Martin Logan Dynamo 1500x

  • Kod: 7454
  • Producent: Martin Logan
  • szt.
  • 7 899,00 zł
  • Oblicz
  • Oblicz_raty_duckblue

Martin Logan Dynamo 1500x

Ultra potężny 15-calowy subwoofer z funkcją korekcji PBK!

Dynamo™ 1500X łączy cechy zaawansowanej inżynierii Martin Logan w tym 650 W (1300 W mocy szczytowej) wzmacniacz i 15-calowy głośnik niskotonowy o niskich zniekształceniach z potężnym magnesem dostarczając potężny, jednocześnie subtelny i szczegółowy bas. Złącza XLR, RCA i 12-woltowe wejścia wyzwalające gwarantują elastyczność połączeń i jednocześnie upraszczają integrację systemu. Standardowa konfiguracja z głośnikiem skierowanym w dół jest łatwo konwertowalna na konfigurację z głośnikiem z przodu dla tych, którzy chcieliby bardziej ukryć subwoofer. Z opcjonalnym systemem korekcji PBK Dynamo™ 1500x gwarantuje wyjątkowy dźwięk w każdym pomieszczeniu.Idealny zestaw do przygotowania basu (PBK)


Chociaż prawidłowe umieszczenie odgrywa kluczową rolę w optymalizacji działania
subwoofera, często wymaga to kompromisów. Nigdy więcej. Dzięki perfekcyjnemu systemowi ustawiania basu (PBK, sprzedawany oddzielnie). 1500X Dynamo™ to pierwszy subwoofer Martin Logan wyposażony w system korekcji pomieszczenia PBK. System wykorzystuje komputer i mikrofon, aby sprawdzić całe pomieszczenie odsłuchowe i dopasować wydajność subwoofera idealnie pod unikalne właściwości akustyczne pomieszczenia co skutkuje czystym, potężnym basem w zakresie do 20Hz.

Potężny 15-calowy woofer

Dynamo™ 1500X oferuje zaawansowane koncepcje projektowe Martin Logan. Wysokiej rozdzielczości 15-calowy woofer o niskich zniekształceniach, zapewnia szeroki, mocny dźwięk z zachowaniem najdrobniejszych detali basu, wszystko bez śladu zniekształceń. Materiał membrany posiadający charakterystyczne cechy tłumiące zapewnia sprawną, nie-rezonansową odpowiedź niezbędną do bezproblemowego połączenia z panelami elektrostatycznymi Martin Logan oraz technologią Folded Motion.

Konfiguracja z głośnikiem z przodu lub na dole

W celu maksymalizacji wydajności, jeżeli montowany jest w szafce lub innym dyskretnym miejscu, standardowa konfiguracja Dynamo 1000w z głośnikiem na dole łatwo konwertuje się na układ z głośnikiem z przodu bez potrzeby korzystania z żadnych narzędzi. Maskownica i kątowe adaptery RCA dostarczone są w komplecie.

Zaawansowany ultra-efektywny wzmacniacz i filtr odwróconej matematycznej equalizacji (IME)

Filtr IME pochodzi od odwrócenia niefiltrowanej odpowiedzi przetwornika. Precyzyjne filtrowanie IME oferuje ekstremalnie dokładna odpowiedź niskich częstotliwości- dalece lepszą od oferowanej przez proste filtry drugiego rzędu o wysokim Q znane z subwooferów z tego zakresu cenowego. Dynamo™ 1500X dostarcza 650 W ciągłej mocy oraz 1300 W mocy szczytowej. "Energetycznie świadoma" konstrukcja wzmacniaczy serii Dynamo, pozwala na zużycie mocy w trybie gotowości na poziomie 10W.

Zamknięta obudowa z rozległymi wewnętrznymi wzmocnieniami

Dobry zamknięty system zazwyczaj wykazuje mniej opóźnień grupowych zachowując jednocześnie gładką, zwartą odpowiedź niezależnie od materiału źródłowego (muzycznego czy filmowego). Z zewnątrz obudowa dynamo 1500x wykonana jest z najlepszych materiałów kompozytowych dla integralności akustycznej. Wewnątrz krytycznie umieszczone wzmocnienia idealnie usztywniają obudowę minimalizując rezonanse do niesłyszalnych poziomów.

Łatwa integracja - zaprojektowany do Stereo i Kina domowego

Połączenia i obsługa Dynamo 1500X zaprojektowany w celu umożliwienia łatwej i bezproblemowej integracji z dowolnym systemem stereo lub wielokanałowym. Jego główne wejścia Left/Right doprowadzają sygnał do precyzyjnych filtrów z regulowaną częstotliwością odcięcia (35 - 120Hz). Posiada również wejście LFE w przypadku systemów z zewnętrzną zwrotnicą (np. procesor/amplituner A/V).

Firmowe kolce ETC

Dynamo 1000w dostarczany jest z firmowymi kolcami ETC, które mogą zostać wykorzystane zamiast standardowych nóżek w celu zwiększenia stabilności i polepszenie ogólnej jakości dźwięku.

Dynamo 1500x

Pasmo przenoszenia
20–200 Hz ± 3dB
Częstotliwość filtra dolno-przepuszczającego
40–150 Hz
Przetwornik niskotonowy
38.1 cm Membrana polipropylenowa, konstrukcja zamknięta
Wzmacniacz
650 watt rms (1300 watt szczytowa)
Wejścia
Lewy i prawy / LFE RCA W komplecie nadajnik bezprzewodowy SWT-2
Waga
23.6 kg
Wymiary (W x S x G) (głośnik na dole)
46.6 x 42.5 x 44.7 cm
Wymiary (W x S x G) (głośnik z przodu)
49.1 x 42.5 x 45.9 cm

 kolor czarny wysoki połysk - 9 099,00zł