Anthem MRX-520

  • Kod: 9737
  • Producent: Anthem
  • szt.
  • 7 999,00 zł
  • Oblicz
  • Oblicz_raty_duckblue

JAKOŚĆ JAK W ODDZIELNYCH KOMPONENTACH AUDIO DOSTĘPNA W AMPLITUNERZE AV
Doświadcz zapierającej dech w piersiach mocy, jakości i wielkokanałowej elastyczności dostępnej w amplitunerach Anthem MRX trzeciej generacji.
Nagradzane wielokanałowe amplitunery Anthem serii MRX klasy high-end  są znane na całym świecie ze swojej świetnej jakości dźwięku oraz wydajnemu zarządzaniu mocą, jak również z elastyczności integracji w systemach rozrywki domowej.
Seria MRX jest napakowana ekskluzywnymi innowacjami audio takimi jak System Korekcji Akustyki Pomieszczenia (Anthem ARC), system Advanced Load Monitoring (ALM), bezpośrednie wyjście 4K z szybkim przełączaniem HDMI i wiele innych.
5.2 KANAŁOWY PRZEDWZMACNIACZ i 5 KANAŁÓW WZMACNIANYCH
System korekcji akustyki pomieszczenia Anthem ARC™4 zapisywalne profile głośnikoweDwa wyjścia Sub (równoległe)Przetwornik C/A 32-bit / 768 kHz z wyjściem dyferencyjnym klasy PremiumHDMI / WIDEO
HDMI 2.0aHDCP 2.24:4:4 dodatkowe próbkowanie przy 4K60 (18.2 Gbps)High Dynamic Range (HDR)BT.2020 Color GamutWyświetlanie na ekranie przy 4K 50/60Przełącznik 4K 50/60

Dlaczego wybrać amplituner AV MRX?
Ponieważ jest wszystkim czego potrzebujesz, aby wysterować wielokanałowy system kina domowego lub muzyczny przy pomocy tego jednego urządzenia. Pozwala to na oszczędzenie miejsca i kosztów w alternatywie do budowania całego systemu z pojedynczych komponentów (przedwzmacniacza, procesora, wzmacniacza).
DODATKOWE FUNKCJE
Advanced Load Monitoring (ALM)Tuner radiowy FMAplikacja zdalnej kontroli dla iOS (Apple) i Android

DEKODOWANIE
Dolby TrueHDDTS-HD Master AudioTRYBY ODSŁUCHU
AnthemLogic – (5.2 kanały)Dolby SurroundDolby ProLogic IIDTS Neo:6 – Cinema, MusicWszystkie kanały - Wszystkie kanały w StereoWEJŚCIA / WYJŚCIA7 wejść HDMICyfrowe wejścia: 2 Koncentryczne + 3 Optyczne5 stereofonicznych wejść RCAWyświetlanie na ekranie przez HDMI - ustawienia, regulacje, status, informacja o nagraniu/wykonawcy (radio)Wejścia wspierające MHLxvYCC, Adobe RGB, Adobe YCC601, sYCC601, Deep color2 równoległe wyjściaConsumer Electronic Control (CEC)Kanał powrotny audioBezpośrednie przesyłanie sygnału w trybie czuwaniaFUNKCJE DLA INSTALACJI
Kontrola przez IRKontrola przez RS-232Wejście IR (konfigurowalne)12V wyjście Triggera (wyzwalacza)Sterowniki kontrolne systemuDODATKOWE
Podświetlane przyciski pilotaZestaw montażowy do szafy rack (sprzedawany oddzielnie)SZCZEGÓŁY KONSTRUKCYJNE


Wspiera najnowsze opcje połączeń (w tym bezprzewodowe) Najwyższej klasy i mocy wewnętrzne komponenty Estetyczne anodyzowane szczotkowane aluminiumNowe oznakowanie kolorami
Aby zapewnić sprawne i właściwe połączenie kolumn głośnikowych, amplitunery MRX najnowszej generacji oferują terminale głośnikowe oznaczone kolorami dla każdej z specyficznych par głośników.
  


