Cambridge Audio AEROMAX 2 białe

  • Kod: 4056
  • Producent: Cambridge Audio
  • szt.
  • 1 495,00 zł / szt.
  • Oblicz
  • Oblicz_raty_duckblue

Aeromax 2 to rozwinięcie rewolucyjnej konstrukcji zdobywcy wielu nagród, modelu Aero 2. Ciężko pracowaliśmy by osiągnąć brzmienie jeszcze wyższej klasy niż w przypadku poprzednika. Aeromax 2 dostępny jest w pięknych, nowoczesnych kolorach – czarnym i białym lakierze z wykończeniem na wysoki połysk. Uzyskaliśmy również jeszcze bardziej spójne i angażujące brzmienie. Aeromax 2 to produkt innowacyjny i stylowy przeznaczony dla osób, które oczekują brzmienia najwyższej klasy.

 

SZEROKA DYSPERSJA DŹWIĘKU

4-ta generacja przetworników BMR® jeszcze lepiej wypełnia pomieszczenie dźwiękiem dzięki wykorzystaniu trybu poziomych wibracji generującego zdecydowanie szerszą scenę dźwiękową. To sprawia, że są one idealnym rozwiązaniem dla nowoczesnych mieszkań i domów, gdzie ustawienie głośników często odbiega od zalecanego do odsłuchów stereofonicznych optimum. W przypadku Aeromax 2 możesz umieścić je w niemal dowolnym miejscu i nadal cieszyć się znakomitym, stereofonicznym dźwiękiem.

 

NAJWAŻNIEJSZE JEST BRZMIENIE

Przetworniki BMR wykorzystują opatentowaną technikę promieniowania dźwięku przy pomocy fal giętnych, kojarzoną zwykle z kolumnami z płaskimi panelami, w połączeniu z klasycznym promieniowaniem fal dźwiękowych poprzez ruch tłokowy (do przodu i do tyłu) membrany znany z tradycyjnych przetworników dynamicznych. Dzięki zastąpieniu klasycznego głośnika wysokotonowego naszym przetwornikiem BMR (Balanced Mode Radiator), Aeromax 2 zyskuje znaczącą przewagę w zakresie jakości dźwięku w porównaniu do konkurentów.

Wykorzystanie przetwornika BMR umożliwia przesunięcie punktu podziału zwrotnicy między tweeterem a wooferem z tradycyjnych okolic 3 kHz, czyli częstotliwości znajdującej się w zakresie najwyższej czułości ludzkiego słuchu, do zdecydowanie mniej problematycznej częstotliwości 250Hz. W rezultacie osiągnięto bardziej naturalny, wciągający i spójny dźwięk. Przesunięcie punktu podziału zwrotnicy między głośnikiem BMR a wooferem na 250Hz pozwoliło uzyskać nie tylko bardziej spójny dźwięk w zakresie wysokich częstotliwości, ale również na dole pasma. Tradycyjne głośniki nisko- średniotonowe oraz niskotonowe stosowane w serii Aeromax zostały zaprojektowane specjalnie pod kątem optymalnej współpracy z przetwornikami BMR®, co pozwoliło uzyskać wciągające, niemal „kinowe” brzmienie wsparte potężnym, precyzyjnym basem.

 

NOWY PRZETWORNIK BMR®

Aeromax 2 i Aeromax 6 wykorzystują zupełnie nową, 4-tą już generację przetworników BMR® o rozszerzonym paśmie przenoszenia, oferujące wyjątkowo dźwięczne i detaliczne wysokie tony.

 
ULEPSZONA ZWROTNICA

W zwrotnicy Aeromax wykorzystaliśmy komponenty wysokiej klasy co zapewniło wyjątkowy poziom detaliczności i transparentności reprodukowanego przez nie dźwięku

 
WZMOCNIONA OBUDOWA

Wyjątkowa, wzmocniona konstrukcja obudowy wiąże mechanicznie przetworniki, co pozwala uzyskać niższy poziom podbarwień i wyższą dynamikę brzmienia. Jest to szczególnie ważny element konstrukcji kolumn z serii Aeromax ponieważ przetworniki niskotonowe to właściwie subwoofery wysokiej mocy, co oznacza, że wyższa sztywność obudowy przekłada się wprost na lepsze brzmienie.

 
NOWE TERMINALE GŁOŚNIKOWE

Aeromax 2 i 6 wyposażone zostały w zupełnie nowe, pozłacane terminale głośnikowe audiofilskiej jakości zapewniające kolumnom możliwość uzyskania optymalnego brzmienia.

 
OKABLOWANIE WEWĘTRZNE WYSOKIEJ KLASY

Okablowanie wewnętrzne wykonane z miedzi beztlenowej (OFC) zapewnia najwyższą czystość sygnału trafiającego do przetworników poprzez pozłacane terminale głośnikowe i zwrotnicę wysokiej klasy.

 

 

Dane techniczne

• Głośniki monitorowe

• Pasmo przenoszenia częstotliwości: 40Hz – 22 kHz

• Rekomendowana moc wzmacniacza: 25-120 wat

• Przetworniki: 1 x 46 mm wysokotonowy BMR

• 1 x 165 mm subniskotonowy

• Wymiary 370 x 203 x 335 mm (W x H x D)

• Kolor: czarny lub biały lakierowany gloss.

 

podana cena jest ceną za sztukę, sprzedawane wyłącznie w parach