Audioquest Pearl HDMI 48 3m Kabel HDMI Autoryzowany Dealer

  • szt.
  • 319,00 zł / szt.
  • Oblicz

Przewód HDMI 48G Pearl

Na pierwszym miejscu dźwięku. Z takiego założenia wyszli projektanci marki AudioQuest. Efektem są przewody HDMI z serii 48 i eARC-Priority – najlepiej brzmiące kable HDMI w historii firmy.

Przewody HDMI o przepustowości do 48 Gb/s wymagają większej precyzji i rygorystycznej tolerancji podczas produkcji. Stąd też wszystkie sprawdzone już elementy i techniki AudioQuest są teraz równie ważne, jak dotychczas. Model Pearl 48 może pochwalić się przewodnikami z niezwykle czystej miedzi długoziarnistej, których kontrolowana kierunkowość pozwala efektywniej rozpraszać zakłócenia o częstotliwości radiowej.

Przewód HDMI 48G Pearl

Transfer na poziomie 48 Gb/s

Za pośrednictwem kabli HDMI z serii 48 można przesyłać nawet profesjonalne sygnały Ultra-HD 10K. Aby transfer na poziomie 48 Gb/s był w ogóle możliwy, AudioQuest sięgnął po cztery zbalansowane pary audio/wideo, z których każda zapewnia przepustowość 12 Gb/s. Dodatkowo AudioQuest wykorzystuje wiele przetestowanych już autorskich elementów i rozwiązań technicznych, które pozwalają uzyskać wysoką precyzję i ścisłą tolerancję podczas produkcji wymagających przewodów HDMI o przepustowości 48 Gb/s.

8K/10K

Przewody HDMI z najnowszej serii 48 wyróżniają się przepustowością, która pozwala przesyłać materiały wideo w rozdzielczości do aż 10K, a także rozdzielczości/częstotliwości odświeżania do 8K/60 i 4K/120. Wszystkie kable HDMI z serii 48 są kompatybilne wstecz i obsługują obecne wyświetlacze 4K.

Skuteczne rozpraszanie szumu

W kablach HDMI AudioQuest skuteczność rozpraszania szumu i całościową wydajność poprawiają przewodniki z litej miedzi długoziarnistej, posrebrzanej miedzi lub srebrnych przewodników o perfekcyjnej powierzchni. W modelu Pearl 48 znalazły się przewodniki z miedzi długoziarnistej.

Przewód HDMI 48G Pearl

Kontrolowana kierunkowość

Klasyczne ekranowanie na poziomie 100 proc. nie wystarcza, aby zabezpieczyć się przed coraz powszechniejszymi efektami promieniowania Wi-Fi, komórkowego i satelitarnego. W przewodach HDMI firmy AudioQuest wszystkie 19 przewodników wykorzystuje kontrolowaną kierunkowość. Tym samym udało się zminimalizować zakłócenia radiowe, które pogarszają wydajność poprzez kierowanie ich z dala od najbardziej wrażliwych obwodów. Dodatkowe techniki rozpraszania zakłóceń (poziomy 2 i wyższe) stosowane są, kiedy budżet pozwala na dalszą redukcję szumu.

eARC: miedź długoziarnista + poziom 1 rozpraszania zakłóceń

Jako że dźwięk ma znaczenie, przewodniki eARC w kablach HDMI z serii 48 wykorzystują te same znakomite materiały, kontrolowane kierunkowo przewodniki i techniki rozpraszania zakłóceń co główne pary przesyłające sygnał AV. W kablach AudioQuest eARC-Priority główne pary danych AV mają wydajność na poziomie modelu Cinnamon, podczas gdy para danych eARC wykorzystuje te same zaawansowane elementy konstrukcyjne, co ich odpowiedniki z serii 48. Kanał zwrotny audio, ARC (ang. Audio Return Channel), przesyła dźwięk z telewizora do soundbaru lub amplitunera AV, upraszczając i zwiększając elastyczność całego systemu. Dotychczas korzystając z ARC można było przesyłać najwyżej stratny (skompresowany) 5.1-kanałowy dźwięk przestrzenny. Dzisiejszy sprzęt HDMI 2.1 obsługuje ulepszony kanał zwrotny audio (eARC), który znacznie zwiększa cyfrową przepustowość, aby obsłużyć nieskompresowany i bezstratny wielokanałowy dźwięk o wysokiej rozdzielczości, wliczając Dolby TrueHD i Atmos oraz DTS-HD Master Audio i DTS:X.

 

RODZAJ CYFROWE
CYFROWE HDMI
PROFIL OKRĄGŁY
MATERIAŁ PRZEWODNIKA MIEDŹ
INNE 48GBPS BANDWIDTH; 8K/60 I 4K/120; LONG-GRAIN COPPER; EARC: LGC + LEVEL-1 NOISE DISSIPATION