KEF Reference 3 META White Blue Kolumny podłogowe Autoryzowany Dealer

 • szt.
 • 31 387,50 zł / szt.
 • Oblicz_raty_duckblue

Nasz salon jest Autoryzowanym Dealerem KEF

Zakupy u nas oznaczają 100% zadowolenia z transakcji!
Każde zamówienie jest realizowane przez nas indywidualnie.
Wszystkie produkty są fabrycznie nowe, pochodzą prosto od producenta!

 

 

 

KEF Reference 3 Meta (Reference3) Kolumny podłogowe 2 szt

Wolnostojące kolumny KEF Reference 3 z nowej serii Meta.

Już we wrześniu 2020 roku zapowiadano, że w wyniku wspólnej inicjatywy KEF i Acoustic Metamaterials Group opracowano najnowszą technologię Metamaterial Absorption Technology MAT (akustycznej absorpcji metamateriału), która pozwoli KEF na zaprojektowanie nowej gamy produktów. Ten moment właśnie nadszedł. KEF przedstawia nowe wcielenie swojej flagowej serii: Reference META.

Seria KEF Reference od momentu swojego pojawienia się w 1973 roku przeszła już parę transformacji. Wszystkie kolumny serii Reference Meta są tworzone ręcznie w Maidstone w brytyjskim hrabstwie Kent.

W 12 generacji Reference znajdziemy nie tylko flagowy przetwornik Uni-Q®. Brytyjski producent jako pierwszy proponuje zastosowanie technologii absorpcji metamateriału (Metamaterial Absorption Technology MAT) w branży audio, a seria Reference Meta, w której wprowadza to rozwiązanie, przedstawiana jest jako rewolucja w arsenale akustycznym KEF i przełom w projektowaniu głośników. Czym zatem jest ta tajemniczo brzmiąca technologia?

Akustyczne absorbery MAT (Metamaterial Absorption Technology MAT) to metastruktura o niezwykłych właściwościach, którą zaimplementowano na tylnej części magnesu w jednostce napędowej głośnika. Jej złożona, specjalnie opracowana architektura przypomina dysk z kanalikami, które tworzą swoisty labirynt. Mechanizm jej działania można porównać do „czarnej dziury”. Każdy ze skomplikowanych kanałów jest zaprojektowany tak, by skutecznie pochłaniać 99% określonych, niechcianych częstotliwości promieniujących z tyłu przetwornika, redukując zniekształcenia i zapobiegając rozpraszaniu dźwięku. Wcześniej stosowane rozwiązania umożliwiały jedynie około 60% absorpcji. KEF podkreśla wyjątkowość technologii META, nie tylko pod względem jej wydajności, ale także wszechstronności, rozmiaru i kosztów wytworzenia.

By uzyskać jak najlepszy kształt oraz geometrię usztywnień, zastosowano „Ograniczone Tłumienie Warstw” (Constrained Layer Damping), które sprawia, że pozostała niewielka ilość wibracji jest zamieniana w ciepło.

Najważniejsze cechy:

 • Technologia absorpcji metamateriałów (MATTM) eliminuje 99% zniekształceń wysokich częstotliwości
 • Czysty, naturalny dźwięk
 • Dedykowany system Uni-Q 12. generacji z MAT zapewnia wyjątkową dokładność akustyczną
 • Udoskonalona zwrotnica głośnika wysokotonowego ujarzmia rezonanse dla poprawy szczegółowości
 • Elastyczna obudowa odsprzęgająca zapobiega niepożądanym wibracjom dla lepszej przejrzystości
 • Udoskonalona konstrukcja zwrotnicy 
 • Maskownice z mikrofibry zapewniają idealną równowagę między ochroną przetwornika, wydajnością dźwiękową i estetyką
 • Warianty kolorystyczne: satynowy orzech/ srebrny połysk, biały/niebieski połysk, biały/ szampan połysk, czarny/stożek szary połysk, czarny/stożek miedziany połysk

Serię Reference Meta tworzą dwa modele trójdrożnych kolumn podłogowych (Reference 5 Meta, Reference 3 Meta), dwudrożny głośnik podstawkowy (Meta 1) oraz dwa modele trójdrożnych kolumn centralnych (Reference 2 Meta, Reference 4 Meta), które mogą być używane jako głośniki lewy-centralny-prawy.

