Marantz PM 6006 czarny gwarancja HORN 3 lata

  • szt.
  • 2 495,00 zł 1 999,00 zł / szt.
  • Oblicz
  • Oblicz_raty_duckblue

Zintegrowany wzmacniacz stereofoniczny Marantz PM 6006

 

Zintegrowany wzmacniacz wyposażony w wejścia cyfrowe PM6006 jest unowocześnionym następcą wielokrotnie nagradzanego modelu PM6005. Oczywiście zachowaliśmy sekcje przedwzmacniacza oraz wzmacniacza mocy wyposażone wyłącznie w najlepsze podzespoły – żadne mikroczipy nie występują na drodze sygnału. Nowy PM6006 zapewnia szczytowe natężenie prądu w sekcji wzmacniacza, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie bardziej szczegółowego dźwięku. Technologia wzmacniacza prądu zwrotnego zapewnia szeroką przepustowość oraz dużą dynamikę odtwarzanego dźwięku. Dzięki użyciu transformatora toroidalnego, model PM6006 posiada olbrzymie rezerwy mocy, by z łatwością obsłużyć nawet najbardziej wymagające kolumny głośnikowe. Unikalne moduły HDAM zapewniają mocne, dynamiczne i szczegółowe brzmienie, charakterystyczne dla urządzeń Marantz.
zintegrowany wzmacniacz ze sprzężeniem zwrotnym 2x45W / 8 ohm RMS
doskonale dostrojony dźwięk dzięki zastosowaniu starannie dobranych komponentów
wejścia cyfrowe (2x optyczne / 1x coaxialne)
wysokiej jakości przetworniki DAC CS4398 oraz Marantz HDAM SA2
w pełni ekranowany moduł DAC, miedziane śruby, usztywnione nogi
pozłacane wejścia / wyjścia, w tym wejście gramofonowe (MM)
prawnie zastrzeżone obwody HDAM SA3
transformator toroidalny oraz starannie dobrane komponenty wysokiej jakości
wysokiej jakości przyłącza głośnikowe (A/B przełączalne)
wykończenie w kolorze czarnym lub srebrno – złotym

Diody Schottky'ego

Diody Schottky'ego to specjalne diody o bardzo niskim spadku napięcia w kierunku przewodzenia, w porównaniu do zwykłych diod. Ten niższy spadek napięcia przekłada się na większą efektywność systemu. Diody te mają bardzo szybki czas obsługi sygnału, dobrze znoszą wysoką temperaturę i są bardzo wrażliwe na niskie napięcie.

Głośnik A/B

Głośnik A/B to możliwość podłączenia dwóch par głośników w tym samym czasie. Mogą one działać pojedynczo, jako A lub B, ale także jednocześnie jako zestaw A+B.

Komponenty selekcjonowane

W teorii, pojedynczy komponent elektryczny może prezentować się wspaniale, jednak faktyczny rezultat może bardzo odbiegać od oczekiwań projektantów co do całości systemu. Dlatego też, firma Marantz stosuje selekcjonowanie odpowiednich komponentów do zastosowania w modelach wybitnych. W niektóych przypadkach nie jest po prostu możliwe użycie standardowych komponentów, które nadal spełniają bardzo wysokie standardy firmy. Komponenty niestandardowe są produkowane specjalnie dla Marantz, w ścisłej współpracy z inżynierami firmy.

Magistrala D-Bus

Aby zoptymalizować sprzęt pod względem łatwości obsługi, firma Marantz zaprojektowała magistralę D-Bus. Za jej pośrednictwem przekazywane są komendy otrzymane z pilota, co pozwala na obsługę sprzętu bez odbiorników podczerwieni, takiego jak tunery czy systemy zabudowane, łącznie z zewnętrzną diodą odbiornika podczerwieni, za pomocą systemowego pilota zdalnego sterowania Marantz.

Prądowe sprzężenie zwrotne

Wzmocnienie prądowego sprzężenia zwrotnego jest dobrze znaną, oryginalną technologią obwodów firmy Marantz. Doskonale odpowiada ona wysokim wymaganiom stawianym oprogramowaniu Super Audio, dostarczając szerokopasmowe, bardzo szybkie odtwarzanie danych. Impedancja w punkcie prądowego sprzężenia zwrotnego jest ograniczona, przez co uzyskuje się bardzo niskie przesunięcie fazy. Odbiorniki i wzmacniacze firmy Marantz wyposażone w tę technologię mogą zredukować do minimum kompensację fazy przy użyciu ujemnego sprzężenia zwrotnego (NFB), co pozwala na wysoką przepuszczalność, wspaniałą odpowiedź impulsową oraz wyjątkową przejrzystość dźwięku na całej szerokości pasma. W przeciwieństwie do zwykłego wzmocnienia ze sprzężeniem zwrotnym napięciowym, wzmocnienie prądowego sprzężenia zwrotnego gwarantuje, że wzmacniacz mocy jest niewrażliwy na trudne obciążenia głośników.

Symetryczny rozkład obwodów

Aby uzyskać najlepsze możliwe wrażenia dźwiękowe, ścieżki sygnałowe powinny być krótkie, bezpośrednie i lustrzane. Konstrukcja naszych obwodów zapewnia poprawione obrazowanie stereo, dzięki niemal perfekcyjnej symetrii między układem prawego i lewego kanału.

Transformator toroidalny

Transformator toroidalny posiada kilka zalet w porównaniu ze standardowym transformatorem na rdzeniu EI. Jest on bardzo wydajny i dlatego jest w stanie dostarczyć więcej mocy niż transformator EI tego samego rozmiaru. Co więcej, za sprawą jego kształtu, promieniowanie elektromagnetyczne oraz wibracje mechaniczne są wyjątkowo niskie, co w efekcie daje lepszą jakość dźwięku.

 

waga netto: 7.60 kg
wymiary produktu: 440 x 370 x 105 mm