Cambridge Audio AERO 5 walnut

 • Kod: 4064
 • Producent: Cambridge Audio
 • szt.
 • 990,00 zł / szt.
 • Oblicz
 • Oblicz_raty_duckblue

Cambridge Audio AERO5

 

Najbardziej istotna część kinowego dźwięku? Dialog! Bez dramatu ludzkiej interakcji nie ma nawet po co włączać. Jednak zbyt często tradycyjne głośniki kanału centralnego mogą wprowadzać zniekształcenia w najważniejszych (a czasami trudnych do usłyszenia) elementach dźwięku przestrzennego.

Zastosowanie przetwornika BMR zamiast tradycyjnego głośnika wysokotonowego zapewnia serii Aero kilka kluczowych zalet – radykalna różnica w jakości dźwięku w porównaniu z konkurentami. Efekt zastosowania go do ważnego kanału centralnego jest co najmniej zadziwiający.

W przypadku tradycyjnych głośników wysokotonowych punkt graniczny między głośnikiem wysokotonowymi, a przetwornikiem znajduje się w okolicy 3 kHz, blisko miejsca, w którym nasze uszy są najbardziej czułe na wszelkie zniekształcenia lub różnice między dwoma źródłami – i w pobliżu kluczowych częstotliwości mowy ludzkiej, muzyki lub utworu. W przypadku przetwornika BMR punkt graniczny to 250 Hz, daleko od częstotliwości, na które nasz słuch jest najbardziej czuły. Efektem są fantastycznie czyste, naturalne i spójne głosy, uzyskiwane ze znacznie lepszego kanału centralnego.

To nie tylko zaleta technologii BMR: konstrukcja przetwornika również zapewnia dźwięk, który lepiej wypełnia pomieszczenie. To powoduje, że idealnie nadają się do nowoczesnych domów oraz pomieszczeń, w których głośniki nie mogą być ustawione optymalnie. Głośnik Aero 5 możesz ustawić, gdzie chcesz i ciągle słyszeć wyraźną mowę oraz śpiew.

Zastosowanie przetworników BMR oznacza również, że wysokotonowe głośniki Aero naprawdę zaczynają krzyczeć. Efektem skoncentrowania się na dopasowaniu subwoofera Aero 9 do częstotliwości poniżej 250 Hz i zapewnieniu, że przetworniki BMR są również skoncentrowane na niskich częstotliwościach jest filmowy, realistyczny dźwięk z wyraźnymi i wiernymi basami.

Przetworniki BMR, w połączeniu z drewnianym wykończeniem obudów, oferują również nowoczesny, a zarazem klasyczny projekt, idealnie pasujący do większości salonów.

Aby warto było słuchać idealnych dialogów i ludzkich dramatów, Aero 5 oferuje oszałamiającą szczegółowość, wypełniający pomieszczenie dźwięk i radykalne innowacje, idealne dla nowoczesnego odsłuchu.

Przetwornik BMR – dzięki zastąpieniu tradycyjnego głośnika wysokotonowego przetwornikiem BMR seria Aero oferuje kilka kluczowych zalet w porównaniu z głośnikami konkurencyjnymi. Za-stosowanie technologii BMR przesuwa punkt graniczny między głośnikiem wysoko- i niskoto-nowym od częstotliwości 3 kHz, znajdującej się prawie w środku pasma, najlepiej słyszalnego przez człowieka, do mniej problematycznej czę-stotliwości 250 Hz. Efektem jest naturalniejszy, realistyczny i spójny dźwięk. Przetworniki BMR oferują również szerszy dźwięk, więc głośniki można ustawiać w większej ilości miejsc, wciąż uzyskując wspaniały dźwięk stereofoniczny oraz efekty przestrzenne – sprawia to, że głośniki idealnie nadają się do nowoczesnych domów.

Specjalnie zaprojektowane przetworniki do pasma średnio niskich częstotliwości – oprócz oferowania bardziej spójnego dźwięku w paśmie wysokich częstotliwości, przesunięcie punktu granicznego do częstotliwości 250 Hz między przetwornikiem BMR, a tradycyjnymi przetwornikami i subwooferami daje korzyści również w paśmie niskich częstotliwości. Stożkowe przetworniki Aero i subwoofery zaprojektowano specjalnie w taki sposób, aby stanowiły uzupełnienie przetworników BMR, skupiając działanie przetworników stożkowych i subwooferów na tym, co robią najlepiej: przenoszeniu niższych częstotliwości.

Specjalna konstrukcja – obudowy Aero nie zostały zaprojektowane tylko tak, aby wyglądały klasycznie, dyskretnie i elegancko, ale użyto również technik CAD i zastosowano specjalne usztywnienia w celu zredukowania zniekształceń i maksymalizowania jakości dźwięku.

 

 • Czułość: 90dB
 • Pasmo przenoszenia: 50Hz – 22kHz
 • Impedancja: 8 Ohms compatible
 • Zalecana moc wzmacniacza: 25-120 Watts
 • Głośniki: 1 x 46mm (2″) BMR, 2 x 135mm (5.25″) high power subwoofers
 • Kolor: Black or Walnut
 • Wymiary (D x S x W): 430 x 150 x 208mm (16.9 x 5.9 x 8.2″) including grille
 • Waga: 6.1kg (13.4lbs)