Hana SH Wkładka Gramofonowa MC Autoryzowany Dealer

  • szt.
  • 2 890,00 zł / szt.
  • Oblicz_raty_duckblue

Hana SH

 
jest wkładką gramofonową z ruchomą cewką (MC) o wysokim poziomie napięcia na wyjściu - 2mV. Użyto w niej igły  ze szlifem Nude Diamond Shibata, przymocowanej do aluminiowego wspornika. Wkładka jest dosyć lekka, waży zaledwie 5g, zalecana siła nacisku to 2g. Wkładka bardzo dobrze różnicuje wysokie tony i środek. Nieprzeciętny bas, dobrze zaokrąglony. HANA-SH dostarcza wielowymiarowe, wyrafinowane brzmienie.  
 

 

Szlif Shibata (liniowy)

Pierwszy zaawansowany szlif  typu liniowego. Nazwa pochodzi od nazwiska japońskiego projektanta, który opracował go dla JVC. Aby spełnić dużo surowsze wymagania nowych nagrań Shibata zdecydował się na zaostrzenie końcówki szlifu, co z jednej strony znacząco ograniczyło horyzontalny kontakt igły z rowkiem płyty winylowej. Z drugiej zaś znacząco zwiększyła się powierzchnia wertykalnego kontaktu igły z bokami wytłoczonego rowka. W założeniu Shibaty szlif miał mieć jak największy kontakt boczny z wytłoczeniem płyty, stąd nazwa szlif liniowy. Aby osiągnąć ten efekt znacząco zwężono szerokość igły oraz wyciągnięto jej długość (wysokość). Np standardowa szerokość szlifu eliptycznego to 8-10 um, gdy szerokość szlifu Shibaty to 6. Jeszcze większa przepaść dotyczy długości (wysokości) igły. W szlifie eliptycznym to 18 um, zaś w przypadku Shibaty to minimum 50 um, a nawet 75 um. To pozwala na dużo większy kontakt boczny igły z wytłoczonym rowkiem płyty. Różnica jakościowa w stosunku do szlifu eliptycznego okazała się na tyle duża, że na rynku zaroiło się od innych bliźniaczych szlifów – nieco zmodyfikowanych. Wybrane z nich to: Hyper Eliptical, Stereohedron, Fine Line, Hyberbolic, Pathemax.

Główne zalety szlifu liniowego to zdolność do poprawnego odtwarzania tonów powyżej 35.000 Hz. Dzięki dużo większej powierzchni styku w stosunku do szlifu eliptycznego wkładka ze szlifem liniowym dużo lepiej odtwarza wysokie tony z płyt o zauważalnym stopniu zużycia. Szczególnie, jeśli były eksploatowane przez wkładki wyposażone w szlif sferyczny lub eliptyczny. Wkładka ze szlifem liniowym dociera do mniej zużytych lub zupełnie nietkniętych miejsc w rowku płyty.

 

Dane techniczne

SZLIF IGŁY - Nude Diamond Shibata

WSPORNIK - aluminium

NAPIĘCIE WYJŚCIOWE - 2mV / 1kHz

NIEZRÓWNOWAŻENIE KANAŁÓW - < 1,5dB/1kHz

NACISK IGŁY - 2g

ŚLEDZENIE ŚCIEŻKI - 70 μm/2g

SEPARACJA MIĘDZY KANAŁAMI - 28 dB/1kHz

PASMO PRZENOSZENIA - 15-32000Hz

IMPEDANCJA - 130 Ohm/1kHz

POJEMNOŚĆ - 610uH/1kHz

SUGEROWANA IMPEDANCJA OBCIĄŻENIA - 47kOhm

MASA WKŁADKI - 5g

KOLOR OBUDOWY - Czarny