Monitor Audio Silver 7G 50 Satin Biały Kolumny Stereo Autoryzowany Dealer

  • Kod: 6494
  • Producent: Monitor Audio

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 1 735,65 zł brutto
  • szt.
  • 1 995,00 zł
  • Oblicz_raty_duckblue

Nasz salon jest Autoryzowanym Dealerem Monitor Audio

Zakupy u nas oznaczają 100% zadowolenia z transakcji!
Każde zamówienie jest realizowane przez nas indywidualnie.
Wszystkie produkty są fabrycznie nowe, pochodzą prosto od producenta!

Monitor Audio Vector Logo - (.SVG + .PNG) - GetVectorLogo.Com

 

Monitor Audio Silver 7G 50 Kolumny podstawkowe 

Monitor Audio wprowadza siódmą generację serii Silver: 7G.

Pierwszy raz seria Silver brytyjskiej firmy Monitor Audio pojawiła się w 1999roku, a w październiku mamy otrzymać jej siódmą generację, czyli 7G. Monitor Audio Silver 50 7G został zaprojektowany tak, by zapewnić rozszerzenie basów, które zwykle jest możliwe tylko w większych kolumnach podłogowych. Zoptymalizowany pod kątem niskiego rozciągnięcia po umieszczeniu blisko ściany, Silver 50 7G jest doskonałym wyborem, gdy przestrzeń jest ograniczona, ale jakość dźwięku nadal jest najważniejsza.

Silver 50

Monitor Audio Seria 7G to nie tylko nowe logo, ale i poprawiona jakość dźwięku oraz wykonania.  Między innymi za sprawą zastosowania forniru z prawdziwego drewna i wprowadzenia dodatkowych opcji kolorystycznych: jesionu i naturalnego orzecha otrzymujemy nowy, podrasowany wygląd. Naturalne drewno orzechowe jest lżejsze niż wcześniej stosowana okleina, dzięki czemu słoje są bardziej widoczne i lepiej pasują do nowoczesnych mebli z orzecha włoskiego. Jesionowe wykończenie ma bardziej „skandynawski wygląd”. Kratki magnetyczne uzyskały nowy kształt oraz splot o wyższej jakości.

Silver 50

Przede wszystkim jednak najnowsza generacja Silver chwali się akustycznymi innowacjami, które mają doprowadzić do wyjątkowo wyraźnego, bardziej realistycznego brzmienia. Poprawiono konstrukcję zwrotnicy, a przetwornik wysokotonowy Monitor Audio C-CAM Gold Dome wyposażono w nową cewkę Uniform Dispersion Waveguide II, która ma zapewnić bardziej naturalne brzmienie. W przetwornikach średnio- i średnio-niskotonowych zastosowano natomiast specjalną technikę Rigid Surface II, czyli strukturę sześciokątnych wgłębień na stożku, która zwiększa sztywność konstrukcji przetwornika oraz wydajność przy wyższych częstotliwościach. Producent zapewnia, że przełoży się to na mniejsze zniekształcenia, niezrównaną czystość i lepszą kontrolę dźwięku nawet przy wysokim poziomie głośności.

Silver 50

 

Dostępne wykończenia to czerń o wysokim połysku High Gloss Black, satynowa biel Satin White lub do wyboru trzy okleiny z prawdziwego drewna: jesion, naturalny orzech i czarny dąb. Głośniki Silver FX 7G i Silver AMS 7G z obsługą Dolby Atmos są dostępne tylko w kolorze High Gloss Black i Satin White.

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany.

 

Funkcjonalność

Kolumny stereo dzielą się na podłogowe oraz podstawkowe. Dobór wielkości kolumn zależy przede wszystkim od wielkości pomieszczenia. W pomieszczeniach do 10m kw warto dobierać kolumny podstawkowe. W przypadku pomieszczeń do 20m kw sprawdzą się zarówno większe podstawkowe jak i podłogowe. W pomieszczeniach o powierzchni 30m kw i więcej polecamy większe kolumny podłogowe.

Zdecydowana większość kolumn produkowana jest w ramach jednej linii, na którą składają się kolumny podłogowe, podstawkowe (często z uchwytami do podwieszania w komplecie) oraz kolumna centralna – stosowana do kina domowego. Uzupełnieniem powyższych produktów są subwoofery, które podobnie jak kolumny stereo mogą w znaczący sposób różnić się nawet w tym samym przedziale cenowym.

Zazwyczaj w ramach systemu stereo istnieje możliwość dołączenia subwoofera i stworzenia zestawu 2.1, który może być także traktowany jako podstawowe kino domowe z możliwością rozszerzenia o kolumnę centralną oraz kolumny podstawkowe – jako tylne głośniki efektowe.


Dobór kolumn do wzmacniacza powinien opierać się na 4 czynnikach:

- impedancji kolumn i wzmacniacza

- mocy kolumn i wzmacniacza

- barwie dźwięku kolumn i wzmacniacza

- preferencjach muzycznych klienta.


Aby jak najlepiej dobrać kolumny do wzmacniacza skontaktuj się z naszą obsługą.

 

Specyfikacja techniczna

Konstrukcja:  2-drożna
Budowa:  Pasywna (wymaga wzmacniacza)
Przetworniki:  Dynamiczne
Głośniki wysokotonowe: 1x 1 cal (25mm) C-CAM Gold Dome z Uniform Dispersion (UD)
Głośniki średnioniskotonowe: 1x 5.25 cala (134mm) RST II
Bas-refleks:  Tył
Membrana pasywna:  NIE
Podłączenie:  Bi Wire (podwójna para kabli - opcjonalnie)
Impedancja:  8 Ohm
Moc ciągła (RMS):  100 W
Zalecana moc wzmacniacza:  40-100W
Uchwyty w zestawie: NIE
Pasmo przenoszenia:  47 - 35.000Hz
Częstotliwość podziału zwrotnicy: 2.600Hz
INNE: skuteczność: 86dB
:: bas-refleks, port HiVe II
Wysokość: 27.2cm
Szerokość: 28.2cm
Głębokość: 16.5cm z maskownicą i terminalami
Waga: 5.6kg
Rozpraszanie: Klasyczne