Technics OTTAVA SC-C500

 • Kod: 9932
 • Producent: Technics
 • szt.
 • 7 999,00 zł 7 999,00 zł / szt.
 • Oblicz
 • Oblicz_raty_duckblue

Kompleksowy system Hi-Fi klasy Premium 
OTTAVATM SC-C500

All-in-one micro system assembled under perfect harmony of Hi-Fi and stylish in truly essential compact design.

 

 

 

Procesor JENO Engine (eliminowanie odchyleń i optymalizacja maskowania szumów)

Odchylenia są główną przyczyną zniekształceń w systemach cyfrowych, a ich przyczyną jest nieprawidłowa synchronizacja zegarów głównych używanych do konwersji cyfrowo-analogowej. Aby wyeliminować pogarszanie się jakości dźwięku powodowane przez odchylenia, firma Technics stworzyła oryginalny układ redukcji odchyleń, który obejmuje generator zegara w systemie maskowania szumów w celu zredukowania odchyleń w zakresie niskich częstotliwości oraz konwerter próbkowania o wysokiej precyzji do usuwania zniekształceń w zakresie wysokich częstotliwości. W ten sposób możliwe jest idealne zredukowanie odchyleń w całym zakresie częstotliwości. Układ współpracuje z nowo zaprojektowanym, oryginalnym układem konwersji PWM (Pulse Width Modulation, modulacja szerokości impulsu), optymalizując szybkość, poziom i błąd ponownej kwantyzacji maskowania szumów oraz gradację PWM w celu konwersji sygnałów o wysokiej rozdzielczości na PWM bez negatywnego wpływu na zakres dynamiczny. Dzięki tym nowym technologiom nowe wzmacniacze cyfrowe Technics mogą reprodukować naturalne i delikatne niuanse muzyki.

Koncepcja modułu JENO
Schemat blokowy wzmacniacza cyfrowego

 

LAPC (Load Adaptive Phase Calibration)

LAPC to oryginalna technologia adaptacyjna obciążenia głośników. Mierzy charakterystykę fazy amplitudy częstotliwości wzmacniacza z głośnikami podłączonymi do urządzenia, a następnie wykonuje cyfrowe przetwarzanie sygnału w celu osiągnięcia idealnej reakcji na impulsy. Parametry charakterystyki zostają zoptymalizowane dla niskiej częstotliwości, a charakterystyka obciążenia głośników wysokiej częstotliwości dla głośników OTTAVA™ jest już wstępnie skonfigurowana w układzie obliczeniowym LAPC jednostki głównej OTTAVA™, aby uzyskać idealną charakterystykę częstotliwości i fazy w całym zakresie częstotliwości.  W przypadku urządzenia SU-C550 funkcja LAPC umożliwia wykonanie pomiaru charakterystyki podłączonych głośników.

 

 

Koncepcja LAPC
Wzmocnienie i opóźnienie wzmacniacza konwencjonalnego/LAPC

 

 

 

Podwójny system układów zasilacza

Zwykłe zasilacze wykorzystują jeden transformator do zasilania wzmacniacza, napędu CD i układów cyfrowych. Oznacza to, że wszelkie fluktuacje obciążenia lub zakłócenia występujące w układzie mogą mieć wpływ na inne układy, co powoduje obniżenie jakości dźwięku. Ten system zasilacza obejmuje zainstalowany niezależnie układ zasilacza trybu przełączania dla wzmacniacza i innych układów, który eliminuje wzajemnie zakłócenia, a w efekcie redukując pogorszenie jakości dźwięku powodowane przez szumy lub fluktuacje zasilania.

 

 

Struktura bi-amp do niezależnego wzmacniania dźwięków o wysokiej i niskiej częstotliwości

Bi-amping umożliwia uzyskanie idealnego sterowania głośnikami poprzez wyeliminowanie zakłóceń elektrycznych między głośnikami wysokiej i niskiej częstotliwości. System DSP rozdziela wysokie i niskie częstotliwości przy użyciu cyfrowego filtru dwukwadratowego zwrotnicy o wysokiej precyzji. Pozwala to uzyskać bardzo precyzyjną zwrotnicę, co nie jest możliwe w przypadku wbudowanych układów sieci głośników. Niezależne, w pełni cyfrowe wzmacniacze wysokich i niskich częstotliwości całkowicie eliminują interferencje elektryczne między głośnikami wysoko- i niskotonowymi. Struktura bi-amp zapewnia idealne zasilanie głośników.

