Monitor Audio Platinum PLC150 Kolumna centralna Autoryzowany Dealer PROMOCJA !

  • szt.
  • 10 990,00 zł 6 999,00 zł / szt.
  • Oblicz
  • Oblicz_raty_duckblue

Monitor Audio Platinum PLC150

 

Platinum PL150 powiększa grono głośników flagowej serii Platinum.Ten kompaktowy, dwudrożny głośnik centralny posiada trzy przetworniki – dwa 16 cm przetworniki średnio-niskotonowe RDT oraz wysokotonowy przetwornik wstęgowy C-CAM, co przekłada się na szerokie pasmo częstotliwości od 45Hz do 100kHz. Wspomagany poprzez naturalny, zbalansowany dźwięk oraz dynamikę, doskonale pasuje do monitorów PL100 tworząc zgrana i jednorodną scenę dźwiękową w wysokiej klasy wielokanałowych systemach multimedialnych. Dedykowany dwu filarowy stand zapewnia optymalne ułożenie głośnika.

Naturalne, wyselekcjonowane okleiny pokryte 11 warstwami lakieru nadają głośnikowi ekskluzywności. Panel frontowy ręcznie pokryty najwyższej jakości skórą. Całość zamkają dwa przetworniki srednioniskotonowe oraz przetwornik wysokotonowy wstegowy C-CAM.

Cechy:

  • Wylot bass reflexu: HiVe II (podwójny)
  • Przetworniki: 2 x 16 cm niskotonowe przetworniki RDT, 1 x wstęgowy przetwornik wysokotonowy C-CAM

 

Widok 360°


Technologie:
HiVe® II (High Velocity Reflex Port)
- port basowy o optymalizowany pod kątem szybkiego przepływu powietrza bez turbulencji.
Port basowy HiVe II został poddany dalszym udoskonaleniom specjalnie dla serii Platinum - wylot posiada wgłębienia, co przekłada się na swobodniejszy przepływ powietrza i redukcję turbulencji. Powietrze przepływa szybciej, czego rezultatem jest większy, mocniejszy i bardziej dynamiczny bas.


ARC® (Anti-Resonance Composite)
- budowa antyrezonansowa.
Frontowy panel, cokół i obudowa przetworników średniotonowych, specjalnie dla serii Platinum wykonane zostały z wysokiej jakości materiału antyrezonansowego ARC – jest to zespolony termicznie polimer z minerałami. Ten typ materiału jest używany tam, gdzie wymagana jest wysoka sztywność oraz tłumienie wibracji. Materiał ARC został również do wykonania puszki wytłumiającej dla przetworników średniotonowych. Obudowa ta zapobiega powstawaniu fal stojących.


RDT® (Rigid Diaphragm Technology)
- technologia „sztywnej membrany” przetwornika średnio i niskotonowego.
W przetwornikach niskotonowych i średniotonowych zastosowano technologię „sztywnej membrany” opracowaną specjalnie dla serii Platinum przez inżynierów Monitor Audio.
Membrany te zostały zaprojektowane tak, aby zredukować masę i zwiększyć sztywność. W tym celu Monitor Audio stosuje ultra cienką technologię C-CAM w materiale zwanym Nomex, przypominającym plaster miodu i w połączeniu z nim tworzy ekstremalnie lekką strukturę, sztywniejszą jednak niż powierzchnia metalowa. Mierząc tylko 40 mikrometrów struktura C-CAM jest o połowę cieńsza niż ludzki włos. Te proporcje pozwalają na pracę membrany z dużą szybkością i emisję bardziej naturalnego i czystszego dźwięku.
Dla zoptymalizowania zachowania się membran RDT firma opracowała system napędowy w którym szczelina magnetyczna oraz miedziane ringi zapewniają znacznie lepszą liniowość przetwarzania i niższe zniekształcenia niż to było możliwe kiedykolwiek wcześniej. Elementy układu magnetycznego są wykonywane z użyciem maszyn CNC, dzięki czemu zachowano niezwykłą precyzję wykonania.
W przetwornikach niskotonowych zastosowano układy napędowe o dużym skoku, możliwe są więc duże wychylenia membrany. W głośnikach tych zastosowano podwójne zawieszenie koszy otrzymując w ten sposób stabilny układ nawet przy wysokich poziomach dźwięku.


