61 866 42 27
Onkyo Monitor Audio Pioneer
Szczegółowe dane kontaktowe

Producenci

Nowości

Yamaha RX-V683 Black gwarancja audioklan 3 lata Yamaha RX-V683 Black gwarancja audioklan 3 lataYamaha RX-V683 Black gwarancja audioklan 3 lata

Yamaha RX-V683 Black gwarancja audioklan 3 lata

RXV683

Cena produktu: Raty:
Oblicz ratę - Credit Agricole Raty

2449,00zł

3099,00zł

6 rat 432,66zł

12 rat 228,57zł

24 raty 126,53zł

*wyliczenie ma charakter orientacyjny
Opis produktu

Yamaha MusicCast RX-V683

Amplituner kina domowego Yamaha MusicCast RX-V683 z Dolby Atmos® i DTS:X™, funkcją multiroom MusicCast, dwukierunkowym Bluetooth i obsługą Tidal, Spotify, Deezer

Yamaha MusicCast RX-V683 jest najbardziej zaawansowanym amplitunerem AV nowej serii RX-V83. Konstrukcja ta zachowując wszystkie udogodnienia modelu MusicCast RX-V583 dodatkowo wyposażona jest w wejście Phono, złącze HDMI na przednim panelu, a także bardziej zaawansowany układ automatycznej kalibracji głośników (YPAO R.S.C.), który podczas optymalizacji charakterystyki akustycznej systemu bierze pod uwagę również wpływ odbicia dźwięku.

Jak przystało na najwyższy model serii RX-V, MusicCast RX-V683 w pełni obsługuje najnowsze formaty dźwięku i obrazu: kompatybilny jest z najnowszymi formatami dźwięku kinowego Dolby Atmos® i DTS:X™,  wyposażono go w technologię MusicCast, która umożliwia przesyłanie dźwięku pomiędzy domowymi urządzeniami audio i stworzenie w pełni funkcjonalnego nagłośnienia multi-room, a dzięki funkcji Bluetooth Output możesz również wysłać dźwięk z amplitunera do słuchawek czy głośników Bluetooth, nawet innych producentów.

Uniwersalność modelu zwiększają funkcje sieciowe, pozwalające m.in. korzystać z radia internetowego i zapewniające dostęp do serwisów muzycznych, takich jak Tidal, Spotify i Deezer. Ten bogato wyposażony amplituner obsługuje również łączność bezprzewodową Wi-Fi, Wi-Fi Direct, AirPlay i Bluetooth. Z myślą o miłośnikach doskonałego obrazu projektanci wzbogacili urządzenie o możliwość skalowania wideo do 4K z wejścia HDMI, złącza HDMI® (6 wej./1 wyj.) z pełną obsługą 4K Ultra HD, HDR Video (wliczając Dolby Vision) i przepustowością BT.2020, HDMI® z kanałem zwrotnym eARC i sterowaniem CEC. Moc amplitunera to aż 150 W na kanał.

Warto wspomnieć również o nowych, przydatnych funkcjonalnościach:  możliwości zarejestrowania w pamięci amplitunera ulubionych źródeł (np. stacji radiowych czy folderów z serwera NAS) i natychmiastowe ich wywołanie przez naciśnięcie jednego z przycisków SCENE na pilocie lub panelu przednim amplitunera; oraz, przy użyciu amplitunera jako elementu systemu multiroom Yamaha MusicCast, automatyczne włączanie wszystkich urządzeń MusicCast w domu poprzez włączenie amplitunera. Proste i wygodne!

