Melodika MD2R07 Kabel 2xRCA - 2xRCA Purple Rain - 0,75m

  • szt.
  • 187,00 zł 174,00 zł / szt.

Melodika MD2R07

MD2R to zdecydowanie najpopularniejszy kabel 2xRCA na polskim rynku w swoim segmencie cenowym. Produkowany od 2012 roku sięgnął po szereg wyróżnień i nagród prasowych, zyskał uznanie dziesiątek tysięcy zadowolonych klientów. Jak często zauważa prasa specjalistyczna - jest to jeden z najtańszych kabli na rynku, który nie jest przebrandowaną "chińszczyzną".Powodem tak licznych sukcesów jest świetny stosunek jakości do ceny. Kabel jest produkowany w Polsce co pozwala poddawać go kolejnym modyfikacjom, które wciąż śrubują jego jakość przy zachowaniu konkurencyjnej ceny. 

W trakcie rozwijania pierwotnej wersji zmieniono między innymi: 
- wtyki 
- izolatory w przewodzie 
- sposób mocowania wtyku 
- materiał lutującyKonstrukcja przewodu typu "Single Core" jest przez wiele osób uznawana jako najlepsza budowa przewodnika do zastosowań w domowym systemie Hi-Fi. Dodatkowo najniższa w tym przedziale cenowym pojemność powoduje niezakłócone przenoszenie wysokich częstotliwości. Poprzez zmniejszoną impedancję kabel nie ma również częstego efektu "ostrej góry".


Przy budowaniu domowego zestawu audio, należy pamiętać, że nie ma uniwersalnego przewodów do systemów profesjonalnych oraz domowych, MD2R07 Purple Rain to wyspecjalizowany kabel przeznaczony domowym instalacjom audio. 

Budowa oparta o przewodnik składający się z drutu 0,25mm2 oraz materiału przewodzącego prąd elektryczny poprawiający rozkład pola elektrycznego. Ekran wykonany w postaci oplotu siatkowego oraz powłoki przewodzącej. 

 

Specyfikacja techniczna

Długość: 0.75m
Przekrój: 0,57mm (0,25mm2)
Przewodnik:  Miedź beztlenowa OFC: 99.99%
Ekranowanie: 
  • Podwójne
  • TAK
Wtyki: Metalowe pozłacane 24 k złotem wtyki
Kształt: Okrągły
Kierunkowość: Nie
Elastyczność kabla, średnica załamania kabla: 36 mm
Średnica (grubość kabla): 7 mm
Konstrukcja: Koncentryczna
Izolacja: PE
Wymiary: Śr: 12; dł: 45
INNE: Rezystancja żyły roboczej <= 68 Ohm/km
:: Przewód lutowany z wtykiem za pomoca wysokiej jakości cyny z dodatkiem srebra.
:: Rezystancja ekranu<=13,5 Ohm/Km
:: Pojemność skuteczna żyła/ekran <= 61,95 nF/km
:: Przewód odporny na: promienie UV, wodę morską, ozon, alkohol, wyśmienita udarność zarówno w pokojowej jak i niskiej temperaturze, wysokie pochłanianie energii mechanicznej, dobra odporność na ścieranie
:: Podwójnie ekranowana konstrukcja o gęstości 99%
Gwarancja: 5 lat