 

 

Generator zegara sterowany baterią

W przypadku dźwięku cyfrowego bardzo ważną kwestią jest zwiększenie precyzji zegara referencyjnego dla operacji, co pozwala osiągnąć wysoką jakość dźwięku. Jednak zakłócenia powodowane przez zasilanie układu zegara mogą stanowić problem. Firma Technics wykorzystuje układ zegara zasilany baterią, który w przeszłości był pomyślnie stosowany w naszych wzmacniaczach analogowych. Pozwala to zwiększyć precyzję zegara, a w efekcie uzyskać lepiej zdefiniowaną obecność dźwięku oraz doskonałe wrażenia przestrzenne.

 

 

Zabrzmi muzyka.

Zwykłe kompaktowe głośniki najczęściej nie mogą zapewnić potężnych basów. System głośników OTTAVA™ ma dwa rozmieszczone symetrycznie głośniki niskotonowe w celu zredukowania wibracji obudowy. Spiralne porty akustyczne emitują głębokie basy z obudowy o niewielkiej objętości. Ten system głośników generuje basy o jakości, której trudno oczekiwać od głośników w tak małych obudowach. Oprócz potężnych i pełnych niskich tonów, system głośników musi również emitować bez żadnych opóźnień pełny zakres dźwięków od wysokich do niskich częstotliwości, dzięki czemu słuchacz będzie otoczony wyraźnym dźwiękiem o wysokiej jakości. Ponieważ kierunkowość dźwięku różni się w zależności od zakresu częstotliwości, system głośników OTTAVA™ emituje w odmienny sposób dźwięki o niskiej i średniej częstotliwości oraz dźwięki o wysokiej częstotliwości. Dźwięki o niskiej i średniej częstotliwości są rozpraszane przez element odbijający. Głośniki wysokotonowe do emitowania dźwięków o wysokiej częstotliwości zostały rozmieszczone w wielokątnej konfiguracji. Kształt obudowy głośników zaprojektowano w taki sposób, aby zapobiec zakłóceniom dźwięków o wysokiej częstotliwości przez dźwięk pochodzący z innych zasilanych urządzeń. Eliminuje to zjawisko pogarszania jakości i zapewnia doskonały dźwięk niezależnie od pozycji odsłuchowej.   Te zaawansowane technologie dźwiękowe zostały umieszczone w obudowie o wysokiej jakości, która ma także atrakcyjny wygląd.

 

 

Głośniki Twin Drive ze spiralną tubą

Niewielki system głośników OTTAVA™ emituje potężne basy, które wcześniej wymagały użycia znacznie większych głośników. Każda obudowa głośnika zawiera dwa głośniki niskotonowe o niewielkiej średnicy 8 cm (Twin Drive), które zapewniają wystarczająca powierzchnię membrany w celu uzyskania wysokiego ciśnienia dźwięku. Głośniki te rozmieszczono pionowo, aby zmniejszyć ilość wymaganego miejsca (110 x 110 mm). Jedną z cech systemu głośników typu bass reflex jest to, że częstotliwość rezonansu systemu bass reflex redukuje ruch membrany, a jednocześnie zwiększa ciśnienie dźwięku. Ustawienie częstotliwości rezonansu systemu bass reflex na niskim poziomie 40 Hz powoduje skuteczne zmniejszenie amplitudy membrany powodowanej przez niskie częstotliwości. Długość portu bass reflex wynosi 450 mm przy objętości obudowy 800 cm3. Częstotliwość rezonansu jest ustawiona na 40 Hz. W wyniku tego system głośników emituje potężne basy pomimo niewielkiej obudowy. Aby zmieścić tak długi port w niewielkiej obudowie, firma Technics wykorzystała spiralną tubę akustyczną z jak największym promieniem łuku portu, aby zapobiec generowaniu szumów powietrza przez szybki przepływ dźwięku przez port. Wbudowany system DSP kontroluje rozszerzanie niskich częstotliwości w celu zminimalizowania wszelkich zniekształceń powodowanych przez nadmierny ruch stożka.

Koncepcja głośników OTTAVA

 

 

 

 

 

 

Głośnik niskotonowy o wysokiej liniowości

System OTTAVA™ wyposażono w niewielkie, liniowe głośniki niskotonowe, które mogą reprodukować basy z minimalnymi zniekształceniami. Aby możliwa była reprodukcja potężnych basów, wymagana jest duża amplituda membrany. Jeśli jednak siła napędowa głośnika jest nieliniowa, zwiększają się zniekształcenia, co prowadzi do obniżenia jakości dźwięku. Użycie precyzyjnie zwiniętej cewki głosowej sprawia, że cewka pozostaje w obszarze o największym zagęszczeniu w obrębie szczeliny magnetycznej nawet w przypadku dużych ruchów stożka. W połączeniu z magnesem neodymowym o wysokim poziomie energii sprawia to, że głośnik niskotonowy stale działa w zakresie linowym. Zapewnia to niski poziom zniekształceń i wysoką jakość dźwięku. W celu zredukowania zniekształceń oraz podniesienia jakości i mocy dźwięku o niskiej częstotliwości zastosowano także gumową opaskę o dużej elastyczności.