Obudowy wykończono w wysokim połysku lub drewnianym fornirze, a wszystko dostępne w różnych wariantach trzech kolorów obudowy (biały, satynowy orzech i czarny), w których dodatkowo możemy wybrać kolor środkowego stożka, w efekcie otrzymujemy następujące opcje: satynowy orzech/ srebrny błysk, biały/niebieski błysk, biały/ szampan błysk, czarny/stożek szary błysk, czarny/stożek miedziany błysk. Stojaki głośnikowe S-RF1 i maskownice dostępne są jako dodatkowe akcesoria. 

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany.

Funkcjonalność

Kolumny stereo dzielą się na podłogowe oraz podstawkowe. Dobór wielkości kolumn zależy przede wszystkim od wielkości pomieszczenia. W pomieszczeniach do 10m kw warto dobierać kolumny podstawkowe. W przypadku pomieszczeń do 20m kw sprawdzą się zarówno większe podstawkowe jak i podłogowe. W pomieszczeniach o powierzchni 30m kw i więcej polecamy większe kolumny podłogowe.

Zdecydowana większość kolumn produkowana jest w ramach jednej linii, na którą składają się kolumny podłogowe, podstawkowe (często z uchwytami do podwieszania w komplecie) oraz kolumna centralna – stosowana do kina domowego. Uzupełnieniem powyższych produktów są subwoofery, które podobnie jak kolumny stereo mogą w znaczący sposób różnić się nawet w tym samym przedziale cenowym.

Zazwyczaj w ramach systemu stereo istnieje możliwość dołączenia subwoofera i stworzenia zestawu 2.1, który może być także traktowany jako podstawowe kino domowe z możliwością rozszerzenia o kolumnę centralną oraz kolumny podstawkowe – jako tylne głośniki efektowe.


Dobór kolumn do wzmacniacza powinien opierać się na 4 czynnikach:

- impedancji kolumn i wzmacniacza

- mocy kolumn i wzmacniacza

- barwie dźwięku kolumn i wzmacniacza

- preferencjach muzycznych klienta.

 

Specyfikacja techniczna

BUDOWA: ------
Konstrukcja:  3-drożna
Budowa:  Pasywna (wymaga wzmacniacza)
Przetworniki:  Dynamiczne
Głośniki wysokotonowe: 1x 25mm aluminiowa membrana Uni-Q z technologią MAT
Głośniki średniotonowe: 1x5cala (1x125mm) aluminium
Głośniki niskotonowe: 2x6.5cali (2x165mm) aluminium
OBUDOWA: ------
Bas-refleks:  Tył
Podłączenie:  Bi Wire (podwójna para kabli - opcjonalnie)
PARAMETRY: ------
Skuteczność:  86dB
Zalecana moc wzmacniacza:  50 - 300W
Uchwyty w zestawie: NIE
Zniekształcenia THD:  <0.5% 40Hz – 100kHz, <0.2% 200Hz – 2kHz, <0.1% 2kHz - 20kHz
Pasmo przenoszenia:  43Hz - 35kHz
Częstotliwość podziału zwrotnicy: 450 Hz, 2.1 kHz
Impedancja:  4 Ohm
Wysokość: 115.5cm (bez podstawki), 120.7cm (z podstawką)
Szerokość: 20.5cm (bez podstawki), 32.3cm (z podstawką)
Głębokość: 46.2cm (bez podstawki), 46.7cm (z podstawką)
Waga: 51.3kg
Gwarancja: 5 lat