 • Obsługa Dolby Atmos® i DTS:X™
 • 7-kanałowy dźwięk przestrzenny 150 W na kanał (4 Ω, 1 kHz, 0,9% THD, 1 kanał sterowany)
 • MusicCast – dzięki autorskiej technologii MusicCast możesz bezprzewodowo przesyłać dźwięk z amplitunera (i podłączonych urządzeń np. telewizora lub odtwarzacza CD) do innych pomieszczeń w domu oraz odbierać muzykę z innych urządzeń MusicCast (multi-room)
 • Bluetooth® Output do wygodnego strumieniowania muzyki do innych urządzeń Bluetooth
 • Funkcje sieciowe – serwisy strumieniowe (Tidal, Spotify, Deezer), radio internetowe
 • Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Bluetooth, Airplay – odtwarzaj bezprzewodowo muzykę ze swojego smartfona lub tabletu
 • Odtwarzanie plików hi-res (DSD, FLAC, WAV, AIF,  Apple Lossless ) i odtwarzanie bez pauz (gapless playback)
 • HDMI® (6 wej. / 1 wyj.) z pełną obsługą 4K Ultra HD z 4K60p (4:4:4), HDCP2.2, HDR Video wliczając Dolby Vision i przepustowością BT.2020
 • Skalowanie wideo do 4K video z wejścia HDMI®
 • HDMI® z eARC (Audio Return Channel) oraz funkcje SCENE i HDMI CEC dla łatwiejszej obsługi kilku urządzeń jednocześnie
 • Możliwość zapisania presetów pod przyciskami SCENE i funkcja Triggered Auto Playback uruchamiająca wszystkie urządzenia multiroom po włączeniu amplitunera
 • Złącze HDMI i cyfrowy port USB na przednim panelu
 • YPAO R.S.C. – optymalizacja dźwięku umożliwiająca automatyczne skonfigurowanie głośników
 • Wejście Phono umożliwiające podłączenie gramofonu
 • Tryb Direct pozwalający na wierne odtworzenie dźwięku wysokiej jakości
 • Sterowanie za pomocą aplikacji AV Controller i MusicCast Controller
 • 17 programów DSP z możliwością regulacji
 • Tryb ECO obniżający zużycie energii o 20%

Obsługa Dolby Atmos® i DTS:X™

Amplituner MusicCast RX-V683 kompatybilny jest z najnowszymi formatami dźwięku wielokanałowego Dolby Atmos® i DTS:X™. Obsługując dodatkowe kanały sprawia, że dźwięki dosłownie ożywają i dobiegają do słuchaczy ze wszystkich stron, nawet z góry. Wykorzystując zaawansowaną obróbkę sygnału audio i korekcję czasu, urządzenie w znaczący sposób udoskonala realizm brzmienia poruszających się obiektów i jednocześnie gwarantuje rzeczywiste odczucie wysokości i kierunku ruchu. Z pomocą Dolby Atmos® i DTS:X™ MusicCast RX-V683 z łatwością wypełni pokój wielowymiarowym brzmieniem przestrzennym, dzięki któremu poczujesz się tak, jakbyś naprawdę był w centrum historii rozwijającej się na ekranie.

MusicCast – twoja muzyka bezprzewodowo w całym domu

Yamaha MusicCast to rewolucyjny system, który pozwala bezprzewodowo przesyłać dźwięk  pomiędzy domowymi urządzeniami audio z rodziny MusicCast. Wszystkie modele Yamahy, które kompatybilne są z tym systemem, łączą się ze sobą poprzez domową sieć Wi-Fi. Sterowanie wszystkimi urządzeniami umożliwia łatwa w użytkowaniu aplikacja MusicCast Controller. Dzięki temu rewolucyjnemu systemowi Yamahy, bez potrzeby wertowania instrukcji obsługi, będziesz mógł w prosty sposób przesyłać dźwięk pomiędzy urządzeniami audio znajdującymi się w różnych pokojach.  Co więcej, każdy z domowników może w tym samym czasie słuchać innej muzyki, niezależnie od pozostałych użytkowników systemu, lub stworzyć grupę, aby to samo nagranie było odtwarzane w kilku pomieszczeniach.

 

Dowiedz się więcej na www.MusicCast.pl

Bluetooth Output – przesyłanie dźwięku z MusicCast RX-V683 do słuchawek/głośników Bluetooth

Kolejnym z udogodnień systemu MusicCast jest funkcja Bluetooth Output. Dzięki temu praktycznemu rozwiązaniu amplituner MusicCast RX-V683 może przesyłać dźwięk (w technologii Bluetooth) wprost do bezprzewodowych słuchawek lub głośnika Bluetooth dowolnego producenta. Teraz w twoich bezprzewodowych słuchawkach i głośniku Bluetooth zabrzmi nie tylko muzyka ze smartfona, lecz także nagrania odtwarzane z podłączonego do amplitunera odtwarzacza CD, telewizora, a nawet gramofonu! 

Funkcje sieciowe – serwisy strumieniowe (Tidal, Spotify, Deezer), radio internetowe

MusicCast RX-V683 można podłączyć (bezprzewodowo lub przewodem) do Internetu, aby słuchać muzyki z takich serwisów, jak np. Tidal, Spotify i Deezer. Amplituner sam pobierze muzykę z sieci , a Twój smartfon oszczędzi baterię, bo służył będzie tylko do wyboru utworów (możesz też w tym czasie prowadzić np. rozmowę telefoniczną – bez wpływu na odtwarzanie). Podłączenie do sieci pozwala również korzystać z tysięcy internetowych stacji radiowych, a także słuchać muzyki zgromadzonej na dysku NAS bądź w komputerze PC.