Wstęgowy przetwornik wysokotonowy C-CAM®
Głośnik wstęgowy jest znakomitym przetwornikiem pozwalającym odtwarzać ultra wysokie częstotliwości. Niedowierzanie z tym związane jest jest obalane poprzez podstawy fizyki, a odsłuch „powie” ci, że ten przetwornik jest naprawdę wyjątkowy.
Także wysokotonowa wstęga pokryta jest stopem C-CAM – całość ma formę ultra cienkiej folii zawieszonej w mocnym polu magnetycznym wytwarzanym przez neodymowe magnesy.
W przetworniku tym cewka i membrana w każdym miejscu przetwornika są napędzane bezpośrednio i jednocześnie bez kumulowania energii. Ważąc tylko 18 mg, membrana jest w stanie natychmiast wystartować i zatrzymać się, co przekłada się na muzykalność i koherencję dźwięku. Ten magiczny przetwornik przenosi pasmo do 100 kHz i przekaże każdy niuans i detal z formatów audio wysokiej rozdzielczości takich jak DVD-A czy SACD wraz z najnowszym formatem audiowizualnym HD Blu-Ray.


Kolce
By zapewnić bezpieczny kontakt z podłogą, każdy głośnik posiada regulowane kolce. Wykonane z wytrzymałej stali pokryte chromem na lustrzany połysk dodadzą uroku, a przede wszystkim ograniczą mikrodrgania pomiędzy podłogą a głośnikiem.


Terminale głośnikowe
Najwyższej jakości terminale WBT pokryte czystą platyną zapewniają mały opór i lepszy przepływ sygnału. Terminale akceptują zarówno ciężkie kable ze szpadlami jak i standardowe wtyki bananowe.


Wykończenia:
 Black


Monitor audio

Cena za sztukę.

 

Funkcjonalność

Kolumny centralne

Kolumna centralna kina domowego to jedna z najbardziej obciążonych kolumn w zestawach kina domowego. Wynika to z faktu, że to właśnie "centralka" przejmuje na siebie ciężar wszystkich wokali generowanych w kinie domowym, co ma kluczowe znaczenie dla właściwego odbioru materiałów filmowych.

Kolumna centralna powinna posiadać dokładnie takie same przetworniki wysokich oraz średnich tonów jak kolumny frontowe. Ponadto, niektóre z nich posiadają tylny bas-refleks, co sprawia, że wymagają pozostawienia odpowiedniej ilości miejsca z tyłu.

 

Specyfikacja techniczna

Konstrukcja: 3-drożna
Budowa: Pasywna (wymaga wzmacniacza)
Przetworniki:
  • Dynamiczne
  • Magnetostatyczne (wstęgowe)
Głośniki wysokotonowe: 1x1cal (1x25mm) wstęgowy przetwornik wysokotonowy C-CAM
Głośniki średnioniskotonowe: 2x6.4cala (2x160mm) niskotonowe przetworniki RDT
Bas-refleks: Tył
Membrana pasywna: NIE
Podłączenie: Bi Wire (podwójna para kabli - opcjonalnie)
Impedancja: 4 Ohm
Podział pasma: 150/1.800Hz
Skuteczność: 89dB
Moc ciągła (RMS): 200W
Zalecana moc wzmacniacza: 60 - 200W
Uchwyty w zestawie: TAK
Pasmo przenoszenia: 45 - 100.000Hz
INNE: Wylot bass reflexu: HiVe II (podwójny)
:: Wymiary z cokołem i kolcami (WxSxG): 61cmx33.5cmx46.3cm
:: Maksymalny SPL: 112.8dBa
Wysokość: 22.5cm
Szerokość: 58.3cm
Głębokość: 29.2cm
Waga: 33.5kg

 

Kolumna pochodzi z ekspozycji, ma lekkie rysy.