Zestaw stereo NuPrime IDA-8(Czarny) + Triangle Esprit Antal(Black Ash) Autoryzowany dealer

 • Kod: 6294
 • szt.
 • 13 390,00 zł / szt.
 • Oblicz
 • Oblicz_raty_duckblue

Nasz salon jest Autoryzowanym Dealerem NuPrime i Triangle

Zakupy u nas oznaczają 100% zadowolenia z transakcji!

Każde zamówienie jest realizowane przez nas indywidualnie.

Wszystkie produkty są fabrycznie nowe, pochodzą prosto od producenta!

 

Triangle Esprit Antal EZ

 

Linia kolumn Triangle ESPRIT oferuje brzmienie łączące ze sobą wysokiej jakości efekty przestrzenne z bezkonkurencyjną dynamiką. Seria ESPRIT łączy firmowe brzmienie marki z wyjątkowym designem podkreślonym prostymi formami z aluminiowym i szklanym wykończeniem. W skład linii ESPRIT wchodzą kolumny podłogowe: Australe, Antal i Gaia, kolumny podstawkowe: Comete, Titus i Heyda oraz kolumna centralna Voce.

Triangle Esprit Antal EZ

Antal EZ to cieszące się największą popularnością kolumny z serii ESPRIT. Mierzące 1.1m wysokości podłogówki mieszczą w sobie najbardziej zaawansowane technologie Triangle. Wykończone w eleganckim stylu, umieszczone na szklanych postawach, cieszą brzmieniem wydobywajacym się ze słynnego tubowe tweetera Triangle z tytanową kopułką oraz przetwornikami średniotonowymi z celuzozy i niskotonowymi z włókna szklanego. 

 

Najważniejsze cechy:

 • tweeter z serii TZ2500 pod postacia tytanowej kopułki z komorą kompensacyjną z odpowiednio dostosowanym profilem tuby
 • półzawinięte zawieszenie głośnika średniotonowego wykonane z unikalnego połączenia pianki i gumy
 • przetworniki niskotonowe z membraną z kompozytu pulpy drewnianej i włókna szklanego, zapędzane przewymiarowanym magnesem ferrytowym
 • możliwość podłączenia bi-wiring
 • zwrotnica z miedzianymi cewki o średnicy 1mm i kondensatorami MET (Metallized Polyester Film)
 • terminale głośnikowe ze szczotkowanego aluminium
 • możliwość umieszczenia podstaw na aluminiowych kolcach lub gumowych stopkach
 • wyjątkowe podstawy ze szkła i gumy

 

Tweeter TZ2550 - własna technologia Triangle

Głośnik wysokotonowy to jedyny w swoim rodzaju, firmowy produkt od Triangle. TZ2550 to najnowsze wcielenie tytanowej kopułki połączone z komorą kompresyjną. Pozwala to zwiększyć skuteczności całej konstrukcji, obniżyć zniekształcenia dźwięku i poprawić rozpraszanie.

Triangle Esprit Antal EZ

Założenia projektu głośnika wysokotonowego dla serii Signature pozwoliły na rozwinięcie nowego profilu tuby rozpraszającej wraz ze zmodyfikowanym korektorem fazy. Korektor poszerza zakres rozpraszania wysokich tonów i zapewnia jednolity rozkład natężenia dźwięku w całym pomieszczeniu. 

Wraz z nowymi elementami tuby i korektora powstał kompaktowy układ napędowy głośnika z super silnym magnesem neodymowym i komorą absorbcyjną. Tył komory został zaprojektowany w celu zatrzymania propagacji fal grających w stronę obudowy, a tym samym redukcji zniekształceń wysokich tonów. Rezultat zastosowanych technologii to bogaty w naturalne barwy dźwięk bez grama wyostrzeń.

Głośniki średniotonowe

Jednym z wyróżników najpoważniejszych producentów kolumn na świecie jest dedykowany głośnik średniotonowy. Niewielu producentów ma możliwości technologiczne, czasowe i finansowe, aby skonstruować przetwornik przeznaczony wyłącznie do przetwarzania tej części pasma. 

Triangle Esprit Antal EZ

Aby zapewnić najwyższą jakość średnich tonów przy zachowaniu mocnego, głębokiego basu, Triangle stworzyło półzawinięte zawieszenie głośnika średniotonowego wykonane z unikalnego połączenia: pianki i gumy. Zmniejszenie szerokości zawieszenia pozwoliło na powiększenie powierzchni membrany, co pozytywnie odbiło się na efektywności oraz poziomie zniekształceń głośnika. 

Dodajmy do tego odpowiednio wyprofilowany stożek z masy celulozowej dla lepszego rozpraszania. Całość sprawia, że głośnik uzyskuje bezkonkurencyjną dynamikę, a przy tym bierze na siebie cały ciężar przetwarzania zakresu średniego pasma. Tak, aby głośniki niskotonowe nie brały udziału w przetwarzaniu wokali. Pozwala to zapobiec nadmiernemu udziałowi niskich tonów w całościowej prezentacji dźwięku. 

