KEF LS50 Meta Kolumny Stereo Niebieskie Autoryzowany Dealer Poznań

 • Kod: 5783
 • Producent: KEF

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 2 698,00 zł brutto
 • szt.
 • 2 999,00 zł / szt.
 • Oblicz_raty_duckblue

KEF LS50 META Kolumny Podstawkowe Stereo

Nasz Salon jest Autoryzowanym Dealerem marki KEF już od 20 lat.

Zapraszamy na odsłuchy do naszego salonu w Poznaniu.

KEF LS50 Meta

LS50 Meta to kolumny podstawkowe marki KEF, wyposażone w technologię Metamaterial Absorption (MAT). Metamateriał do specjalnie opracowana konstrukcja, która zostały dostosowane tak, aby wykazywać pożądane właściwości, niewystępujące w naturalnych materiałach. MAT składa się ze specjalnych struktur, które tworzą akustyczną "czarną dziurę" pochłaniając do 99% zbędnych zniekształceń, pojawiających się za przetwornikiem wysokotonowym.

KEF LS50 Meta Kolumny Stereo Autoryzowany Dealer Rodzaj półkowe
KEF LS50 Meta Kolumny Stereo Autoryzowany Dealer Konstrukcja dwudrożne bass-reflex

Kolumny zostały wyposażone w 1 - calowy przetwornik wysokotonowy oraz 5.25 - calowy przetwornik średnioniskotnowy z aluminiowym stożkiem. Ponadto model LD50 Meta, podobnie jak jego poprzednik LD50 posiada wyjątkowe zdolności rozpraszania dźwięku Uni-Q, dzięki czemu możemy osiągnąć dźwięk o idealnym dopasowaniu czasowym i fazowym.

Wibracje obudowy, promieniowanie dźwięku i rezonans są wyeliminowane dzięki wielu nagradzanym rozwiązaniom, zastosowanym już w modelu LS50. Są to między innymi specjalna konstrukcja obudowy, zapewniająca punktowe źródło dźwięków tablica przetworników Uni-Q, warstwa tłumiąca, precyzyjnie zaprojektowana zakrzywiona przegroda oraz eliptyczne, elastyczne porty. Kolumny LS50 Meta są dostępne w czterech kolorach: czarnym, białym, szarym oraz niebieskim.

KEF LS50 Meta Kolumny Stereo Autoryzowany Dealer Marka KEF
KEF LS50 Meta Kolumny Stereo Autoryzowany Dealer EAN 637203217906

Najważniejsze cechy:

 • technologia Metamaterial Absorption (MAT)
 • Uni-Q 12. generacji
 • zoptymalizowana wydajność przetwornika
 • opatentowany elastyczny port bass-refleks
 • wysokiej jakości obudowa
 • dostępne w czterech kolorach: czarny, biały, szary i niebieski

Ulepszenie z legendarnej linii LS50

Znikają wielkie kolumny, zostawiając tylko muzykę. LS50 Meta jest takim głośnikiem, a ulepszenia w stosunku do legendarnego LS50 obejmują optymalizację wydajności przetwornika i opatentowany elastyczny port przesunięcia zapewniający najlepszą wydajność akustyczną i niesamowicie wciągający dźwięk.

Zakrzywiony dla wydajności

Zakrzywiona przegroda LS50 Meta o niskiej dyfrakcji jest precyzyjnie modelowana wokół układu przetworników Uni-Q. Jego gładkie zakrzywione powierzchnie pomagają emitować dźwięk przez przegrodę bez żadnych zakłóceń ze strony twardych krawędzi, które powodują dyfrakcję. Rezultatem jest czystszy, bardziej precyzyjny dźwięk.

Gotowy do działania

Przegroda LS50 Meta została wykonana z formowanej wtryskowo masy do formowania ciasta (DMC), podczas gdy wewnątrz szafy usztywnienie krzyżowe i tłumienie warstwy ograniczonej (CLD) łączą się w celu tłumienia drgań wewnętrznych. Rezultatem tak drobiazgowej dbałości o szczegóły jest najniższe zabarwienie spośród wszystkich głośników w swojej klasie.

Elastyczny port

Korzystając z obliczeniowej dynamiki płynów (CFD), pochylenie portu i profil opatentowanego portu offsetowego LS50 Meta są obliczane tak, aby opóźnić początek turbulencji, a elastyczne ściany portu zapobiegają zabarwieniu przez rezonanse średniego zakresu. Prowadzi to do lepszej przejrzystości, wyjątkowej głębi i szczegółowości.

Dbałość o każdy szczegół

Każdy aspekt LS50 Meta został rozważony pod kątem korzyści akustycznych oraz z punktu widzenia projektowania. Zakrzywiona przednia przegroda o niskiej dyfrakcji jest subtelnie odzwierciedlona przez delikatnie zaokrąglony tylny panel, w którym zarówno wyjście portu, jak i zaciski głośnikowe zostały elegancko zagłębione i zmiękczone wizualnie.

Zaprojektowany z myślą o wydajności

LS50 Meta może wyglądać rewelacyjnie, ale w przypadku głośnika o wysokiej wydajności każdy aspekt jego konstrukcji to przypadek formy podążającej za funkcją. Od precyzyjnie wymodelowanej zakrzywionej przegrody po solidną, wzmocnioną obudowę, każdy cal LS50 Meta został zaprojektowany do działania.

Wykończony do perfekcji

LS50 Meta to znacznie więcej niż tylko użyteczny głośnik; to rzeźba, która ożywia twoje życie. Dlatego oferujemy do wyboru cztery wykończenia:

 • czerń węglową,
 • szarość tytanu,
 • biel mineralną
 • edycja specjalna Royal Blue.
KEF LS50 Meta Kolumny Stereo Autoryzowany Dealer Model LS50 Meta
KEF LS50 Meta Kolumny Stereo Autoryzowany Dealer Moc znamionowa RMS 100 W
 

Specyfikacja techniczna

Konstrukcja:

2-drożna

Budowa:

Pasywna (wymaga wzmacniacza)

Przetworniki:

Dynamiczne

Głośniki wysokotonowe:

1x 1cal (1x25mm) aluminiowa kopułka z technologią Metamaterial Absorption

Głośniki średnioniskotonowe:

1x 5.25 cala (130mm) Uni-Q

Bas-refleks:

Tył

Membrana pasywna:

NIE

Zalecana moc wzmacniacza:

40-100W

Uchwyty w zestawie:

NIE

Pasmo przenoszenia:

79-28.000Hz

Częstotliwość podziału zwrotnicy:

2.100Hz

INNE:

Technologia Metamaterial Absorption

::

Zakres częstotliwości: 47-45.000Hz

Wysokość:

30.2cm

Szerokość:

20cm

Głębokość:

28cm

Waga:

7.8kg

Rozpraszanie:

Klasyczne

 

KEF LS50 Meta Kolumny Stereo Autoryzowany Dealer Kolor biały