 

Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Bluetooth, Airplay – odtwarzaj bezprzewodowo muzykę ze swojego smartfona lub tabletu

Funkcjonalność amplitunera Yamahy zwiększa wbudowane Wi-Fi. Umożliwia ono nawiązanie bezprzewodowego połączenia z domowym routerem. Upraszcza to skonfigurowanie całego systemu i zapewnia dostęp do sieciowego audio oraz muzycznych serwisów strumieniujących. Jeżeli router Wi-Fi jest niedostępny, do przesyłania nagrań można wykorzystać unikatową funkcję Wireless Direct. Za jej pomocą można bezpośrednio przesyłać muzykę ze smartfona lub tabletu korzystając z funkcji Music Play w aplikacji AV Controller oraz technologii AirPlay (iOS), a dodatkowo również sterować amplitunerem wykorzystując aplikację AV Controller. Swoją wszechstronną funkcjonalność MusicCast RX-V683 zawdzięcza też modułowi Bluetooth, umożliwiającemu bezprzewodowe odtwarzanie muzyki ze smartfonów i innych urządzeń Bluetooth. Pod kątem transmisji Bluetooth projektanci zoptymalizowali autorski układ Yamaha Compressed Music Enhancer. Dzięki niemu muzyka wyróżnia się żywą, naturalną jakością dźwięku nawet podczas bezprzewodowego odtwarzania. MusicCast RX-V683 obsługuje również AirPlay, aby bezprzewodowo strumieniować nagrania z iPoda touch, iPhona oraz iPada, a także z komputerów Mac i PC z bibliotekami iTunes.

Odtwarzanie plików DSD, FLAC / WAV / AIFF i Apple Lossless oraz odtwarzanie bez pauz (gapless playback)

Model MusicCast RX-V683 nie tylko zapewnia wysoką jakość obrazu i rzeczywiste brzmienie filmowych efektów specjalnych, lecz także gwarantuje doskonałej jakości dźwięk podczas odtwarzania muzyki. Amplituner kompatybilny jest z najnowszymi formatami high-res, m.in. DSD 2,8 MHz/5,6 MHz, FLAC/WAV/AIFF 192 kHz/24 bity oraz Apple Lossless 96 kHz/24 bity. Dzięki temu można cieszyć się muzyką w studyjnej jakości w domowych warunkach.  Z kolei funkcja odtwarzania bez pauz (gapless)* sprawia, że pomiędzy kolejnymi plikami muzycznymi w ciągłych nagraniach, takich jak koncerty, nie pojawią się irytujące przerwy.
*Kompatybilne z plikami WAV, FLAC i ALAC oraz wejściem z USB/PC/NAS.

HDMI® (6 wej. / 1 wyj.) z pełną obsługą 4K Ultra HD z 4K60p (4:4:4), HDCP2.2, HDR Video wliczając Dolby Vision i przepustowością BT.2020 

MusicCast RX-V683 w pełni obsługuje najnowsze standardy HDMI. Dzięki przepustowości wideo 4K przy szybkości 60 klatek/s możesz cieszyć się wideo Ultra HD przy zachowaniu najwyższej jakości obrazu. Ponadto amplituner kompatybilny jest z HDCP 2.2, standardem ochrony praw autorskich, który wymagany jest w przypadku transmisji wideo 4K. MusicCast RX-V683 obsługuje także HDR (High Dynamic Range) Video, w tym najnowszy standard Dolby Vision. Dzięki temu urządzenie poprawia jakość obrazu poprzez jednoczesne zwiększenie detaliczności w ciemnych i jasnych fragmentach odtwarzanego wideo. Dzięki przepustowości BT.2020 amplituner obsługuje również szerszą gamę koloru.

 

Skalowanie wideo do 4K video z wejścia HDMI®

Model MusicCast RX-V683 potrafi przeskalować do rozdzielczości 4K materiały wideo przesyłane za pośrednictwem złącza HDMI®. Dzięki temu już teraz możesz cieszyć się najwyższej jakości obrazem na telewizorze 4K, bez konieczności wymiany całej kolekcji filmów nagranych w rozdzielczości 1080p.

