61 866 42 27
Onkyo Monitor Audio Pioneer
Szczeg��owe dane kontaktowe

Producenci

Yamaha R-S202D+NOTA260 Yamaha R-S202D+NOTA260

Yamaha R-S202D+NOTA260

Cena produktu: Raty:
Oblicz ratę - Credit Agricole Raty

2111,00zł

2289,00zł

6 rat 372,94zł

12 rat 197,03zł

24 raty 109,07zł

*wyliczenie ma charakter orientacyjny
Opis produktu

W skład zestawu wchodzi:

 

 

Amplituner stereo Yamaha R-S202D z Bluetooth oraz cyfrowym tunerem DAB+.

To model, który zapewnia bardzo łatwy i szybki dostęp do muzyki. Urządzenie wyposażone jest w tuner analogowy FM i cyfrowy DAB+ oraz moduł łączności bezprzewodowej Bluetooth. Komponenty, które znalazły się wewnątrz obudowy gwarantują wysoką jakość dźwięku, a dwie pary złączy głośnikowych umożliwiają nagłośnienie nawet dwóch pomieszczeń.

Moduł Bluetooth to obecnie jedno z najbardziej praktycznych rozwiązań stosowanych w urządzeniach audio. Dzięki niemu amplituner R-S202D z łatwością może bezprzewodowo połączyć się ze smartfonem lub tabletem obsługującym Bluetooth i odtwarzać muzykę zapisaną w urządzeniu przenośnym. W ten sposób użytkownik zyskuje szybki i łatwy dostęp do swoich ulubionych nagrań bez konieczności podłączania kabli i jednocześnie może cieszyć się wysoką jakością dźwięku, nieosiągalną w przypadku przenośnych odtwarzaczy.

Jest bardzo dobrą propozycją również dla osób, które pozostają wierne muzyce i audycjom radiowym. Urządzenie wyposażone jest w tuner analogowy FM oraz cyfrowy DAB+. Ten drugi pozwala korzystać z udogodnień, jakie niesie ze sobą technika cyfrowa, m.in. przekazywania dodatkowych treści wraz z sygnałem radiowym i braku uciążliwego szumu, który często uprzykrza słuchanie radia analogowego.

Wysoka moc wyjściowa 140 W x 2 (maks.), 100 W x 2 (RMS)
Tuner DAB/DAB+ do odtwarzania w wysokiej jakości cyfrowych audycji radiowych
Zgodność z Bluetooth® umożliwiająca bezprzewodowe strumieniowanie muzyki
Układy zapewniające wysoką jakość dźwięku
Prosta i wyrafinowana stylistyka
Wybór głośników A, B lub A+B
Pilot o prostej konstrukcji.


DANE TECHNICZNE

SEKCJA WZMACNIACZA

Moc wyjściowa 2 x 140 W
Pasmo przenoszenia 10 Hz - 100 kHz
Stosunek sygnał/szum 100 dB
Zniekształcenia THD 0.2 %

SEKCJA TUNERA

Zakresy radiowe AM, DAB, FM
WEJŚCIA / WYJŚCIA
Wejścia analogowe RCA
Wejście gramofonowe Nie
Wyjścia RCA
Wyjście słuchawkowe Tak

SEKCJA SIECIOWA

Certyfikat DLNA Nie
Radio internetowe Nie
Bezprzewodowy streaming Bluetooth
Tryb GAPLESS (bez pauz) Nie
Sterowanie aplikacją Nie
WiFi Nie
FLAC, WAV 192/24 Nie
Bluetooth Tak

DODATKOWE FUNKCJE

Tryb Pure Direct Nie
Korekcja tonów Tak
Głośniki A/B Tak
Pilot Tak

ZASILANIE

Pobór mocy (standby) 0.5 W
OGÓLNE
Wymiary (S x W x G) mm 435 x 141 x 322
Waga kg 6.7

 

 

Indiana Line Tesi 260 C

Indiana_Line 
Indiana Line – włoskie stereo, włoskie kino domowe.
Indiana Line to jedna z najważniejszych na włoskim rynku marek audio hi-fi z siedzibą w stolicy Piemontu - Turynie. Nazwa Indiana Line nawiązuje do dalekich korzeni marki, które sięgają lat 60-tych i współpracy amerykańską marką hi-fi - UTAH.
Zlokalizowanie przedsiębiorstwa w najbardziej industrialnej części Włoch związane jest z prężnym ekosystemem gospodarczym, który urósł wokół włoskiego przemysłu samochodowego. Bardzo dobra dostępność najlepszych na świecie studiów stylistycznych, nowoczesnych technologii, fabryk i manufaktur oraz wysoko wykwalifikowanej siły roboczej, projektantów i inżynierów to czynniki, które miały kluczowe znaczenie dla rozwoju marki Indiana Line.


