Ortofon Stylus 78 Igła Do Wkładki Gramofonowej Autoryzowany Dealer

  • szt.
  • 269,00 zł / szt.
  • Oblicz

Stylus 78

Nasz salon jest Autoryzowanym Dealerem Ortofon

Zakupy u nas oznaczają 100% zadowolenia z transakcji!
Każde zamówienie jest realizowane przez nas indywidualnie.
Wszystkie produkty są fabrycznie nowe, pochodzą prosto od producenta!

 

Firma ORTOFON cieszy się ponad 100 letnią tradycją. Powstała w 1918 roku jako Electric Phono Film Company kiedy to dwaj duńscy inżynierowie - Axel Petersen (1887–1971) i Arnold Poulsen (1889–1952) - rozpoczęli eksperymenty, które doprowadziły ich do zsynchronizowania dźwięku z obrazem filmowym. W 1946 r. zmieniono starą nazwę firmy na FonoFilm Industry A / S, a w 1947 r. pod jej skrzydłami założono spółkę handlową Ortofon A / S. Pierwszymi produktami były głowice tnące z ruchomą cewką monofoniczne, a później stereofoniczne. W 1959 roku powstała pierwsza wkładka „stereo pick up” – SPU. Dziesięć lat później wprowadzono na rynek pierwszą wkładkę z ruchomym magnesem M-15, a po kolejnych ośmiu latach pierwszą wkładkę z ruchomą cewką MC-20 i MC-20 MKII

Znalezione obrazy dla zapytania: Stylus D25M

Idealnie pasuje do ramion

Wkładki Ortofon Optimum Match (OM) doskonale pasują do większości ramion. Jeśli twoje ramię ma standardową główkę lub mocowanie wkładki, przejdź do optymalnej reprodukcji dźwięku z OM. Rzut oka na którąkolwiek z tych wkładek ujawni odpowiedź Ortofona na idealne dopasowanie ramienia. Pomysłowo w górnej części wspornika montażowego znajduje się niewielka, wyjmowana płytka obciążnikowa.
 • Jeśli Twoje ramię jest standardowym ramieniem, po prostu zostaw obciążnik.
 • Jeśli Twoje ramię jest jednym z typów o małej masie, po prostu zdejmij obciążnik. Masa twojego wkładu OM wynosi teraz zaledwie 2,5 g.

Wkładka OM firmy Ortofon umożliwia bardzo łatwe ulepszenie wydajności całego systemu muzycznego poprzez modernizację rysika. Oferujemy  szeroką gamę trzpieni zamiennych  do wkładów OM.

Z wkładką OM natychmiast słychać poprawę: muzyka, którą słyszałeś wielokrotnie, nabiera nowego wymiaru.

Dzisiaj w ofercie firmy znajdują się wkładki mono/stereo z ruchomą cewką/ruchomym magnesem w bardzo dużym zakresie cenowym. Najpopularniejsze produkty wchodzące w skład linii „OM” i „2M” kosztują od 250,- do 2700,-, wyroby z uznanej linii „MC Cadenza” od 4600,- do 9600,- , natomiast najbardziej zawansowane konstrukcja: „MC Anna Diamonde”, przeznaczona do stosowania w najdoskonalszych gramofonach na świecie, kosztuje ponad 35000,-.

 

"Uwzględniając nasze bogate doświadczenie w projektowaniu przemysłowym i wiedzę technologiczną, staliśmy się światowym liderem w produkcji i dostawach wkładek gramofonowych."

Basically Sound | Ortofon On Demonstration In Norfolk, UK

Dane techniczne 

 

Częstotliwość - 20-15.000 Hz
Pasmo - 20-12.000 Hz + 2 / - 3 dB
zdolność śledzenia na 315Hz w zalecanym siły nacisku *) - 60 um
Zgodność dynamiczna, boczna - 15 um / Mn
igły typ - kulisty
Rozmiar promienia końcówki - 65 µm

*) Wartość typowa

Równoważna masa końcówki igły - 0,5 mg
Zakres siły nacisku - 1,75-2,25 g (17,5-22,5 mN)
Siła nacisku, zalecana - 2,0 g (20 mN)
Kąt śledzenia - 20 °
Kolor igły - czarny
Zalecany do następujących wkładów: wszystkie Super OM, OM, OMB, OMP, TM, Concorde STD do odtwarzania płyt 78 rpm