Kanał zwrotny audio (ARC) oraz funkcje SCENE i HDMI CEC dla łatwiejszej obsługi kilku urządzeń jednocześnie

Złącze HDMI z kanałem zwrotnym audio pozwala w prosty sposób połączyć amplituner z telewizorem (o ile ten wyposażony jest w ARC) sprawiając, że dźwięk automatycznie „wraca” do amplitunera, dzięki czemu nie trzeba osobno łączyć tych dwóch urządzeń dodatkowym kablem audio.

Naciśnięcie przycisku SCENE z kolei włącza zasilanie amplitunera AV i aktywuje wejście źródłowe oraz tryb DSP. Możesz wstępnie zaprogramować przyciski dla różnych źródeł. Aby to zrobić, po prostu wybierz żądane źródło oraz tryb DSP, a następnie przytrzymaj wciśnięty przycisk SCENE przez co najmniej trzy sekundy. Po takim zaprogramowaniu, naciśnięcie przycisku automatycznie włączy dane źródło i przywoła zapisane parametry dźwięku, co znacznie ułatwia korzystanie z amplitunera. Kolejną korzyścią HDMI jest funkcjonalność CEC. Kiedy urządzenie zostanie podłączone do telewizora kompatybilnego z CEC, włączy się i wyłączy razem z telewizorem, a ty będziesz mógł używać pilota do telewizora do kontrolowania głośności. CEC umożliwia również zaawansowaną współpracę z innymi komponentami. Korzystając z pilota zdalnego sterowania do amplitunera możesz sterować odtwarzaniem, np. przeskakiwać do następnej/poprzedniej ścieżki lub zatrzymywać odtwarzanie.

* Wszystkie podłączone urządzenia muszą być kompatybilne z HDMI CEC. Nie wszystkie kompatybilne z CEC odtwarzacze i telewizory będą działały.

 

Możliwość zapisania presetów pod przyciskami SCENE i funkcja Triggered Auto Playback

Do każdego z czterech przycisków SCENE możesz przypisać pożądaną funkcję, np. natychmiastowy dostęp do nagrań z dysku NAS, serwisu muzycznego (np. Tidal) oraz ulubionej stacji radiowej (internetowej i analogowej FM).  Z kolei dzięki funkcji Triggered Auto Playback nie musisz korzystać z aplikacji MusicCast, aby uzyskać szybki dostęp do muzyki w całym domu. Jeżeli twoje pokoje były połączone ze sobą podczas ostatniej sesji odsłuchowej, wystarczy, że naciśniesz przycisk zasilania w amplitunerze, aby automatycznie włączyć wszystkie urządzenia w domu, połączone w ramach sieci MusicCast.

Złącze HDMI i cyfrowy port USB na przednim panelu

Na przednim panelu amplitunera znajdują się złącze HDMI oraz cyfrowy port USB. Ułatwia to podłączenie do urządzenia różnorodnych źródeł audio-wideo, np. komputera, kamery lub aparatu fotograficznego za pomocą HDMI oraz dysku zewnętrznego i przenośnej pamięci za pośrednictwem USB. Dzięki temu użytkownik może w jeszcze prostszy sposób odtwarzać poprzez amplituner materiały multimedialne, w tym muzykę w formatach wysokiej rozdzielczości.

YPAO R.S.C. – optymalizacja dźwięku umożliwiająca automatyczne skonfigurowanie głośników

YPAO-R.S.C. (kontrola dźwięku odbitego) to autorski układ Yamahy , który analizuje akustykę pokoju i charakterystykę poszczególnych głośników, a następnie kalibruje parametry audio tak, by uzyskać optymalne brzmienie w odniesieniu do akustyki pomieszczenia odsłuchowego. W swojej zaawansowanej odmianie R.S.C. dodatkowo wykorzystuje technologię kontroli dźwięku odbitego, dzięki czemu wykrywa fale dźwiękowe odbijające się od mebli oraz ścian i odpowiednio je koryguje. Ponadto w odniesieniu do odbitych dźwięków system reguluje ustawienia trybów CINEMA DSP oraz DSP Effect Normalization.

 

Wejście Phono umożliwiające podłączenie gramofonu

Amplituner MusicCast RX-V683 projektanci wyposażyli także w wejście Phono. Pozwala ono podłączyć do urządzenia dowolny gramofon z wkładką MM i odtwarzać dźwięk zapisany w rowkach płyt winylowych. Teraz ponownie odkryjesz piękno analogowego brzmienia.

 

Tryb Direct podwyższa jakość odtwarzanego dźwięku

W uzyskaniu najwyższej możliwej jakości dźwięku pomaga tryb Direct. Jego włączenie sprawia, że sygnał audio biegnie najkrótszą możliwą drogą i omija układy odpowiedzialne za korekcję dźwięku. Efektem jest jeszcze czystsze brzmienie.

