ARCAM SA20 Wzmacniacz Zintegrowany Autoryzowany Dealer

  • szt.
  • 6 590,00 zł 5 499,00 zł / szt.
  • Oblicz_raty_duckblue

Nasz salon jest Autoryzowanym Dealerem Arcam

Zakupy u nas oznaczają 100% zadowolenia z transakcji!
Każde zamówienie jest realizowane przez nas indywidualnie.
Wszystkie produkty są fabrycznie nowe, pochodzą prosto od producenta!

 

Arcam HDA SA20

Nowe modele urządzeń z serii HDA czerpią z wieloletnich doświadczeń Arcama. Wykorzystują najwyższej jakości komponenty oraz wiedzę techniczną dotyczącą wytwarzania wysokiej klasy sprzętu audio.

Arcam SA20

Dzięki temu możesz mieć pewność, że przez lata będziesz mógł cieszyć się dźwiękiem najwyższej jakości. Wzmacniacz Arcam SA20 pracuje w klasie G. Wykorzystuje ona największą zaletę wzmacniaczy w klasie A, czyli niski stopień zniekształceń, co przekłada się na czystość dźwięku. Układy wzmacniaczy w klasie G są jednak dużo bardziej skomplikowane. Wykorzystuje się w nich różne napięcia zasilania, które zależą sygnału wejściowego. W rezultacie otrzymujemy wzmacniacz, który cechuje się wysoką sprawnością i bardzo dobrą jakością dźwięku. 

Arcam SA20

Wzmacniacz dysponuje mocą 90W na kanał przy 8 Ohm, co pozwala na napędzenie szerokiej gamy kolumn podstawkowych i podłogowych. Urządzenie posiada wbudowany przetwornik DAC ESS Sabre ESS9038K2M, co znacznie zwiększa funkcjonalność urządzenia. 

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany.

Funkcjonalność

Wzmacniacz stereo służy do wzmacniania sygnału źródłowego np. z odtwarzacza CD, odtwarzacza strumieniowego, tunera radiowego. Wyróżniamy wzmacniacze zintegrowane oraz dzielone.

Najpopularniejsze urządzenia to wzmacniacze zintegrowane, które składają się z dwóch zasadniczych elementów: przedwzmacniacza z regulacją głośności oraz końcówek mocy. Dodatkowy często spotykany element w ramach wzmacniacza zintegrowanego to przedwzmacniacz gramofonowy, który pozwala na bezpośrednie podłączenie gramofonu.

W ostatnich kilku latach coraz większa liczba producentów instaluje także we wzmacniaczach zintegrowanych przetworniki cyfrowo-analogowe (DAC) z wejściami cyfrowymi optycznymi oraz koaksjalnymi, a niejednokrotnie z wejściami USB typu B dla PC-Audio.

Szczególną odmianą wzmacniaczy zintegrowanych są zintegrowane systemy stereo, w ramach których producent dokłada do wzmacniacza źródło dźwięku w postaci odtwarza CD, odtwarzacza strumieniowego/sieciowego czy też tunera radiowego.

Wzmacniacze dzielone to urządzenia z fizycznie odseparowanym przedwzmacniaczem i końcówką mocy. To pozwala na dużo większy wybór możliwości konfiguracyjnych. Istnieje możliwość dobierania przedwzmacniaczy i końcówek mocy od różnych producentów, co ma krytyczne znaczenie dla końcowego brzmienia zestawu stereo.

Oddzielne przedwzmacniacze stereo i końcówki mocy stereo to zazwyczaj konstrukcje zdecydowanie bardziej zaawansowane i dopracowane w stosunku do wzmacniaczy zintegrowanych – stąd też droższe. Jak już zostało wcześniej wspomniane – nie do przecenienia jest możliwość swobodnego zestawiania różnych przedwzmacniaczy i końcówek mocy, na co nie mogą sobie pozwolić posiadacze klasycznych wzmacniaczy zintegrowanych.

Specyfikacja techniczna

Moc ciągła (RMS):  90W
Typ:  Tranzystorowy
Klasa:  G
SEKCJA AUDIO: ------
Przetwornik DAC:  ESS Sabre ESS9038K2M
Wbudowany DAC: TAK
Przedwzm. gramofonowy:  TAK
Stosunek sygnał/szum:  106dB
Zniekształcenia THD:  0.002%
Pasmo przenoszenia:  20 - 20.000Hz
Czułość wejścia:  1V
Impedancja wejściowa:  10.000 Ohm
FUNKCJONALNOŚĆ MULTIMEDIALNA: ------
Wi-Fi:  NIE
UPnP:  NIE
AirPlay:  NIE
Bluetooth: NIE
USB DAC:  NIE
Wejście USB Apple iPhone/iPod:  NIE
WEJŚCIA/WYJŚCIA: ------
Wejście optyczne:  1
Wejścia koaksjalne:  2
Wejścia 2xRCA liniowe:  3
Złącze słuchawkowe:  3.5mm mini jack
Trigger:  NIE
Inne złącza: 
  • RS232C
  • RJ-45
  • USB
  • Wejście 3.5mm mini-jack AUX
Wyjście subwooferowe:  NIE
Wyjścia głośnikowe: 1 komplet
INNE: USB tylko do aktualizacji oprogramowania
Pilot: TAK
Wysokość: 8.7cm
Szerokość: 43.3cm
Głębokość: 32.3cm
Waga: 9.2kg
Gwarancja: 24 miesiące