NuPrime Evolution DAC Srebrny Przetwornik cyfrowo-analogowy DAC DSD512 / DXD / MQA

 • szt.
 • 16 995,00 zł / szt.
 • Oblicz
 • Oblicz_raty_duckblue

NuPrime Evolution DAC

Aby spełnić najwyższe wymagania topowej serii Evolution, obwody najnowszego przetwornika DAC zostały zaprojektowane od podstaw. Fundamentem każdego urządzenia audio jest prąd elektryczny, którego stabilne parametry pozwalają na utrzymanie najwyższej jakości dźwięku. 

Dlatego w topowym DACu NuPrime'a zastosowano dwie nowości - transformator C-Core oraz zaawansowany filtr AC. 

NuPrime Evolution DAC

Filtr AC

Zaraz za gniazdem elektrycznym zainstalowano wysokiej klasy filtr AC. Jego zadaniem jest redukowanie szumu pojawiającego się w wysokich częstotliwościach - od 100kHz do 5MHz. Według pomiarów NuPrime'a filtr działa z co najmniej 20 decybelową skutecznością. Następnie, tak przefiltrowany prąd trafia do transformatorów C-Core. 

NuPrime Evolution DAC

Transformator C-Core i bateria kondensatorów

Transformatory typu C-Core z rdzeniem składanym charakteryzują się wyższą skutecznością niż klasyczne transformatory toroidalne. Wynika to z faktu, że charakteryzują się  mniejszymi stratami energii w przepływie pola magnetycznego (mniejszą upływnością pola elektromagnetycznego), a więc wyższą sprawnością i stabilnością. Wytwarzają też mniej zakłóceń wpływających na inne obwody w urządzeniu. 

W celu zapewnienia lepszego ekranowania transformatorów zamknięto je w stalowych puszkach. Pomaga to w minimalizowaniu szumu interferencyjnego, który może zakłócać pracę innych obwodów. W końcu prąd trafia do baterii kondensatorów o pojemności 70.000 mikrofarradów,  co jest wartością kilkukrotnie przewymiarowaną w stosunku do nominalnych potrzeb. Zapewnia to wręcz żelazną stabilność zasilania w najbardziej krytycznych momentach. 

NuPrime Evolution DAC

 

Sekcja analogowa korzysta z autorskiej ścieżki sygnałowej złożonej z dyskretnych komponentów. Jej unikalna koncepcja zapewnia wysoki poziom PSRR (współczynnika tłumienia wpływu zasilania).  W stopniu wyjściowym zainstalowano wymienne wzmacniacze operacyjne, tak aby entuzjaści DIY mogli poszukać swojego własnego brzmienia.  

NuPrime Evolution DAC

Układ DAC ES9038PRO

Urządzenie wykorzystuje ESS 9038PRO. Połączono go ze sterującym układem scalonym PSRC NuPrime. Ten służy nie tylko do dekodowania, ale również zapewnia konwersję częstotliwości próbkowania z PCM 44.1kHz do PCM 768kHz i DSD64 do DSD512.

NuPrime Evolution DAC

Najważniejsze cechy:

 • Układ scalony PSRC NuPrime zapewnia obsługę częstotliwości próbkowania od PCM 44.1kHz do PCM 768kHz i DSD64 do DSD512 (w tym PCM do / z DSD) orax DXD
 • Autorskie rozwiązanie NuPrime, które pozwala na dekodowanie formatów DoP za pośrednictwem wejść koaksjalnych i optycznych.
 • Siedem filtrów cyfrowych dla różnorodnych charakterystyk dźwięku: minimum phase fast, miniumum phase slow, linear phase fast, linear phase slow, apodizing fast, hybrid fast, brickwall.
 • Wyjścia analogowe z regulacją głośności 2xRCA oraz 2xXLR
 • Regulacja fazy wyjściowej: normal / invert
 • Ustawienie stopnia wyjściowego (oba wyjścia można ustawić na prawo, lewo, R + L lub L + R).
 • Regulacja jasności wyświetlacza
 • Siedem wejść cyfrowych dla pełnej elastyczności systemu.
 • Nieliniowa krzywa głośności - autorski projekt oprogramowania potencjometru
 • Asynchroniczny tryb przesyłania danych przez USB.
 • Wejście USB obsługuje natywne odtwarzanie DSD metodami ASIO i DoP. DSD jest dekodowany natywnie z tą samą częstotliwością próbkowania co źródło wejściowe.
 • Wejście USB obsługuje MQA.
 • Indywidualnie regulowana głośność na każdym wejściu w celu dokładnego dopasowaniu poziomu natężenia dźwięku dla każdego źródła.
 • Specjalne oprogramowanie sterownika dla systemu Windows (standardowe oprogramowanie sterownika dla komputerów Mac).
 • Nóżki izolujące od drgań.
 • Wyjście I2S służące do łączenia się z innymi produktami NuPrime (może nie działać z innymi urządzeniami).

NuPrime Evolution DAC

Produkt nowy, oryginalnie zapakowany.

Funkcjonalność

Przetwornik DAC to samodzielna jednostka zdolna do przetwarzania sygnału cyfrowego na analogowy, który następnie zostaje wysłany do wzmacniacza. Stąd też posiada komplet wejść cyfrowych np. koaksjalnych, optycznych oraz wyjść analogowych np.: 2xRCA, 2xXLR etc.

Standardem staje się także wejście USB dla PC-Audio, które pozwala na użycie komputera/laptopa/tableta jako zewnętrznego źródła – wtedy DAC zostaje zainstalowany jak zewnętrzna karta dźwiękowa i zazwyczaj nie wymaga dedykowanych sterowników.

Główną rolą przetwornika wolnostojącego DAC jest poprawa parametrów dźwiękowych w stosunku do oryginalnego źródła np. odtwarzacza CD/DVD/Bluray/sieciowego/strumieniowego. Źródło pozostaje tzw transportem, który przejmuje na siebie rolę odkodowywania sygnału cyfrowego, który następnie zostaje przesłany do przetwornika DAC – ten zaś przetwarza je na sygnał analogowy i przesyła je do wzmacniacza.

Zakup przetwornika DAC polecany jest wszystkim tym osobom, które planują wymienić odtwarzacz CD na nowy lub dokupić dedykowany odtwarzacz CD w miejsce wielofunkcyjnego źródła dźwięku np. odtwarzacza Blu-ray lub sieciowego.

Specyfikacja techniczna

SEKCJA AUDIO: ------
Przetwornik DAC:  ESS SABRE 9038PRO
Stosunek sygnał/szum:  110dB
Zniekształcenia THD:  <0.0003%
Pasmo przenoszenia:  20 - 20.000Hz
Impedancja wyjściowa: 50 Ohm
FUNKCJONALNOŚĆ MULTIMEDIALNA: ------
Wi-Fi:  NIE
AirPlay:  NIE
Bluetooth:  NIE
USB DAC:  TAK
WEJŚCIA/WYJŚCIA: ------
Wejście optyczne:  2
Wejścia koaksjalne:  2
Wyjścia 2xRCA liniowe:  1
Wyjścia 2xXLR:  1
Złącze słuchawkowe:  Brak
Wejście Ethernet/LAN:  NIE
Trigger:  NIE
INNE: obsługiwane formaty: USB 24Bit/384KHz DSD256 / koaksjalny PCM 44.1 - 768KHz/32Bit i DSD DOP 64, 128, 256 / optyczny PCM 44.1 - 192KHz/32Bit i DSD DOP 64 / I2S PCM 768KHz/32Bit i DSD 512
:: obsługa plików PCM do 768kHz oraz MQA
:: obsługa plików do DSD512 oraz DXD
:: DSD z obsługą ASIO
:: Ustawienia wyjść: 0 dB=2 Vrms Volume=87; +6 dB=4 Vrms Volume=99
Pilot: NIE
Zasilacz: 115V lub 230V