 

Sterowanie za pomocą aplikacji AV Controller i MusicCast Controller 

MusicCast RX-V683 przystosowany jest do współpracy z dostępną w App Store i Google Play aplikacją AV Controller. Za jej pomocą użytkownik może regulować poziom głośności, włączać/wyłączać urządzenie, wybierać źródło i tryby DSP, a także kontrolować inne funkcje – wszystko z poziomu iPoda, iPhona, iPada lub telefonów z Androidem. Ponadto można wybrać jeden z 23 języków i spersonalizować interfejs poprzez ukrycie nieużywanych ikon i nadanie nowych nazw funkcjom. Aby cieszyć się jeszcze większymi możliwościami, można sięgnąć po aplikację MusicCast Controller. Rozwiązanie to nie tylko udostępnia wszystkie funkcje AV Controller, lecz także w pełni obsługuje system MusicCast i pełni rolę zdalnego sterowania do wszystkich urządzeń MusicCast.

17 programów DSP z możliwością regulacji

Amplituner AV MusicCast RX-V683 wyposażony jest w różne programy dźwięku, które korzystają z autorskiej technologii DSP. Umożliwiają one stworzenie w pokoju odsłuchowym specjalnych pól dźwięku, odzwierciedlających rzeczywistą atmosferę, np. sal kinowej lub koncertowej. Korzystając z aplikacji AV Controller szybko dopasujesz parametry DSP do własnych oczekiwań w zależności od gatunku muzyki/filmu lub nastroju, jaki chcesz uzyskać.

Tryb ECO obniżający zużycie energii o 20%*

Nowy tryb ECO Yamahy redukuje zużycie energii o ok. 20%. Można włączyć go z poziomu menu GUI.
* W porównaniu ze zużyciem energii, kiedy tryb ECO jest wyłączony (pomiar Yamahy).

 

 

SEKCJA WZMACNIACZAIlość kanałów7.2Moc wyjściowa150 W

SEKCJA AUDIO-WIDEO
Dekodery dźwiękuCinema DSP, Dolby Atmos, Dolby Digital Plus, Dolby Pro Logic Iix, Dolby True HD, DTS HD Master Audio, DTS-HDIlość trybów DSP173D VideoTak4K VideoTakKonwersja/Skalowanie wideoTak (HDMI do 4K)
WEJŚCIA / WYJŚCIA
HDMI (wej. / wyj.)6/1Front HDMITakComponent Video (wej./wyj.)1/0Cyfrowe Optyczne (wej.)2Cyfrowe Coaxial (wej.)2Front USBTakWejście gramofonoweTakTerminale głośnikoweZakręcane
SEKCJA SIECIOWA
Certyfikat DLNATakRadio internetoweTakBezprzewodowy streamingYAMAHA AV CONTROLLER, AirPlay, Wi-Fi Direct, BluetoothSerwisy strumieniująceDeezer, Napster, Spotify, TIDALTryb GAPLESS (bez pauz)TakSterowanie aplikacjąTakWiFiTakOdtwarzane formaty plikówAAC, ALAC, FLAC, MP3, WAV, WMAFLAC, WAV 192/24TakBluetoothTak
SEKCJA TUNERA
Zakresy radioweAM, FM, Radio internetoweProgramator stacjiTak (do 40 stacji)
DODATKOWE FUNKCJE
Automatyczna kalibracjaTak (YPAO RSC)Komendy makroTak (SCENE)MultizoneTak (2 strefa)Zone HDMINie
ZASILANIE
Pobór mocy (standby)HDMI Control, Standby Through Off: 0.1W / HDMI Control, Standby Through On, Network Standby Off: 1.0WTryb ECOTak
OGÓLNE
Wymiary (S x W x G) mm435 x 171 x 378Waga kg10

 

 

Data dodania produktu do sklepu: piątek, 21 lipiec 2017.

Koszyk

...jest pusty
Credit Agricole Raty

Realizacje

Promocje

Jesteśmy Dealerem

Marantz Authorized e-Dealer Poland 2013/2014

Denon Authorized e-Dealer Poland 2014/2015

Yamaha Autoryzowany Dealer 2014

NAD Autoryzowany Dealer 2014

Martin Logan Autoryzowany Dealer 2014

Canton Autoryzowany Dealer 2015

JBL Autoryzowany Dealer 2014

Harman/Kardon Autoryzowany Dealer 2014

AKG Autoryzowany Dealer 2014