 

 

 

Architektura izolacji szumów cyfrowych

Urządzenie OTTAVA™ / SU-C550 odbiera sygnały audio z wielu różnych urządzeń cyfrowych, takich jak dyski NAS, komputery, pamięci USB i interfejsy cyfrowe. Ponieważ wiele takich systemów magazynowania zawartości cyfrowej zostało zaprojektowanych do użycia z komputerami, niski poziom szumów — co jest wymagane w celu czystej reprodukcji dźwięku — nigdy nie stanowił ważnej kwestii podczas projektowania. Aby zapewnić obsługę takich zaszumionych źródeł, urządzenie OTTAVA™ / SU-C550 izoluje interfejsy tych nośników w celu wykluczenia zewnętrznych zakłóceń elektrycznych, a także wykorzystuje funkcję usuwania odchyleń (w tym procesor JENO-LSI), co pozwala uzyskać czysty i stabilny dźwięk pozbawiony szumów i zniekształceń.

Koncepcja architektury cyfrowego wyodrębniania szumów

 

 

Funkcja Wi-Fi

Urządzenie można podłączyć do sieci domowej przy użyciu kabla LAN lub połączenia bezprzewodowego (IEEE802.11a/b/g/n). Wbudowana funkcja Wi-Fi umożliwia proste podłączanie do sieci bez użycia kabla LAN, nawet jeśli komputer lub router szerokopasmowy znajduje się w innym pomieszczeniu.

 

 

 

Funkcja Bluetooth

Funkcja Bluetooth umożliwia łatwe przesyłanie strumieniowe dźwięku z urządzenia Bluetooth.

 

Obsługa usług TIDAL, Spotify i vTuner

Oprócz funkcji odtwarzania DLNA i USB, obsługiwane są usługi TIDAL, Spotify* Connect i vTuner*. W przypadku usługi vTuner można używać aplikacji Technics Music App do wybierania stacji i słuchania wielu różnych programów.

TIDALSpotifyvTuner

*Liczba obsługiwanych serwisów muzycznych będzie zawiększana w miarę udostępniania aktualizacji oprogramowania.
*Serwisy udostępniające treść są obsługiwane przez ich operatorów i ich działanie może być wstrzymane, czasowo lub całkowicie bez powiadomienia. Niektóre treści mogą być niedostępne w poszczególnych krajach.
*Rejestracja lub subskrybcja może być wymagana. Korzystanie z usług może być związane z naliczaniem dodatkowych opłat.