 

Najnowsza generacja przetworników niskotonowych

Triangle Esprit Antal EZ

Najnowsza generacja głośników niskotonowych od Triangle jest wciąż rozwijana, aby uzyskać jeszcze lepsze brzmienie niskich tonów. Membrany niskotonowe wykorzystują nowy materiał kompozytowy łączący w sobie pulpę naturalnego pochodzenia i włókna szklanego. Mariaż ten zapewnia wysoką sztywność przy zachowaniu niskiej masy, dzięki czemu bas jest silny i szybki zawsze, kiedy jest taka potrzeba.

Układ napędowy głośnika wykonany został z przewymiarowanego magnesu ferrytowego. Wspólnie z cewką zasila membranę, która w niezależnych pomiarach jest w stanie zejść nawet do 29Hz, co jest zakresem zarezerwowanym dotychczas wyłącznie dla aktywnych subwooferów.

Zwrotnica

Triangle Esprit Antal EZ

Wszystkie komponenty wykorzystane do budowy zwrotnicy zostały skompletowane pod kątem zachowania najwyższej jakości. Dlatego zwrotnice kolumn serii ESPRIT wyposażone są w miedziane cewki o średnicy 1mm oraz kondensatory MET (Metallized Polyester Film).

 

Terminale głośnikowe ze szczotkowanego aluminium

Triangle Esprit Antal EZ

Terminale głośnikowe wykonane są ze szczotkowanego aluminium, dzięki czemu są nie tylko wytrzymałe, ale efektowne. Co więcej, materiał, z którego zostały wykonane zapobiega wibracjom i zapewnia optymalne uszczelnienie konstrukcji. W celu zapewnienia jak najwyższego bezpieczeństwa połączenia, każdy terminal wyposażony jest w miedziane zaciski z samozamykającym systemem dedykowanym wtykom bananowym. Nie ogranicza to jednak możliwości połączeń: kolumna może być spięta ze wzmacniaczem zarówno za pomocą widełek jak i przez zakręcenie nieterminowanych kabli. 

 

Wyjątkowe podstawy

Triangle Esprit Antal EZ

Nowa koncepcja szklanych podstaw z perforowaną gumową wkładką absorbującym drgania obudowy to świetne rozwiązanie wspomagające tłumienie pionowych wibracji obudowy. Szklana baza jest wystarczająco szeroka, by zagwarantować poziomą stabilność całej konstrukcji. Funkcjonalność podstawy pozwala ustawić kolumny zarówno na aluminiowych kolcach, jak i gumowych stopkach, aby zapewnić optymalną pracę kolumny na każdym rodzaju powierzchni.

Triangle Esprit Antal EZ

 

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany z kompletem akcesoriów dołączonych przez producenta. 

 

Kolumny dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych wykończonych na wysoki połysk: czarnej oraz białej oraz w dwóch w naturalnym fornirze.

 

Aby przygotować projekt akustyczny Signature zaangażowano doń najnowsze zdobycze technologii, które uczyniły z Triangle liderem francuskiego rynku kolumn głośnikowych. Wśród najważniejszych technologii warto wymienić:

 • laserowy system pomiaru zniekształceń Klippela
 • drukarki przestrzenne i narzędzia do budowy prototypów
 • najnowsze oprogramowanie CAD
 • system pomiaru akustycznego MLSSA
 • elektroakustyczny system pomiarowy CLIO

 

Dane techniczne

 

BUDOWA: ------
Konstrukcja: 3-drożna
Budowa: Pasywna (wymaga wzmacniacza)
Przetworniki: Dynamiczne
Głośniki wysokotonowe: 1x 1 cal (25mm) tweeter z serii TZ2500 - tytanowa kopułka połączona z komorą kompresyjną z wykorzystaniem nowego profilu tuby rozpraszającej i zmodyfikowanego korektora fazy
Głośniki średniotonowe: 1x 6.5 cala (165mm) dedykowany głośnik z wyprofilowanym stożkiem z masy celulozowej i z półzawiniętym zawieszeniem wykonanym z unikalnego połaczenia gumy i pianki
Głośniki niskotonowe: 2x 6.5 cala (165mm) membrana z masy celulozowej i włókna szklanego z układem napędowym z przewymiarowanego magnesu ferrytowego
Obudowa: Bass-refleks
OBUDOWA: ------
Wykończenie obudowy: Orzech, czarny wysoki połysk, biały wysoki połysk
Bas-refleks: Przód
Membrana pasywna: NIE
Podłączenie: Bi Wire (podwójna para kabli - opcjonalnie)
PARAMETRY: ------
Impedancja: 8 Ohm
Skuteczność: 92dB
Moc ciągła (RMS): 120W
Pasmo przenoszenia: 40 - 22.000Hz
Częstotliwość podziału zwrotnicy: 3500Hz / 215Hz
INNE: terminale głośnikowe ze szczotkowanego aluminium
:: specjalne podstawy ze szkła i gumy
:: minimalna impedancja: 3ohmy
:: moc maksymalna: 240W
Wysokość: 109cm
Szerokość: 20cm
Głębokość: 34.5cm
Waga: 27kg
Rozpraszanie: Klasyczne
Gwarancja:
 • 24 miesiące
 • 5 lat (po zarejestrowaniu na stronie producenta)

