Monitor Audio Silver 7G 300 Ash Kolumny Stereo Autoryzowany Dealer

  • szt.
  • Rabat: -1 398,60 zł
  • 3 596,40 zł
  • Oblicz_raty_duckblue

Nasz salon jest Autoryzowanym Dealerem Monitor Audio

Zakupy u nas oznaczają 100% zadowolenia z transakcji!
Każde zamówienie jest realizowane przez nas indywidualnie.
Wszystkie produkty są fabrycznie nowe, pochodzą prosto od producenta!

Monitor Audio Vector Logo - (.SVG + .PNG) - GetVectorLogo.Com

 

Monitor Audio Silver 7G 300  Kolumny podłogowe 

Kolumny podłogowe Monitor Audio Silver 300 zachowują konfigurację znaną ze swoich poprzedników, ale w stosowanych przetwornikach wprowadzono szereg ulepszeń. W pełni 3-drożny układ oferuje znakomitą prezentację tonów średnich, natomiast dwa pracujące razem 6,5-calowe woofery basowe pracujące w wysokiej, ale szczupłej obudowie zapewniają odpowiednie zejście basu. Dzięki połączeniu tych cech model ten jest doskonałym wyborem zarówno dla poważnych audiofilów, jak i miłośników kina domowego.


Monitor Audio Silver 300

Pierwszy raz seria Silver brytyjskiej firmy Monitor Audio pojawiła się w 1999 roku, a w październiku mamy otrzymać jej siódmą generację, czyli 7G.

Monitor Audio Seria 7G to nie tylko nowe logo, ale i poprawiona jakość dźwięku oraz wykonania. Między innymi za sprawą zastosowania forniru z prawdziwego drewna i wprowadzenia dodatkowych opcji kolorystycznych: jesionu i naturalnego orzecha otrzymujemy nowy, podrasowany wygląd. Naturalne drewno orzechowe jest lżejsze niż wcześniej stosowana okleina, dzięki czemu słoje są bardziej widoczne i lepiej pasują do nowoczesnych mebli z orzecha włoskiego. Jesionowe wykończenie ma bardziej „skandynawski wygląd”. Kratki magnetyczne uzyskały nowy kształt oraz splot o wyższej jakości.

Przede wszystkim jednak najnowsza generacja Silver chwali się akustycznymi innowacjami, które mają doprowadzić do wyjątkowo wyraźnego, bardziej realistycznego brzmienia. Poprawiono konstrukcję zwrotnicy, a przetwornik wysokotonowy Monitor Audio C-CAM Gold Dome wyposażono w nową cewkę Uniform Dispersion Waveguide II, która ma zapewnić bardziej naturalne brzmienie. W przetwornikach średnio- i średnio-niskotonowych zastosowano natomiast specjalną technikę Rigid Surface II, czyli strukturę sześciokątnych wgłębień na stożku, która zwiększa sztywność konstrukcji przetwornika oraz wydajność przy wyższych częstotliwościach. Producent zapewnia, że przełoży się to na mniejsze zniekształcenia, niezrównaną czystość i lepszą kontrolę dźwięku nawet przy wysokim poziomie głośności.

Dostępne wykończenia to czerń o wysokim połysku High Gloss Black, satynowa biel Satin White lub do wyboru trzy okleiny z prawdziwego drewna: jesion, naturalny orzech i czarny dąb. Głośniki Silver FX 7G i Silver AMS 7G z obsługą Dolby Atmos są dostępne tylko w kolorze High Gloss Black i Satin White.

 

Monitor Audio Silver 300

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany.

 

Funkcjonalność

Kolumny stereo dzielą się na podłogowe oraz podstawkowe. Dobór wielkości kolumn zależy przede wszystkim od wielkości pomieszczenia. W pomieszczeniach do 10m kw warto dobierać kolumny podstawkowe. W przypadku pomieszczeń do 20m kw sprawdzą się zarówno większe podstawkowe jak i podłogowe. W pomieszczeniach o powierzchni 30m kw i więcej polecamy większe kolumny podłogowe.

Zdecydowana większość kolumn produkowana jest w ramach jednej linii, na którą składają się kolumny podłogowe, podstawkowe (często z uchwytami do podwieszania w komplecie) oraz kolumna centralna – stosowana do kina domowego. Uzupełnieniem powyższych produktów są subwoofery, które podobnie jak kolumny stereo mogą w znaczący sposób różnić się nawet w tym samym przedziale cenowym.

Zazwyczaj w ramach systemu stereo istnieje możliwość dołączenia subwoofera i stworzenia zestawu 2.1, który może być także traktowany jako podstawowe kino domowe z możliwością rozszerzenia o kolumnę centralną oraz kolumny podstawkowe – jako tylne głośniki efektowe.


Dobór kolumn do wzmacniacza powinien opierać się na 4 czynnikach:

- impedancji kolumn i wzmacniacza

- mocy kolumn i wzmacniacza

- barwie dźwięku kolumn i wzmacniacza

- preferencjach muzycznych klienta.


Aby jak najlepiej dobrać kolumny do wzmacniacza skontaktuj się z naszą obsługą.

Specyfikacja techniczna

Konstrukcja:  3-drożna
Budowa:  Pasywna (wymaga wzmacniacza)
Przetworniki:  Dynamiczne
Głośniki wysokotonowe: 1x1 cal (1x25mm) C-CAM z systemem wentylowanych magnesów Neo
Głośniki średniotonowe: 1x4 cale RST z podwieszaną cewką
Głośniki niskotonowe: 2x6 cali RST
Bas-refleks:  Tył
Membrana pasywna:  NIE
Impedancja:  8 Ohm
Skuteczność:  90dB
Moc ciągła (RMS):  200W
Zalecana moc wzmacniacza:  80 - 200W
Pasmo przenoszenia:  32 - 35.000Hz
Częstotliwość podziału zwrotnicy: LF/MF: 570Hz
MF/HF: 3500Hz
INNE: sztywna konstrukcja z 20mm MDFu z opracowanymi przez naukowców wewnętrznymi wzmocnieniami
:: wyjątkowo cienkie maskownice mocowane na magnesach
:: Wewnętrzne okablowanie z posrebrzanej miedzi OFC
:: unikalne rozwiązanie o nazwie DCF poprawia reprodukcję wysokich częstotliwości zapewniając łagodniejsze opadanie skraju pasma.
:: Wykończenie wyselekcjonowanymi fornirami najwyższej jakości
Wysokość: 100cm
103.4cm z nóżkami
Szerokość: 18.5cm
Głębokość: 30cm
32.9cm z maskownicą
Waga: 40kg
Rozpraszanie: Klasyczne
Gwarancja: 24 miesiące