“Spośród wielu systemów korekcji, które testowałem, ARC obecnie wyróżnia się jako najlepszy.”  według magazynu: Secrets of Home Theater & High Fidelity
Nawet jeśli najlepsze zestawy głośnikowe zostaną perfekcyjne ustawione, pomieszczenie może mieć ogromny wpływ na jakość dźwięku. Wymiary pokoju, martwe punkty, łuki, a nawet meble mogą zmienić pomieszczenie odsłuchowe w “dodatkowy instrument” wprowadzający niechciane koloryzacje i rezonanse.
Co to jest ARC?
Mówiąc krótko, System Korekcji Akustyki Pomieszczenia ARC szybko „koryguje” niepożądane efekty, jakie wywołują powierzchnie pomieszczenia takie jak ściany, podłogi i sufity na dźwięk, który wydobywa się z kolumny głośnikowej. Usunięcie tych efektów pozwala urządzeniom audio osiągnąć bardzo naturalny dźwięk w każdym pomieszczeniu, zbliżony do standardów laboratoryjnych.
Wgłębiając się w techniczne aspekty, ARC to opatentowane oprogramowanie cyfrowego przetwarzania sygnału, które współpracuje z specjalnie zaprojektowanym mikrofonem kalibracyjnym i Twoim komputerem PC, aby szybko i łatwo zoptymalizować audio dla Twojej unikalnej przestrzeni odsłuchowej.
Nasi inżynierowie stworzyli system ARC podczas badań nad tym w jaki sposób powielić laboratoryjne standardy odtwarzania audio w nielaboratoryjnych warunkach. Te przełomowe badania były wykonywane w współpracy z Kanadyjskim Narodowym Instytutem Badań, który jest organizacją rządową badań i technologii.
Nasi inżynierowie zdali sobie sprawę, że odsłuchowe wrażenia prawdziwego świata mają mało wspólnego z kontrolowanym środowiskiem laboratoriów audio. W związku z tym dźwięk nawet najlepszych zestawów głośnikowych jest wypaczany przez anomalie pomieszczenia jak na przykład umeblowanie. Te przeszkody powodują fale stojące, rezonanse i odbicia, które mogą koloryzować dźwięk, który słyszysz. Wyobraź sobie fale dźwiękowe płynące z Twoich głośników jako kręgi na powierzchni wody. To pozwoli Ci łatwo zrozumieć jak kręgi dźwięku odbijają się od każdej przeszkody, którą napotkają. Od razu zrozumiesz jakie korzyści przynosi zniwelowanie tych przeszkód.
ARC cyfrowo porównuje akustyczną sygnaturę pomieszczenia z standardami laboratoryjnymi. System dokonuje pomiaru pasma każdego z głośników w relacji do miejsca odsłuchu. Potem używa zaawansowanych algorytmów w celu eliminacji negatywnych efektów przeszkód w pomieszczeniu, regulując pasmo i korygując efekty fazy. Wtedy ARC „usuwa” przeszkody, pozostawiając parametry, które są zgodne z standardami laboratoryjnymi.
Jak pracuje ARC?
Zestaw ARC jest bardzo prosty w użyciu i wymaga zaledwie kilku prostych kroków, które dostosują Twoje głośniki do unikalnej przestrzeni odsłuchowej.
Każdy komponent ARC-ready jest dostarczany z kompletnym zestawem ARC, który się składa z oprogramowania i pliku kalibrującego (dostępne na stronie internetowej producenta), mikrofonu, profesjonalnego statywu i wysokiej jakość złączy. Wymagany jest komputer z systemem Windows® z czytnikiem płyt CD.
Podłącz mikrofon kalibracyjny do swojego komputera i do urządzenia ARC-ready. Umieść mikrofon w każdym miejscu odsłuchu w swoim pomieszczeniu (minimum pięć, maksimum dziesięć pozycji) aby pozwolić ARC pobrać próbkę dźwięku z każdej lokalizacji.
Opatentowane oprogramowanie ARC mierzy różnice pomiędzy idealnym laboratoryjnym standardem pasma głośnika a ich realną wydajnością w Twoim pokoju. Następnie jego wyrafinowany układ DSP dokonuje precyzyjnej korekcji pasma i kreuje właściwe krzywe zwrotnicy powodując, że jakość Twoich głośników w Twoim pomieszczeniu będzie spełniać prawie idealne standardy laboratoryjne!
Teraz będziesz słyszeć dokładnie to co nasi inżynierowie chcieli żebyś słyszał: czysty, naturalny, transparentny dźwięk, niezależnie od tego jakie wyzwania napotka on w Twoim pokoju odsłuchowym!
 
