wzmacniacz słuchawkowy Autoryzowany Dealer

  • szt.
  • 799,00 zł 679,00 zł / szt.
  • Oblicz_raty_duckblue

Topping L30

Wzmacniacz słuchawkowy to bardzo często niedoceniana część stereofonicznego systemu słuchawkowego. Jego wpływ na brzmienie lepszych klasowo słuchawek jest zasadniczy. 
Wśród osób o dużej wiedzy i praktyce słuchawkowej panuje przekonanie, że wzmacniacz może kosztować równowartość słuchawek, a nawet więcej, jeśli poszukujemy absolutnej jakości dźwięku.

Stąd też bardzo częstą praktyką jest kupowanie systemów słuchawkowych, tzn zestawienia słuchawek z dopasowanym prądowo i brzmieniowo wzmacniaczem.

Daje to zdecydowanie lepszy efekt, niż zakup bardzo drogich słuchawek, a następnie korzystanie z taniego (najczęściej opartego na najtańszych podzespołach) wzmacniacza podłączonego do wyjścia słuchawkowego w laptopach, telewizorach czy też amplitunerach kina domowego.

Powszechna praktyka korzystania z wyjść słuchawkowych jest też głównym powodem, dla którego bardzo często inwestuje się w wysokiej klasy słuchawki ignorując wzmacniacz, który utożsamiany jest po prostu z jedynym widocznym elementem w postaci wyjścia słuchawkowego.

Tymczasem wzmacniacz słuchawkowy to pełnoprawny element systemu słuchawkowego, podobnie jak wzmacniacz stereo podłączony do kolumn stereo.

Osoby, które korzystają z komputerów powinny zwrócić uwagę na wzmacniacze słuchawkowe wyposażone w przetwornik DAC z wejściem USB. Tego typu rozwiązanie gwarantuje potężną różnicę dźwięku w stosunku do standardowych wyjść słuchawkowych zintegrowanych w ramach innych urządzeń.

Specyfikacja techniczna

Skuteczność:  141dB
Typ:  Tranzystorowy
Stosunek sygnał/szum:  141dB
Zniekształcenia THD:  Wzmacniacz słuchawkowy:
<0.0001% wyjście=500mW (32 Ohm)
<0.00009% wyjście=80mW (300 Ohm)
Sekcja przedwzmacniacza: 0.00009%
Pasmo przenoszenia:  20-40.000Hz
Impedancja wyjściowa: <0.1 Ohm
Wyjścia 2xRCA liniowe:  1
Wejścia 2xRCA liniowe:  1
Złącze słuchawkowe:  6.3mm duży jack
Wzmocnienie:  9.5dB
Regulacja głośności: TAK
aptX:  NIE
Obsługiwane słuchawki: Do 300 Ohm
Wysokość: 3.2cm
Szerokość: 10cm
Głębokość: 13.4cm
Gwarancja: 24 miesiące
Przenośny: NIE