KEF Reference 5 Meta Black Copper Kolumny podłogowe Autoryzowany Dealer

  • szt.
  • 46 500,00 zł / szt.
  • Oblicz_raty_duckblue

Nasz salon jest Autoryzowanym Dealerem KEF

Zakupy u nas oznaczają 100% zadowolenia z transakcji!
Każde zamówienie jest realizowane przez nas indywidualnie.
Wszystkie produkty są fabrycznie nowe, pochodzą prosto od producenta!

 

 

 

KEF Reference 5 Meta

KEF Reference 5 Meta to trójdrożne kolumny podłogowe z nowej serii.

Już we wrześniu 2020 roku zapowiadano, że w wyniku wspólnej inicjatywy KEF i Acoustic Metamaterials Group opracowano najnowszą technologię Metamaterial Absorption Technology MAT (akustycznej absorpcji metamateriału), która pozwoli KEF na zaprojektowanie nowej gamy produktów. Ten moment właśnie nadszedł. KEF przedstawia nowe wcielenie swojej flagowej serii: Reference META.

Seria KEF Reference od momentu swojego pojawienia się w 1973 roku przeszła już parę transformacji. Wszystkie kolumny serii Reference Meta są tworzone ręcznie w Maidstone w brytyjskim hrabstwie Kent.

 

W 12 generacji Reference znajdziemy nie tylko flagowy przetwornik Uni-Q®. Brytyjski producent jako pierwszy proponuje zastosowanie technologii absorpcji metamateriału (Metamaterial Absorption Technology MAT) w branży audio, a seria Reference Meta, w której wprowadza to rozwiązanie, przedstawiana jest jako rewolucja w arsenale akustycznym KEF i przełom w projektowaniu głośników. Czym zatem jest ta tajemniczo brzmiąca technologia?

Akustyczne absorbery MAT (Metamaterial Absorption Technology MAT) to metastruktura o niezwykłych właściwościach, którą zaimplementowano na tylnej części magnesu w jednostce napędowej głośnika. Jej złożona, specjalnie opracowana architektura przypomina dysk z kanalikami, które tworzą swoisty labirynt. Mechanizm jej działania można porównać do „czarnej dziury”. Każdy ze skomplikowanych kanałów jest zaprojektowany tak, by skutecznie pochłaniać 99% określonych, niechcianych częstotliwości promieniujących z tyłu przetwornika, redukując zniekształcenia i zapobiegając rozpraszaniu dźwięku. Wcześniej stosowane rozwiązania umożliwiały jedynie około 60% absorpcji. KEF podkreśla wyjątkowość technologii META, nie tylko pod względem jej wydajności, ale także wszechstronności, rozmiaru i kosztów wytworzenia.

By uzyskać jak najlepszy kształt oraz geometrię usztywnień, zastosowano „Ograniczone Tłumienie Warstw” (Constrained Layer Damping), które sprawia, że pozostała niewielka ilość wibracji jest zamieniana w ciepło.

Serię Reference Meta tworzą dwa modele trójdrożnych kolumn podłogowych (Meta 5, Meta 3), dwudrożny głośnik podstawkowy (Meta 1) oraz dwa modele trójdrożnych kolumn centralnych (Meta 2, Meta 4), które mogą być używane jako głośniki lewy-centralny-prawy.

Obudowy wykończono w wysokim połysku lub drewnianym fornirze, a wszystko dostępne w różnych wariantach trzech kolorów obudowy (biały, satynowy orzech i czarny), w których dodatkowo możemy wybrać kolor środkowego stożka, w efekcie otrzymujemy następujące opcje: satynowy orzech/ srebrny połysk, biały/niebieski połysk, biały/ szampan połysk, czarny/stożek szary połysk, czarny/stożek miedziany połysk. Stojaki głośnikowe S-RF1 i maskownice dostępne są jako dodatkowe akcesoria. 

 

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany.

 

 

Funkcjonalność

Kolumny stereo dzielą się na podłogowe oraz podstawkowe. Dobór wielkości kolumn zależy przede wszystkim od wielkości pomieszczenia. W pomieszczeniach do 10m kw warto dobierać kolumny podstawkowe. W przypadku pomieszczeń do 20m kw sprawdzą się zarówno większe podstawkowe jak i podłogowe. W pomieszczeniach o powierzchni 30m kw i więcej polecamy większe kolumny podłogowe.

Zdecydowana większość kolumn produkowana jest w ramach jednej linii, na którą składają się kolumny podłogowe, podstawkowe (często z uchwytami do podwieszania w komplecie) oraz kolumna centralna – stosowana do kina domowego. Uzupełnieniem powyższych produktów są subwoofery, które podobnie jak kolumny stereo mogą w znaczący sposób różnić się nawet w tym samym przedziale cenowym.

Zazwyczaj w ramach systemu stereo istnieje możliwość dołączenia subwoofera i stworzenia zestawu 2.1, który może być także traktowany jako podstawowe kino domowe z możliwością rozszerzenia o kolumnę centralną oraz kolumny podstawkowe – jako tylne głośniki efektowe.


Dobór kolumn do wzmacniacza powinien opierać się na 4 czynnikach:

- impedancji kolumn i wzmacniacza

- mocy kolumn i wzmacniacza

- barwie dźwięku kolumn i wzmacniacza

- preferencjach muzycznych klienta.

 

Specyfikacja techniczna

BUDOWA: ------
Konstrukcja:  3-drożna
Budowa:  Pasywna (wymaga wzmacniacza)
Przetworniki:  Dynamiczne
OBUDOWA: ------
Bas-refleks:  Tył
Membrana pasywna:  NIE
Podłączenie:  Bi Wire (podwójna para kabli - opcjonalnie)
PARAMETRY: ------
Skuteczność:  88dB
Pasmo przenoszenia:  40Hz – 35kHz
Wysokość: 140.2cm z podstawą, 135cm bez podstawy
Szerokość: 32.3cm z podstawą, 20.5cm bez podstawy
Głębokość: 46.7cm z podstawą, 46.2cm bez podstawy
Waga: 60.2kg
Gwarancja: 5 lat