Monitor Audio Silver 7G FX Satin Biały Kolumny Surround Autoryzowany Dealer

 • Kod: 6517
 • Producent: Monitor Audio
 • szt.
 • Rabat: -204,50 zł
 • 1 840,50 zł / szt.
 • Oblicz
 • Oblicz_raty_duckblue

Nasz salon jest Autoryzowanym Dealerem Monitor Audio

Zakupy u nas oznaczają 100% zadowolenia z transakcji!
Każde zamówienie jest realizowane przez nas indywidualnie.
Wszystkie produkty są fabrycznie nowe, pochodzą prosto od producenta!

Monitor Audio Vector Logo - (.SVG + .PNG) - GetVectorLogo.Com

 

Monitor Audio Silver 7G FX Kolumny surround 

Te dedykowane głośniki FX zapewniają nadzwyczajne wrażenia surround. Są doskonałym uzupełnieniem kina domowego. Para głośników Silver FX 7G dodaje głębi i złożoności temu, co widzisz i słyszysz w kinie domowym.

Pierwszy raz seria Silver brytyjskiej firmy Monitor Audio pojawiła się w 1999 roku, a w październiku mamy otrzymać jej siódmą generację, czyli 7G. Monitor Audio Silver FX pokrywa wymagania zarówno środkowego, jak i bocznych kanałów surround. Kolumna zaprojektowana została z myślą o systemach 5.1 oraz 7.1-kanałowych i wyposażona jest w zaawansowane technologicznie podzespoły producenta.

 

Silver FX ma możliwość montażu naściennego i idealnie dopasowuje się do każdego wnętrza. Charakterystyka rozpraszania dźwięku może być zmieniona za pomocą przełącznika tak, by spełniać określone wymagania dipolowej i bipolowej fazy. Dzięki temu kolumny te zapewniają wysoką elastyczność montażu w instalacjach wielokanałowych.

 

 

 

 

 • Optymalna dyspersja dzięki pochylonym ściankom
 • Dyskretna konstrukcja z możliwością wpuszczenia w ścianę podłączeń
 • W zestawie dedykowane uchwyty ścienne z otworem typu "dzurka od klucza", które ułatwiają instalację
 • Przełączalna konfiguracja bipol/dipol, szczególnie przydatna w systemach kina domowego
 • Zamknięta obudowa

Monitor Audio Seria 7G to nie tylko nowe logo, ale i poprawiona jakość dźwięku oraz wykonania. Między innymi za sprawą zastosowania forniru z prawdziwego drewna i wprowadzenia dodatkowych opcji kolorystycznych: jesionu i naturalnego orzecha otrzymujemy nowy, podrasowany wygląd. Naturalne drewno orzechowe jest lżejsze niż wcześniej stosowana okleina, dzięki czemu słoje są bardziej widoczne i lepiej pasują do nowoczesnych mebli z orzecha włoskiego. Jesionowe wykończenie ma bardziej „skandynawski wygląd”. Kratki magnetyczne uzyskały nowy kształt oraz splot o wyższej jakości.

Przede wszystkim jednak najnowsza generacja Silver chwali się akustycznymi innowacjami, które mają doprowadzić do wyjątkowo wyraźnego, bardziej realistycznego brzmienia. Poprawiono konstrukcję zwrotnicy, a przetwornik wysokotonowy Monitor Audio C-CAM Gold Dome wyposażono w nową cewkę Uniform Dispersion Waveguide II, która ma zapewnić bardziej naturalne brzmienie. W przetwornikach średnio- i średnio-niskotonowych zastosowano natomiast specjalną technikę Rigid Surface II, czyli strukturę sześciokątnych wgłębień na stożku, która zwiększa sztywność konstrukcji przetwornika oraz wydajność przy wyższych częstotliwościach. Producent zapewnia, że przełoży się to na mniejsze zniekształcenia, niezrównaną czystość i lepszą kontrolę dźwięku nawet przy wysokim poziomie głośności.

Głośniki Silver FX 7G i Silver AMS 7G z obsługą Dolby Atmos są dostępne tylko w kolorze High Gloss Black i Satin White.

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany.

 

Funkcjonalność

Kolumny stereo dzielą się na podłogowe oraz podstawkowe. Dobór wielkości kolumn zależy przede wszystkim od wielkości pomieszczenia. W pomieszczeniach do 10m kw warto dobierać kolumny podstawkowe. W przypadku pomieszczeń do 20m kw sprawdzą się zarówno większe podstawkowe jak i podłogowe. W pomieszczeniach o powierzchni 30m kw i więcej polecamy większe kolumny podłogowe.

Zdecydowana większość kolumn produkowana jest w ramach jednej linii, na którą składają się kolumny podłogowe, podstawkowe (często z uchwytami do podwieszania w komplecie) oraz kolumna centralna – stosowana do kina domowego. Uzupełnieniem powyższych produktów są subwoofery, które podobnie jak kolumny stereo mogą w znaczący sposób różnić się nawet w tym samym przedziale cenowym.

Zazwyczaj w ramach systemu stereo istnieje możliwość dołączenia subwoofera i stworzenia zestawu 2.1, który może być także traktowany jako podstawowe kino domowe z możliwością rozszerzenia o kolumnę centralną oraz kolumny podstawkowe – jako tylne głośniki efektowe.


Dobór kolumn do wzmacniacza powinien opierać się na 4 czynnikach:

- impedancji kolumn i wzmacniacza

- mocy kolumn i wzmacniacza

- barwie dźwięku kolumn i wzmacniacza

- preferencjach muzycznych klienta.


Aby jak najlepiej dobrać kolumny do wzmacniacza skontaktuj się z naszą obsługą.

 

Specyfikacja techniczna

Konstrukcja:  2-drożna
Budowa:  Pasywna (wymaga wzmacniacza)
Przetworniki:  Dynamiczne
Głośniki wysokotonowe: 2x 1 cal (25mm) C-CAM Gold z UD
Głośniki średnioniskotonowe: 1x6cali (1x152mm) RST II
Bas-refleks:  Brak
Membrana pasywna:  NIE
Impedancja:  8 Ohm
Podział pasma:  2.000Hz
Skuteczność:  87.5dB
Moc ciągła (RMS):  85W
Zalecana moc wzmacniacza:  30 - 85W
Uchwyty w zestawie: TAK
Pasmo przenoszenia:  81 - 35.000Hz
:: obudowa zamknięta
:: Optymalna dyspersja
Wysokość: 25cm
Szerokość: 31.2cm z maskownicą
Głębokość: 13cm
14.7cm z maskownicą i terminalami
Waga: 4.5kg
Rozpraszanie:
 • Dipolowe
 • Bipolowe
Gwarancja:
 • 24 miesiące
 • 5 lat