NuPrime Evolution One Końcówka mocy mono 240W Autoryzowany Dealer

 • szt.
 • 20 995,00 zł / szt.
 • Oblicz
 • Oblicz_raty_duckblue

NuPrime Evolution One

Evolution One to ucieleśnienie najnowszej i najlepszej technologii opracowanej przez NuPrime. Od zasilacza i obwodów wzmacniacza po nowy, wysoce zaawansowany stopień wejściowy. Evolution One został starannie dopracowany, aby osiągnąć wydajność na hi-endowym poziomie.

NuPrime Evolution One

Evolution One NuPrime posiada co najmniej kilka interesujących rozwiązań:

 • Obwody wejściowe z impedancją wejściową 1 miliona omów. Wysoka impedancja wejściowa wprowadza mniejsze zniekształcenia harmoniczne i opóźnienie fazowe
 • Końcówki mocy przełączających się przy 700kHz 
 • Nowy zasilacz toroidalny zoptymalizowany pod kątem generowania niskiego szumów,
 • Połączenia między zasilaczem a obwodami zasilacza realizowane za pomocą wysokiej jakości miedzianych przewodów zamiast standardowych kabli

NuPrime Evolution One

The Evolution One przewyższa swoich poprzedników pod każdym względem, z którego znane są wzmacniacze NuPrime:

 • Szersza i głębsza scena dźwiękowa,
 • Większa dynamika oraz akustyka instrumentów,
 • Mniejsze zniekształcenia i szumy,
 • Czystsze tło, które zapewnia większą szczegółowość

Nowa generacja wzmacniaczy NuPrime kontynuuje trend ciepłego i naturalnego brzmienia znanego z klasy A, którego nie posiada żaden inny wzmacniacz impulsowy.

NuPrime Evolution One

Bardzo niewielu producentów jest w stanie zaprojektować impedancję wejściową rzędu 1 miliona omów bez negatywnego wpływu na poziom szumów i stabilność. Evolution One jest pierwszym wzmacniaczem klasy D, który z powodzeniem implementuje impedancję wejściową wielkości 1 miliona omów. 

Evolution One ma bardzo głęboką scenę dźwiękową i może prezentować wyraźny dźwięk nawet na najwyższym poziomie natężenia dźwięku. Odtwarzając utwory koncertowe nagrane z rozmachem będziesz w stanie usłyszeć wyraźny dźwięk ostatnich rzędów perkusji, a nawet odgłos pedału. Wszystkie te szczegóły przedstawiane są w naturalny sposób, bez sztucznych ulepszeń.

NuPrime Evolution One

Wzmacniacze klasy D większości producentów brzmią zimno i twardo, wyróżniając się głownie efektywnością energetyczną i wysoką mocą wyjściową. Dzięki zastosowaniu hybrydowej amplifikacji, czyli połączeniu zalet klasy A i D NuPrime połączył zalety obu tych klas. Evolution One może z łatwością konkurować z najlepszymi wzmacniaczami klasy A na rynku, bez generowania dużych ilości ciepła.

Evolution One prezentuje najbardziej nieskazitelny i przejrzysty dźwięk z całkowicie czarnym tłem. Dowodem na najwyższą jakość końcówek NuPrime 

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany.

Funkcjonalność

Końcówka mocy to element niezbędny w każdym systemie stereo lub kina domowego. Służy do zasilenia prądem kolumn. Końcówki mocy bywają schowane wewnątrz zintegrowanego wzmacniacza stereo lub stanowią oddzielny element zamknięty we własnej obudowie. W tym drugim przypadku posiadają własne źródło zasilania, dostosowane do specyficznych wysokich wymagań prądowych oraz oddzielną obudowę, która nie przenosi zakłóceń i wibracji na zewnątrz i do wnętrza. To wszystko sprawia, że oferują wyższą jakość dźwięku.

Dlatego wielu użytkowników decyduje się na rozbudowę swoich systemów stereo i kina domowego o zewnętrzne końcówki mocy. Niezbędne w tym celu jest wyjście pre-out ze wzmacniacza lub amplitunera, które służy właśnie do podłączenia zewnętrznej końcówki mocy. Korzystając z tego rozwiązania w dalszym ciągu wykorzystujemy przedwzmacniacz oraz wejścia wbudowane w zintegrowanym wzmacniaczu stereo.

Tym samym, warto pamiętać, że każda końcówka mocy wymaga przedwzmacniacza (lub procesora w kinie domowym), który odpowiada za przyjęcie sygnału audio z innych urządzeń i wzmocnienia go, a także ustalenia natężenia dźwięku za pomocą potencjometru (ewentualnie rozdzielenia go na kanały w kinie domowym).

Wyróżniamy końcówki mocy mono, stereo oraz wielokanałowe. Sposób ich zastosowania zależy głównie od chęci samego użytkownika. Możemy używać wielokanałowej końcówki mocy tylko do stereo, a możemy też każdy kanał kina domowego wzmacniacz oddzielną końcówką mono. Możemy też do pięciokanałowego kina domowego użyć dwóch końcówek mocy stereo do kolumn frontowych i tylnych i końcówki mono do kanału centralnego.

Główną metodą dobierania końcówki mocy jest dopasowanie brzmieniowe z przedwzmacniaczem i kolumnami, które końcówka będzie zasilać mocą. Warto pamiętać, że chociaż końcówki mocy często na papierze oferują taką samą moc jak wzmacniacz, który posiadamy, to transformator i kondensatory użyte w urządzeniu pozwalają dużo swobodniej oddawać ją w całym przebiegu impedancji kolumn, w szczególności w niskich tonach. Pozwala to dużo lepiej kontrolować pracę membran, co zwiększa dynamikę brzmienia i jakość dźwięku w całym paśmie.

Specyfikacja techniczna

Moc ciągła (RMS):  240W
Typ:  Tranzystorowy
Klasa:  D
Stosunek sygnał/szum:  91dB
Zniekształcenia THD:  0.01%
Pasmo przenoszenia:  0 - 50.000Hz
Czułość wejścia:  1.5Vrms
Impedancja wejściowa:  1.000.000 Ohm
WEJŚCIA/WYJŚCIA: ------
Trigger:  TAK 1
Inne złącza: 
 • XLR
 • RCA
Końcówki mocy:  Mono
Wzmocnienie:  28
Wyjścia głośnikowe: Na jedną kolumnę
INNE: Maksymalna moc dynamiczna: 390W
Pilot: NIE
Zużycie prądu:  230V Standby: 1.7W, Bezczynny: 18.7W
115V Standby: 1.6W, Bezczynny: 17.4W
Wysokość: 5.7cm
Szerokość: 43cm
Głębokość: 37.5cm
Waga: 7kg
Gwarancja: 24 miesiące