Topping E30 II Przetwornik cyfrowo - analogowy DAC 2022 Autoryzowany Dealer

  • szt.
  • 799,00 zł 767,00 zł / szt.
  • Oblicz_raty_duckblue

Nasz salon jest Autoryzowanym Dealerem Topping

Zakupy u nas oznaczają 100% zadowolenia z transakcji!
Każde zamówienie jest realizowane przez nas indywidualnie.
Wszystkie produkty są fabrycznie nowe, pochodzą prosto od producenta!

Topping E30 II

DAC E30 II jest udoskonaloną wersją modelu E30. Pełni funkcję przetwornika cyfrowo-analogowego, ale można go użyć także w roli przedwzmacniacza. Dzięki cyfrowej regulacji głośności sterowanej pilotem Topping E30 II możemy wykorzystać w połączeniu z kolumnami aktywnymi lub końcówką mocy. Do nowej wersji wprowadzono wiele ulepszeń technicznych poprawiających jakość dźwięku. Urządzenie oparte jest o podwójny DAC AK4493S oraz interfejs USB XMOS XU208.

porównanie Topping E30 II vs Topping E30

Podwójny przetwornik cyfrowo-analogowy AKM AK4493S (Velvet Sound)

Głównym ulepszeniem E30 II jest stopień konwersji cyfrowo-analogowej. W najnowszym modelu wykorzystuje dwa układy DAC AKM AK4493S połączone równolegle, każdy dedykowany do oddzielnego kanału, dzięki czemu oferuje znacznie lepszą wydajność. Te chipy są ulepszoną wersją układu AK4493, gdyż korzystają z zastrzeżonej technologii Velvet Sound firmy AKM i zapewniają reprodukcję dźwięku, która jest zarówno precyzyjna, jak i detaliczna.

nowy Topping E30 II

Interfejs USB XMOS XU208

Wyposażenie Topping E30 II w wejście USB-B, interfejs USB XMOS XU208 oraz stabilny sterownik Thesycon umożliwia proste połączenie ze źródłem wyposażonym w wyjście USB (np. laptop, tablet). Co więcej, wejście USB-B zapewnia wyjątkowo niski poziom jittera. Połączenie tego interfejsu z przetwornikami cyfrowo-analogowymi AK4493S pozwala urządzeniu E30 II obsługę strumieni audio o wysokiej rozdzielczości PCM do 32-bit/768kHz i DSD512.

Prostota połączeń
Przetwornik cyfrowo - analogowy Topping E30 II oferuje pełny zakres łączności, co umożliwia bezproblemową integrację z większością systemów audio. Wejścia: USB-B, optyczne i koaksjalne. Wyjście: klasyczne, stereofoniczne 2x RCA.

Zasilanie 5V
E30 II jest zasilany napięciem 5V DC, zatem można go podłączyć do komputera, ładowarki telefonu lub powerbanka. Zintegrowany obwód zabezpieczający chroni E30 II i w przypadku złego zasilania wyświetla komunikat o błędzie.

Dyskretny obwód LNRD
Aby rozwiązać problem szumów, które mogą być spowodowane przez zasilacz 5V, Topping E30 II zawiera dyskretny obwód LNRD (Low Noise Reference Driver). Filtruje on zakłócenia z zasilacza 5 V, aby zapewnić stabilny sygnał elektryczny do obwodów audio. W efekcie szum tła E30 II jest mniejszy niż 1,5 µV.

Filtry PCM i DSD
Topping E30 II zapewnia sześć filtrów PCM i dwa filtry DSD. Pozwala to dostosować odtwarzanie dźwięku do własnych preferencji i posiadanego systemu audio.

Funkcja automatycznego włączania/wyłączania
Dzięki funkcji Auto ON/OFF, E30 II włącza się i automatycznie wybiera wejście odbierające prawidłowy sygnał audio. W ten sam sposób, jeśli urządzenie nie odbierze żadnego sygnału w ciągu jednej minuty, automatycznie się wyłączy.

Czysty tryb DAC
E30 II ma funkcję blokowania maksymalnego poziomu wyjściowego. Dzięki temu może działać w czystym trybie DAC, w którym sygnały DSD omijają miękkie wyciszenie DATT i modulator Delta Sigma, aby zapewnić optymalną jakość dźwięku.

Kontrola głośności
DAC Topping'a zawiera regulację głośności w zakresie od -99dB do 0dB, która ma miejsce za pomocą pilota. Pozwala to na podłączenie go bezpośrednio do wzmacniacza mocy lub kolumn aktywnych.

Topping E30 II

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany.

Funkcjonalność

Przetwornik DAC to samodzielna jednostka zdolna do przetwarzania sygnału cyfrowego na analogowy, który następnie zostaje wysłany do wzmacniacza. Stąd też posiada komplet wejść cyfrowych np. koaksjalnych, optycznych oraz wyjść analogowych np.: 2xRCA, 2xXLR etc.

Standardem staje się także wejście USB dla PC-Audio, które pozwala na użycie komputera/laptopa/tabletu jako zewnętrznego źródła – wtedy DAC zostaje zainstalowany jak zewnętrzna karta dźwiękowa i zazwyczaj nie wymaga dedykowanych sterowników.

Główną rolą przetwornika wolnostojącego DAC jest poprawa parametrów dźwiękowych w stosunku do oryginalnego źródła np. odtwarzacza CD/DVD/Bluray/sieciowego/strumieniowego. Źródło pozostaje tzw transportem, który przejmuje na siebie rolę odkodowywania sygnału cyfrowego, który następnie zostaje przesłany do przetwornika DAC – ten zaś przetwarza je na sygnał analogowy i przesyła je do wzmacniacza.

Zakup przetwornika DAC polecany jest wszystkim tym osobom, które planują wymienić odtwarzacz CD na nowy lub dokupić dedykowany odtwarzacz CD w miejsce wielofunkcyjnego źródła dźwięku np. odtwarzacza Blu-ray lub sieciowego.

Specyfikacja techniczna

Wejścia: USB-B DAC
SEKCJA AUDIO: ------
Przetwornik DAC:  2x AKM AK4493S
Stosunek sygnał/szum:  >121dB @ 1kHz
Zniekształcenia THD:  >0.00015%
Pasmo przenoszenia:  20Hz-40kHz (±0.8dB)
Separacja kanałów:  -132dB
Impedancja wyjściowa: 20 Ohm
FUNKCJONALNOŚĆ MULTIMEDIALNA: ------
Wi-Fi:  NIE
AirPlay:  NIE
Bluetooth:  NIE
WEJŚCIA/WYJŚCIA: ------
Wejście optyczne:  1
Wejścia koaksjalne:  1
Wyjścia 2xRCA liniowe:  1
Złącze słuchawkowe:  Brak
Wejście Ethernet/LAN:  NIE
Trigger:  NIE
Inne złącza:  USB
Zakres dynamiki:  123dB
INNE: Napięcie wyjściowe: 2.1Vrms
:: Układ XMOS XU208
:: USB: PCM do 32bit 768kHz, natywny DSD do DSD512, DSD DoP do DSD256 Koncentryczne / optyczne: PCM do 24 bitów 192 kHz
:: W zestawie kabel USB, kabel zasilający USB, pilot
Pilot: TAK
Wysokość: 3.2cm
Szerokość: 10cm
Głębokość: 12.5cm
Gwarancja: 24 miesiące
Przetwornik DAC:  AKM AK4493S