ADVANCED LOADING MONITORING (ALM)
Układ ALM chroni czułe komponenty wyjściowe urządzeń poprzez stałe monitorowanie temperatury, napięcia i prądu, aby zapewnić optymalną i długotrwałą wydajność i jakość. ALM jest całkowicie nieinwazyjny – nie znajduje się w torze sygnału i włącza się wyłącznie w ekstremalnych sytuacjach, aby chronić wzmacniacz przed uszkodzeniami poprzez utrzymywanie bezpiecznego poziomu pracy wszystkich komponentów wyjściowych.

 

Typ / Konstrukcja 5.2-kanałowy amplituner A/V z korekcją akustyki pomieszczenia ARC
Liczba kanałów 5.2 przedwzmacniacz
5 wzmacnianych
Moc wyjściowa na kanał / impedancja Moc ciągła na kanał (1% THD)
100W, kanały 1-5, Dwa przy 8ohm
130W, kanały 1-5, Dwa przy 6ohm
Formaty dźwięku Dolby TrueHD
DTS-HD Master Audio

Tryby odsłuchu:
AnthemLogic
Dolby Pro Logic II
DTS Neo:6
Wszystkie kanały
Ethernet TAK
Radio internetowe TAK
Aplikacje do sterowania Android
iOS
Windows

Dostępne na:
Amazon apps
Apple store
Google play
Windows store
Złącza wejściowe cyfrowe 7 x HDMI
2 x koncentryczne
3 x optyczne
Koncentr./optyczne 24bit/192kHz
Złącza wejściowe analogowe 5 x stereo RCA
Złącza wyjściowe cyfrowe 2 x HDMI
1 x optyczne (bezpośrednio z wejść koncentr./optycznych)
Złącza wyjściowe analogowe 7 x pojedyncze RCA dla 5.2 kanałów
2 x stereo RCA
Słuchawkowe 1/4"
Pasmo przenoszenia 10Hz — 31kHz (+0, -0.25dB)
10Hz — 48kHz (+0, -0.25dB) Analog Direct
Funkcje / wyposażenie 3D
System korekcji akustyki ARC 
Tuner AM/FM 
DSP Tri-Core 32-bit
Przedwzmacniacz słuchawkowy
Dolby Volume
Przetworniki wyjście DAC 32bit/768kHz
32bit konwersja źródeł cyfrowych i analogowych
2 dodatkowe strefy

MHL dla 1 x HDMI, HDCP 2.2, 
HDMI 2.0a
Wyświetlanie na ekranie UHD 4K 50/60
4:4:4 Chroma próbkowanie dla 4K60 (18.2 Gbps)
BT.2020 Color
CEC i Kanał zwrotny audio

1 x wejście IR
1 x wyjście wyzwalacza
Zestaw do szary rack (opcja)

Advanced Load Monitoring (ALM)
Zużycie energii 365W
Wymiary (W x S x G) 16.5 x 43.9 x 37.5 cm
Wersja rack (W): 4U
Waga 12.8 kg / szt.

 

Dostępne wersje i kolory:
Black