NuPrime Hi-mDAC Przenośny wzmacniacz słuchawkowy z przetwornikiem cyfrowo-analogowym DAC 32/184 i DSD256 dla Android / Apple iOS

 • szt.
 • 679,00 zł / szt.
 • Oblicz
 • Oblicz_raty_duckblue

NuPrime Hi mDAC

NuPrime Hi-mDAC to przenośny wzmacniacz słuchawkowy i przetwornik cyfrowo analogowy w jednej obudowie. Jego zadaniem jest poprawa jakości dźwięku z urządzeń mobilnych - smartfonów oraz tabletów. Użytkownik może także podłączyć Hi-mDAC do komputera z Windows lub MacOS.

Najnowocześniejsza kość przetwornika DAC oraz dedykowany układ USB

Niewielkie rozmiary urządzenia nie zdradzają jego możliwości. NuPrime Hi-mDAC umożliwia dekodowanie sygnału PCM w rozdzielczości 32-bit/384 kHz oraz DSD256. Wiele tanich, przenośnych przetworników DAC może dekodować jedynie sygnał PCM w rozdzielczości 24-bit/96 KHz. Pliki DSD nie są odtwarzane, co znacznie ogranicza możliwości takich urządzeń. 

NuPrime Hi-mDAC do dekodowania i wzmacniania sygnału cyfrowego wykorzystuje kość CS43131 firmy Cirrus Logic. Aby wyeliminować podbarwienia dźwięku i inne niechciane dodatki producent zastosował pięć filtrów cyfrowych. Za wzmocnienie sygnału odpowiedzialny jest niskoszumny wzmacniacz słuchawkowy. Producent zastosował układ umożliwiający wykrywanie impedancji podłączonych słuchawek. Zapewnia to spójny i klarowny dźwięk niezależnie od impedancji przetwornika zastosowanego w słuchawkach. Projektanci dostosowali układ USB, który wraz z kością przetwornika DAC CS43131 w największym stopniu wpływa na jakość dźwięku.

Niski pobór energii

Niewątpliwą zaletą urządzenia jest także niski pobór energii. Dzięki temu użytkownik może cieszyć się muzyką przez długi czas, nie wyczerpując baterii w smartfonie.

 

  

Uniwersalność zastosowania

Warto podkreślić, że producent nie sugeruje konkretnych producentów i modeli słuchawek, jakie powinny być podłączane do urządzenia. Ze względu na uniwersalny charakter brzmienia użytkownik nie będzie miał problemu z doborem odpowiednich słuchawek, które spełnią jego oczekiwania.     

Kompatybilność

Hi-mDAC jest kompatybilny z szeroka gamą urządzeń - komputerami Apple i urządzeniami mobilnymi z systemem Android oraz iOS, w tym iPhone'ami oraz iPadami. 

Niewielkie wymiary

NuPrime Hi-mDAC jest jednym z najmniejszych przenośnych przetworników cyfrowo-analogowych i wzmacniaczy słuchawkowych dostępnych na rynku. Jego wymiary (5.0 cm x 2.2 cm x 1.2 cm) sprawiają, że z łatwością zmieści się w kieszeni, w plecaku lub torbie, zapewniając wysokiej jakości dźwięk niezależnie od miejsca, w którym przebywasz.  

Najważniejsze cechy:

 • możliwość dekodowania plików PCM 32-bit/384kHz oraz DSD256
 • asynchroniczne USB umożliwiające znaczną redukcję jittera
 • przetwornik DAC oparty o wysokiej klasy kość Cirrus Logic CS43131
 • wyjście optyczne współdzielone z wyjściem słuchawkowym 3.5 mm 
 • urządzenie nie wymaga zewnętrznego zasilania
 • obudowa wykonana z aluminium

Podłączenie do urządzeń Android za pomocą przejściówki - kliknij po ofertę

 

Podłączenie do urządzeń Apple za pomocą przejściówki:

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany.

Funkcjonalność

Wzmacniacz słuchawkowy to bardzo często niedoceniana część stereofonicznego systemu słuchawkowego. Jego wpływ na brzmienie lepszych klasowo słuchawek jest zasadniczy. 
Wśród osób o dużej wiedzy i praktyce słuchawkowej panuje przekonanie, że wzmacniacz może kosztować równowartość słuchawek, a nawet więcej, jeśli poszukujemy absolutnej jakości dźwięku.

Stąd też bardzo częstą praktyką jest kupowanie systemów słuchawkowych, tzn zestawienia słuchawek z dopasowanym prądowo i brzmieniowo wzmacniaczem.

Daje to zdecydowanie lepszy efekt, niż zakup bardzo drogich słuchawek, a następnie korzystanie z taniego (najczęściej opartego na najtańszych podzespołach) wzmacniacza podłączonego do wyjścia słuchawkowego w laptopach, telewizorach czy też amplitunerach kina domowego.

Powszechna praktyka korzystania z wyjść słuchawkowych jest też głównym powodem, dla którego bardzo często inwestuje się w wysokiej klasy słuchawki ignorując wzmacniacz, który utożsamiany jest po prostu z jedynym widocznym elementem w postaci wyjścia słuchawkowego.

Tymczasem wzmacniacz słuchawkowy to pełnoprawny element systemu słuchawkowego, podobnie jak wzmacniacz stereo podłączony do kolumn stereo.

Osoby, które korzystają z komputerów powinny zwrócić uwagę na wzmacniacze słuchawkowe wyposażone w przetwornik DAC z wejściem USB. Tego typu rozwiązanie gwarantuje potężną różnicę dźwięku w stosunku do standardowych wyjść słuchawkowych zintegrowanych w ramach innych urządzeń.

Specyfikacja techniczna

Typ:  Tranzystorowy
Kontrola tonów:  NIE
Przetwornik DAC:  Cirrus Logic CS43131 MasterHiFI
Filtry cyfrowe: 5 trybów
Stosunek sygnał/szum:  >100dB
Zniekształcenia THD:  0.005%
Pasmo przenoszenia:  20 - 20.000Hz
Separacja kanałów:  110dB
USB DAC:  TAK
Wyjścia optyczne:  3.5mm mini jack
Złącze słuchawkowe:  3.5mm mini jack
Inne złącza:  Wyjście optyczne 3,5mm
Zakres dynamiki:  130dB
Regulacja głośności: TAK
Obsługiwane słuchawki:
 • Do 32 Ohm
 • Do 100 Ohm
 • Do 150 Ohm
 • Do 200 Ohm
 • Do 300 Ohm
 • Do 600 Ohm
INNE: Pracuje z systemami: Windows, Android, iOS, MacOS
:: Obsługuje 5 filtrów cyfrowych
:: Cyfrowa regulacja głośności z precyzją 0.5dB
:: W pełni aluminiowa obudowa obrobiona techniką CNC
Wysokość: 1.2cm
Szerokość: 2.2cm
Głębokość: 5cm
Gwarancja: 24 miesiące
Przenośny: Tak, zasilanie z USB
USB OTG:  TAK