Topping D90LE Przetwornik cyfrowo-analogowy DAC Autoryzowany Dealer

  • szt.
  • 4 490,00 zł 3 790,00 zł / szt.
  • Oblicz_raty_duckblue

Topping D90LE

D90LE to wysokiej klasy, w pełni zblansowany przetwornik cyfrowo-analogowy, korzystający z dopracowanej i starannej konstrukcji zapewniającej wysoką wydajność. Wewnątrz D90LE znajduje się układ konwersji ESS ES9038Pro, interfejs XMOS i CPLD Altera Max II. To wszechstronne urządzenie, posiadające zintegrowany odbiornik Bluetooth i oferujące pełną łączność. Główną różnicą w stosunku do modelu D90SE jest brak obsługi dekodowania MQA. Oprócz trybu DAC ze stałym poziomem wyjściowym mamy do dyspozycji także tryb DAC+przedwzmacniacz.

 

ES9038Pro DAC
D90LE jest wyposażony w układ DAC ESS Sabre ES9038Pro, wykorzystujący 32-bitową architekturę HyperStream. Pozwala mu to osiągnąć niezwykle wysoki poziom wydajności, zapewniając bardzo dokładne i przejrzyste odtwarzanie dźwięku. D90LE wykonuje niezależną konwersję I/V (prąd/napięcie) dla 8 kanałów ES9038Pro, a następnie łączy je równolegle. Ta technika umożliwia coraz większy poziom wydajności.

Bluetooth 5.0

D90LE wyposażono w układ Qualcomm CSR8675. Wysoka jakość dźwięku w trybie bezprzewodowym jest możliwa dzięki  Bluetooth 5.0 oraz obsłudze kodeków aptX, aptX HD, aptX LL i LDAC.

USB DAC

Wejście USB w D90LE wykorzystuje 16-rdzeniowy układ XMOS drugiej generacji i jest powiązany z niestandardowym sterownikiem Thesycon. D90LE obsługuje wysokie częstotliwości próbkowania, do 32bit 768kHz PCM i DSD512.

Funkcja przedwzmacniacza

Oprócz trybu DAC ze stałym poziomem wyjściowym, Topping D90SE oferuje tryb DAC + przedwzmacniacz. W tym trybie możesz kontrolować poziom głośności. W ten sposób z D90LE można korzystać w połączeniu z końcówkami mocy stereo lub mono oraz połączyć z kolumnami aktywnymi.

Duży wybór wejść i wyjść

D90LE oferuje pełny zakres połączeń, a zatem można zastosować go do wszystkich systemów. Znajdziemy w nim wejście AES, USB-B, optyczne, koncentryczne, I2S LVDS przez HDMI oraz łączność Bluetooth 5.0. D90LE posiada także wyjścia: single-ended RCA i zbalansowane XLR.

 

Produkt jest nowy, w oryginalnym opakowaniu.

Funkcjonalność

Przetwornik DAC to samodzielna jednostka zdolna do przetwarzania sygnału cyfrowego na analogowy, który następnie zostaje wysłany do wzmacniacza. Stąd też posiada komplet wejść cyfrowych np. koaksjalnych, optycznych oraz wyjść analogowych np.: 2xRCA, 2xXLR etc.

Standardem staje się także wejście USB dla PC-Audio, które pozwala na użycie komputera/laptopa/tableta jako zewnętrznego źródła – wtedy DAC zostaje zainstalowany jak zewnętrzna karta dźwiękowa i zazwyczaj nie wymaga dedykowanych sterowników.

Główną rolą przetwornika wolnostojącego DAC jest poprawa parametrów dźwiękowych w stosunku do oryginalnego źródła np. odtwarzacza CD/DVD/Bluray/sieciowego/strumieniowego. Źródło pozostaje tzw transportem, który przejmuje na siebie rolę odkodowywania sygnału cyfrowego, który następnie zostaje przesłany do przetwornika DAC – ten zaś przetwarza je na sygnał analogowy i przesyła je do wzmacniacza.

Zakup przetwornika DAC polecany jest wszystkim tym osobom, które planują wymienić odtwarzacz CD na nowy lub dokupić dedykowany odtwarzacz CD w miejsce wielofunkcyjnego źródła dźwięku np. odtwarzacza Blu-ray lub sieciowego.

Specyfikacja techniczna

SEKCJA AUDIO: ------
Przetwornik DAC:  ES9038PRO
Stosunek sygnał/szum:  127dB @1kHz
Zniekształcenia THD:  <0.00007% @1kHz
Pasmo przenoszenia:  20Hz - 40kHz (±0.3dB)
Impedancja wyjściowa: 100Ω
FUNKCJONALNOŚĆ MULTIMEDIALNA: ------
Wi-Fi:  NIE
Bluetooth: 
  • TAK
  • 5.0
WEJŚCIA/WYJŚCIA: ------
Wejście optyczne:  1
Wejścia koaksjalne:  1
Wyjścia 2xRCA liniowe:  1
Wyjścia 2xXLR:  1
Złącze słuchawkowe:  Brak
Wejście Ethernet/LAN:  NIE
Trigger:  NIE
Inne złącza: 
  • AES/EBU
  • USB
  • HDMI I2S
aptX: 
  • TAK
  • aptX HD
INNE: Bluetooth 5.0 ze wsparciem kodeków LDAC/AAC/SBC/aptX/ aptX LL/ aptX HD
:: Obsługuje pliki Hi-res takie jak: DSD (Native): DSD64 - DSD1024
:: PCM: 16 - 32bit / 44.1kHz - 768kHz
Pilot: TAK
Wysokość: 4.5cm
Szerokość: 22.2cm
Głębokość: 16cm
Gwarancja: 24 miesiące
Przetwornik DAC:  ESSES9038PRO