 

NuPrime IDA-8

IDA-8 to kompaktowy wzmacniacz stereo z wbudowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym DAC. Urządzenie posiada przedwzmacniacz pracujący w klasie A bez pętli sprzężenia zwrotnego oraz końcówkę mocy w klasie D. Ten hybrydowy układ amplifikacji pozwolił połączyć najważniejsze zalety każdej z klas. Dzięki temu urządzenie posiada wysoką wydajność oraz barwę i elegancję brzmienia.

IDA-8 to urządzenie o brzmieniu dostojnym, lekko ocieplonym, z pełnym basem i łagodnej, stonowanej, analogowej górze pasma. 100W ciągłej mocy niezależnie od obciążenia wskazuje na bardzo wysoką wydajność prądową, co pozwala podłączyć do wzmacniacza praktycznie dowolne kolumny.

W zamyśle producenta głównym źródłem sygnału audio dla wzmacniacza są formaty cyfrowe. Dlatego wzmacniacz dysponuje 4 wejściami cyfrowymi i tylko jednym kompletem złącz analogowych.

IDA-8 jest zintegrowanym urządzeniem stereo, które oferuje kombinację funkcjonalności w postaci:

 • sterowania urządzenia autorskim mikroprocesorem z retencją pamięci,
 • wysokiej jakości przetwornika DAC opartego na kości ESS ES9010K2M
 • obsługi formatów cyfrowych do 384kHz i DSD256

 • hi-endowego przedwzmacniacza z układami ULCAM (Ultra-Linear Class A Module) o parametrach znanych z urządzeń o kilka klasy wyższych (THD 0.0015%, stosunek sygnał/szum - 130dB).
 • 100W na ciągłej mocy na kanał zarówno przy 4 jak i 8 ohmach

 • precyzyjnego potencjometru z cienkowarstwowymi rezystorami o skoku 0.5dB z pamięcią poziomu głośności dla każdego źródła
 • możliwość przesłania plików DSD  w formie DoP (DSD over PCM) oraz ASIO 2.1 

 • udoskonalonych końcówek mocy w klasie D przełączające się przy 600kHz (w przeciwieństwie do klasycznych, które przełączają się przy 300kHz)

 • super-liniowy klasyczny zasilacz toroidalny o sprawności dochodzącej do 93 procent
 • realnego pasma przenoszenia sięgające 50.000Hz!

 • unikalnego designu opartego o proste geometryczne formy i super niską obudowę, co w połączeniu z bardzo dobrym odprowadzaniem ciepła pozwala ustawić wzmacniacz nawet na niskich lub zabudowanych półkach

 • antywibracyjne stopy izolujące autorskiej konstrukcji (zgłoszone do opatentowania)

 • autorskie sterowniki do systemu Windows

Dane techniczne

Moc ciągła (RMS): 100W RMS
Typ: Tranzystorowy
Klasa: D
SEKCJA AUDIO: ------
Przetwornik DAC: ESS ES9010K2M
Wbudowany DAC: TAK
Przedwzm. gramofonowy: NIE
Stosunek sygnał/szum: 95dB
Zniekształcenia THD: 0.005%
Pasmo przenoszenia: 10 - 50.000Hz
FUNKCJONALNOŚĆ MULTIMEDIALNA: ------
Wi-Fi: NIE
UPnP: NIE
AirPlay: NIE
Bluetooth: TAK
USB DAC: TAK
Wejście USB Apple iPhone/iPod: NIE
WEJŚCIA/WYJŚCIA: ------
Wejście optyczne: 1
Wejścia koaksjalne: 1
Wyjścia 2xRCA liniowe: 1 z opcją regulacji natężenia dźwięku
Wejścia 2xRCA liniowe: 1
Trigger: NIE
Wyjścia głośnikowe: 1 komplet
aptX: NIE
INNE: Moc szczytowa: 280W RMS
:: wyjście 2xRCA z regulacją głośności
:: formaty z USB: 384kHz & DSD256
:: formaty z coaxial: do 384khz / dsd64
:: W komplecie odbiornik Bluetooth
:: formaty z optical: do 384khz / dsd64
Pilot: TAK
Wysokość: 5.5cm
Szerokość: 23.5cm
Głębokość: 28.1cm
Waga: 4.3kg
Gwarancja: 24 miesiące