Niemniej istotny jest specyficzny klimat Piemontu – krainy, która przez wieki była poddawna wpływom sąsiadujących krajów: Francji i Szwajcarii. „Mieszkańcy Piemontu to ludzie, którzy lubią ciężko pracować, nie oczekując zbyt wiele za swój sukces ” - podkreśla właściciel Indiana Line, Eugenio Musso - człowiek, który buduje swój sukces w branży hi-fi od blisko 40 lat. Jego starania doceniło najsłynniejsze studio stylistyczne świata – Pininfarina, z którą Eugenio Musso współpracował przez wiele lat przy produkcji luksusowych głośników hi-end do car audio. Od wielu lat przewodnim hasłem Indiana Line pozostaje „maksimum jakości dźwięku, minimum ceny”.


Filozofia projektowania i produkcji.
Trzy linie produktowe – Nota, Tesi i Musa (Nuta, Teza, Muza) to wyraz chęci dostosowania różnych produktów do potrzeb różnych odbiorców. Nota skierowana jest do młodszych odbiorców, którzy poszukują agresywnego brzmienia oraz często korzystają z kina domowego. Musa to produkt dla wysmakowanych audiofilów, zaś Tesi łączy oba te podejścia – na tyle udanie, że szybko stało się największym bestsellerem Indiana Line.
Wszystkie produkty Indiana Line łączy sposób projektowania. Prace rozpoczynają się od ustalenia parametrów całej konstrukcji, co ma ścisły związek z konstrukcją obudowy – jej wzmocnieniami i wygłuszeniem, co wydatnie pozwala zredukować zbędne zniekształcenia. W celu zwiększenia ciśnienia akustycznego i dynamiki wysokich tonów jedwabny tweeter został wyposażony w tylną komorę rezonansową. Następnie przychodzi czas na projekt głośników średnio i niskotonowych, oraz ich zestrojenie z pomocą zwrotnicy z filtrami o wyjątkowo łagodnym zboczu. To pozwala uniknąć przesunięcia fazy poszczególnych głośników w zespole akustycznym. Co nie mniej ważne, dopracowana konstrukcja zwrotnicy pozwala uniknąć zakłóceń, które powodują problemy w pracy wzmacniacza.
Dlatego Indiana Line nie wymaga dedykowanego wzmacniacza – bardzo dobrze współpracuje z dowolnymi konstrukcjami hi-fi dostępnymi na rynku.
Indiana Line Tesi – teza brzmi: można lepiej!
 Tesi to środkowa i najbardziej uniwersalna seria Indiana Line. Jej największą zaletą jest dopracowana konstrukcja. Zgodnie z filozofią Indiana Line – seria Tesi w całości powstała na deskach kreślarskich wewnątrz firmy – bez udziału przypadkowych poddostawców.
Zasadniczą różnicą w stosunku do produktów konkurencyjnych jest fakt, że poza ogólnymi założeniami konstrukcyjnymi także  szczegółowe parametry najważniejszych podzespołów takich jak głośniki czy zwrotnica zostały zaprojektowane przez włoskich inżynierów przemysłowych Indiana Line. Tego typu zabiegi wymagają odpowiedniego zaplecza know-how, którego większość producentów taniego hi-fi nie posiada lub nie chce angażować w przypadku tańszych konstrukcji. 
Indiana Line Tesi - konstrukcja
Wszystko to pozwoliło na stworzenie oryginalnej konstrukcji dwudrożnej opartej o jeden głośnik 16cm z korektorem fazy, który umieszczono w dodatkowej frontowej płycie MDF, która wzmacnia sztywność konstrukcji oraz pochłania fale odbite. Dzięki licznym wzmocnieniom wewnętrznym wzmocnieniom poprzecznym udało się zachować stosunkowo niewielkie rozmiary i wagę kolumn podstawkowych, co pozwoli cieszyć się nimi także w mniejszych pomieszczeniach. Zespół głośnikowy dopełnia autorski firmowy przetwornik wysokotonowy z tylną wentylowaną komorą napędzany mocnym magnesem neodymowym. W celu poprawy własności akustycznych membranę głośnika wysokotonowego poddano specjalnej obróbce cieplnej. Funkcjonalność całej konstrukcji podkreśla złącze bi-wiring.
Indiana Line Tesi – brzmienie
Brzmienie serii Tesi przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom lekko ocieplonego basu i średnicy połączonych z przebogatym i zróżnicowanym pasmem wysokotonowym. Ton brzmienia Tesi nadaje bez dwóch zdań najlepszy w tym przedziale cenowym głośnik wysokotonowy. Dzięk niemu Tesi generuje wielowymiarową scenę muzyczną – już nie tylko w szerokości i wysokości, ale także w głębi planów, co do tej pory było domeną znacznie droższych zespołów głośnikowych. Dzięki unikalnej konstrukcji zwrotnicy z filtrami o łagodnych zboczach bezkonkurencyjne jest odtwarzanie przełomu średnich i wysokich tonów, co faworyzuje akustykę instrumentów gitarowych, dętych oraz wokali. Całość dopełnia bas, który bez dwóch zdan zasługuje na miano audiofilskiego. Eteryczność, precyzyjne obciążenie i ciepłe wypełnienie zbliża reprodukcję basu z Tesi do audiofilskiego ideału – bardzo dalekiego od agresywnych dyskotekowych dudnień.
Różnice w stosunku do linii Nota:

 

 • Korektor fazy w głośniku niskotonowym dla lepszego rozpraszania dźwięku
 • Inny kształt głośnika niskotonowego - dostosowany do pracy z korektorem fazy
 • Podwójne magnesy neodymowe przy głośniku niskotonowym
 • Większy głośnik niskotonowy
 • Inna konstrukcja zwrotnicy
 • Większa waga, lepsze wzmocnienia wewnętrzne
 • Głębsza i wyższa obudowa
 • Dodatkowa gruba płyta przednia wykonana z MDF dla lepszej sztywności poprzecznej głośników oraz lepszego pochłaniania fal odbitych
 • Więcej wersji kolorystycznych - w tym czarny lakier piano (model Tesi 242 LN)
 • Możliwość podłączenia bi-wiring
 • Wyższej klasy gniazda bananowe

 

 Tesi 260 C - Specyfikacja:
 • 2-drożne kolumny stereo (surround) z przednim otworem bass-reflex
 • Rekomendowana moc wzmacniacza: 30 - 120W
 • Czułość (2.83V/1m): 91 dB
 • Impedancja wzmacniacza: 4 - 8 ohm
 • Pasmo przenoszenia: 45 - 22000 Hz
 • Częstotliwość zwrotnicy: 2500 Hz
 • Zwrotnica głośnikowa z filtrami o złagodzonych zboczach - przystosowana do pracy z każdym wzmacniaczem o impedancji 4-8 ohm

 

Obudowa:
 • Obudowa: MDF wzmacniania wewnętrznymi drewnianymi wieńcami 
 • Wykończenie obudowy: gruba winylową okleina
 • Wypełnienie obudowy: syntetyczne żywiczne wzmacniane włókno poliestrowe wybitnie odporne na rozciąganie, przesuszenie i wilgoć zmodyfikowane pod kątem współpracy z systemami bass-reflex
 • Front: dodatkowa płyta z MDF dla lepszej sztywności poprzecznej głośników oraz pochłaniania fal odbitych

 

Głośniki:
 • 160 mm głośnik niskotonowy z polipropylenową membraną wzmacnianą krzemianem mikowym* z korektorem fazy (dwukrotnie większy magnes neodymowy w stosunku do serii NOTA)
 • 26 mm głośnik wysokotonowy jedwabną kopułką obrabianą cieplnie umieszczoną w tylnej wentylowaną komorze rezonansowej zasilaną magnesem neodymowym

 

Inne:
 • Głośniki ekranowane
 • W komplecie zatyczka do bass-reflex
 • Możliwość podłączenia bi-wiring
 • Wymiary: 175 x 340 x 300 mm
 • Waga: 5,9 kg
 • Kolor: czerwona wiśnia

 

 

 

 

Data dodania produktu do sklepu: czwartek, 25 maj 2017.

Koszyk

...jest pusty
Credit Agricole Raty

Realizacje

Promocje

Jesteśmy Dealerem

Marantz Authorized e-Dealer Poland 2013/2014

Denon Authorized e-Dealer Poland 2014/2015

Yamaha Autoryzowany Dealer 2014

NAD Autoryzowany Dealer 2014

Martin Logan Autoryzowany Dealer 2014

Canton Autoryzowany Dealer 2015

JBL Autoryzowany Dealer 2014

Harman/Kardon Autoryzowany Dealer 2014

AKG Autoryzowany Dealer 2014