Topping E30 Srebrny Przetwornik cyfrowo - analogowy DAC Autoryzowany Dealer

  • szt.
  • 699,00 zł 671,00 zł / szt.
  • Oblicz_raty_duckblue

Topping E30 

E30 to przetwornik cyfrowo - analogowy DAC marki Topping. Urządzenie zostało wyposażone w przetwornik AKM AK4493 oraz układ XMOS XU208. E30 obsługuje pliki DSD512 i PCM 768kHz 32bit. Na tylnym panelu urządzenia odnajdziemy wejście koaksjalne oraz optyczne, a także złącze USB i analogowe złącza 2xRCA.

Topping E30

Przetwornik DAC E30 posiada funkcję automatycznego włączania/wyłączania, która przełączy urządzenie w tryb czuwania, jeżeli podpięte źródło będzie bezczynne przez minutę. Jeżeli sygnał źródłowy zostanie ponownie wykryty - urządzenie automatycznie się włączy. Topping E30 posiada rólwnież wbudowaną funkcję regulacji głośności od 99dB do 0dB przy pomocy pilota. 

Topping E30

Najważniejsze cechy: 

  • przetwornik DAC: AKM AK4493
  • napięcie wyjściowe: 2V RMS
  • układ XMOS XU208
  • obsługa DSD512 i PCM 768kHz 32bit

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany.

Funkcjonalność

Przetwornik DAC to samodzielna jednostka zdolna do przetwarzania sygnału cyfrowego na analogowy, który następnie zostaje wysłany do wzmacniacza. Stąd też posiada komplet wejść cyfrowych np. koaksjalnych, optycznych oraz wyjść analogowych np.: 2xRCA, 2xXLR etc.

Standardem staje się także wejście USB dla PC-Audio, które pozwala na użycie komputera/laptopa/tabletu jako zewnętrznego źródła – wtedy DAC zostaje zainstalowany jak zewnętrzna karta dźwiękowa i zazwyczaj nie wymaga dedykowanych sterowników.

Główną rolą przetwornika wolnostojącego DAC jest poprawa parametrów dźwiękowych w stosunku do oryginalnego źródła np. odtwarzacza CD/DVD/Bluray/sieciowego/strumieniowego. Źródło pozostaje tzw transportem, który przejmuje na siebie rolę odkodowywania sygnału cyfrowego, który następnie zostaje przesłany do przetwornika DAC – ten zaś przetwarza je na sygnał analogowy i przesyła je do wzmacniacza.

Zakup przetwornika DAC polecany jest wszystkim tym osobom, które planują wymienić odtwarzacz CD na nowy lub dokupić dedykowany odtwarzacz CD w miejsce wielofunkcyjnego źródła dźwięku np. odtwarzacza Blu-ray lub sieciowego.

Specyfikacja techniczna

SEKCJA AUDIO: ------
Przetwornik DAC:  AKM AK4493
Stosunek sygnał/szum:  >121dB
Zniekształcenia THD:  >0.0003%
Separacja kanałów:  <0.3dB
FUNKCJONALNOŚĆ MULTIMEDIALNA: ------
Wi-Fi:  NIE
AirPlay:  NIE
Bluetooth:  NIE
WEJŚCIA/WYJŚCIA: ------
Wejście optyczne:  1
Wejścia koaksjalne:  1
Wyjścia 2xRCA liniowe:  1
Złącze słuchawkowe:  Brak
Wejście Ethernet/LAN:  NIE
Trigger:  NIE
Inne złącza:  USB
Zakres dynamiki:  119dB
INNE: Napięcie wyjściowe: 2V RMS
:: Układ XMOS XU208
:: obsługa DSD512 i PCM 768kHz 32bit
Pilot: TAK
Wysokość: 3.2cm
Szerokość: 10cm
Głębokość: 12.5cm
Gwarancja: 24 miesiące
Przetwornik DAC:  AKM AK4493