OTTAVA™ SC-C500 
Kompleksowy system Hi-Fi klasy Premium

Pokaż powiększone zdjęcieprzodu SC-C500
Pokaż powiększone zdjęcietyłu SC-C500
Cyfrowa technologia wiernego odwzorowania dźwięku
Procesor JENO Engine (eliminowanie odchyleń i optymalizacja maskowania szumów)
Load Adaptive Phase Calibration (bez funkcji kalibracji)
Generator zegara sterowany baterią
Technologia sygnału pozbawionego szumu
Architektura izolacji szumów cyfrowych
Emocjonalna technika akustyczna
Głośnik o doskonałym brzmieniu
Głośniki Twin Drive ze spiralną tubą
Moc wyjściowa
Głośnik niskotonowy: 40 W+40 W (1 kHz, T.H.D. 0,5%, 4 Ω, 20 kHz LPF)
Głośnik wysokotonowy: 10 W+10 W (1 kHz, T.H.D. 0,5%, 4 Ω, 20 kHz LPF)
THD+N
Głośnik niskotonowy: 0,1% (1 W przy 1 kHz, 4 Ω, 20 kHz LPF) 
Głośnik wysokotonowy: 0,1% (1 W przy 5 kHz, 4 Ω, 20 kHz LPF)
Cyfrowe złącza wejściowe
Optyczne cyfrowe, USB-A, USB-B
Zgodne płyty
Audio CD, CD-R/CD-RW (CD-DA, płyty nagrane i sfinalizowane przy użyciu nagrywarek)
USB-A
iPod/iPhone/iPad
Tak
Obsługiwany kodek
WAVTak (32, 44,1, 48, 88,2, 96, 176,4, 192 kHz / 16, 24 bity)
FLACTak (32, 44,1, 48, 88,2, 96, 176,4, 192 kHz / 16, 24 bity)
DSDTak (2,8224 MHz, 5,6448 MHz)
AIFFTak (32, 44,1, 48, 88,2, 96, 176,4, 192 kHz / 16, 24 bity)
ALACTak (32, 44,1, 48, 88,2, 96, 176,4, 192 kHz / 16, 24 bity)
AACTak (32, 44,1, 48, 88,2, 96 kHz / 16-320 kb/s)
WMATak (32, 44,1, 48 kHz / 16-320 kb/s)
MP3Tak (32, 44,1, 48 kHz / 16-320 kb/s)
USB-DAC (USB-B)
Specyfikacja klasy audio USB
Klasa audio USB 2.0, tryb asynchroniczny
Obsługiwany kodek
DSCTak (2,8224 MHz, 5,6448 MHz)
PCMTak (32, 44.1, 48, 88.2, 96, 176.4, 192 kHz / 16, 24, 32 bit)
Obsługiwany kodek DLNA
WAVTak (32, 44,1, 48, 88,2, 96, 176,4, 192 kHz / 16, 24 bity)
FLACTak (32, 44,1, 48, 88,2, 96, 176,4, 192 kHz / 16, 24 bity)
DSDTak (2,8224 MHz, 5,6448 MHz)
AIFFTak (32, 44,1, 48, 88,2, 96, 176,4, 192 kHz / 16, 24 bity)
ALACTak (32, 44,1, 48, 88,2, 96, 176,4, 192 kHz / 16, 24 bity)
AACTak (32, 44,1, 48, 88,2, 96 kHz / 16-320 kb/s)
WMATak (32, 44,1, 48 kHz / 16-320 kb/s)
MP3Tak (32, 44,1, 48 kHz / 16-320 kb/s)
Wyjście słuchawkowe
Tak (Ø3.5 mm)
Interfejs Ethernet
LAN (100 Base-TX / 10 Base-T)
Wi-Fi
IEEE 802.11a/b/g/n Pasmo 
2,4 GHz (kanał 1-13) Pasmo 
5 GHz (kanał 36, 40, 44, 48)
Airplay
Tak
Bluetooth (obsługiwany kodek)
Tak (AAC, SBC)
TIDAL / vTuner / Spotify
Tak* / Tak* / Tak*
Zasilacz
AC220-240 V, 50 Hz / 60 Hz
Pobór mocy
60 W
Wymiary (szer. x wys. x gł.)
360 x 91 x 248,5 mm
Waga
Ok. 3.9 kg
Akcesoria
Pilot, przewód zasilający, instrukcja obsługi, przewodnik podłączania do sieci, kable głośnikowe (3 m), baterie do pilota

Speaker Unit

Zestaw głośników
Głośnik niskotonowy / głośnik wysokotonowy: 
Stożkowy 8 cm x 2 / kopułowy 1,2 cm x 3
Częstotliwość zwrotnicy
3.5 kHz
Zakres częstotliwości
36 Hz - 100 kHz (-16 dB), 40 Hz - 40 kHz (-10 dB)
Poziom ciśnienia dźwięku
76 dB / W (m)
Impedancja
4 Ω
Moc wejściowa (IEC)
Głośnik wysokotonowy: 10 W (znamionowa) / głośnik 
niskotonowy: 40 W (znamionowa)
 
Wymiary (szer. x wys. x gł.)
110 x 277 x 110 mm
Waga
Ok. 1,9 kg (/szt.)

 

*Liczba obsługiwanych serwisów muzycznych będzie zawiększana w miarę udostępniania aktualizacji oprogramowania.
*Serwisy udostępniające treść są obsługiwane przez ich operatorów i ich działanie może być wstrzymane, czasowo lub całkowicie bez powiadomienia. Niektóre treści mogą być niedostępne w poszczególnych krajach.
*Rejestracja lub subskrybcja może być wymagana. Korzystanie z usług może być związane z naliczaniem dodatkowych opłat.

 • dlna certified
 •  
 • AirPlay
 •  
 • WiFi Certified
 •  
 • Wi-Fi Protected Setup
 •  
 • Bluetooth
 •  
 • Made for iPod/iPhone/iPad
 •  
 • Compact disc

 

The Bluetooth® word mark and logos are registered trademarks owned by Bluetooth SIG, Inc. and any use of such marks by Panasonic Corporation is under license. Other trademarks and trade names are those of their respective owners. 
AirPlay, iPad, iPhone, and iPod touch are trademarks of Apple Inc., registered in the U.S. and other countries. 
"Direct Stream Digital", DSD and their logos are trademarks of Sony Corporation. 
Windows Media and the Windows logo are trademarks or registered trademarks of Microsoft Corporation in the United States and/or other countries. 
MPEG Layer-3 audio coding technology licensed from Fraunhofer IIS and Thomson. 
Wi-Fi®, Wi-Fi CERTIFIED™ and Wi-Fi Protected Setup™ are marks of the Wi-Fi Alliance.
DLNA, the DLNA Logo and DLNA CERTIFIED are trademarks, service marks, or certification marks of the Digital Living Network Alliance.