61 866 42 27
Onkyo Monitor Audio Pioneer
Szczeg��owe dane kontaktowe

Producenci

Triangle Magellan Grand Concert autoryzowany dealer Triangle Magellan Grand Concert autoryzowany dealerTriangle Magellan Grand Concert autoryzowany dealer

Triangle Magellan Grand Concert autoryzowany dealer

Cena produktu: Raty:
Oblicz ratę - Credit Agricole Raty

129997,00zł

6 rat 22966,14zł

12 rat 12133,05zł

24 raty 6716,51zł

*wyliczenie ma charakter orientacyjny
Opis produktu

Triangla Magellan Grand Concert

 

Megallan to jedna z najlepiej rozpoznawalnych hi-endowych serii kolumn na świecie. Produkowana ręcznie we Francji, pokryta 12 warstwami lakieru. Od momentu rozpoczęcia konstruowania do czasu uzyskania końcowego efektu wykonano ponad 1000 projektów topowego modelu Grand Concert.

Magellan Grand Concert to 100 kilogramowy ponad 2 metrowy kolos, który składa się z trzech niezależnych modułów. Rozdzielenie kolejnych sekcji przetworników ma na celu eliminację wibracji i fali stojącej. W celu spójnego połączenia oddzielnych modułów Triangle zaprojektował nowy system Fixocal, którego siła zacisków sięga 1.6 tony.

 

TECHNOLOGIE

SPEC - Single Point Energy Conduction - technologia ograniczająca przenoszenie wibracji ze ścian i podłogi pomieszczenia na kolumny i w odwrotnym kierunku. Jest to możliwe dzięki przesunięciu punktu ciężkości kolumny z cokołu na kolec podpierający front kolumny, który ma zminimalizowaną powierzchnię kontaktu z podłożem. Kolec przejmuje większość wibracji z obudowy i rozprasza je bez przenoszenia na podłogę i ściany, których drżenie może zakłócać pracę kolumny. Technologia ta pochodzi z lutnictwa i jest powszechnie używana w konstrukcjach kontrabasu i wiolonczeli.

DPS 2 - Dynamic Pulse System - to system bipolarnego symetrycznego rozpraszania dźwięku, który niweluje efekt zbyt bliskiego dostawienia kolumn do ścian. Dodatkowy głośnik z tyłu obudowy pozwala na poszerzenie zakresu możliwości ustawienia kolumny w pomieszczeniu. Znacząco poprawione rozpraszanie wysokich tonów sprawia, że nawet przy zmianie miejsca odsłuchowego słuchacz odbiera dźwięk o balansie tonalnym zgodnym z intencjami konstruktora. DPS2 generuje najobszerniejszą, najstabilniejszą i najgłębszą scenę dźwiękową na rynku. Historia systemu DPS sięga roku 1988, kiedy to Triangle zaprezentował światu modele: Transept II, Zenith II oraz Elypse. 

RPC - system poprawiający zgodność fazową głośników. Technologia realizowana za pomocą komputerowej optymalizacji zwrotnicy oraz firmowym filtrom na zwrotnicy głośnikowej. System filtrowania oparto o wysokiej klasy elementy: niskoindukcyjne ceramiczne rezystory, polipropylenowe kondensatory

OBUDOWA

Wykończenie obudowy to naturalna okleina, selekcjonowana pod kątem jakości, kolorystyki oraz wzoru. 12 warstw lakieru, każda z nich po wyschnięciu jest polerowana przed nałożeniem kolejnej.

Według filozofii Triangle, obudowa odgrywa główną rolę w dbałości o jakość dźwięku. Szczególnie dotyczy to średnich i niskich tonów, na które wibracje obudowy mają największy wpływ. Dzięki optymalnej kalkulacji litrażu obudowy do powierzchni przetworników, kolumny z serii Magellan potrafią zejść w niezależnych pomiarach nawet do 28Hz w zakresie +/- 3dB.

Obudowa serii Magellan została przebadana za pomocą laserowego akcelerometra pod kątem wzbudzanych przez głośniki niskotonowe wibracji, a następnie usztywniona w strategicznych miejscach. Najważniejszą kwestią dla konstruktorów obudowy był fakt, aby to przetworniki kolumny, a nie jej obudowa lub ściany generowały dźwięk o określonej częstotliwości, co podkoloryzowałoby oryginalny balans tonalny. Aby temu zapobiec, obudowa posiada skomplikowany system gęstego ożebrowania wewnętrznego.

Gniazda podłączeniowe wykonano z czystej miedzi, a następnie pokryto grubą warstwą złota, aby zapewnić perfekcyjną przewodność prądową i zabezpieczenie antykorozyjne przez całe życie kolumny. 

GŁOŚNIKI

Tweeter TZ2900
Tweeter TZ2900 to kombinacja najnowszej generacji mechaniki i rzemieślnictwa najwyższego sortu. Wprowadzenie do produkcji nowego tweetera zostało poprzedzone szerokimi symulacjami bazującymi na 40 różnych rodzajach kształtów tuby. Głównym celem testów było połączenie wysokiej skuteczności z szerokim zakresem rozpraszania.

Kształt TZ2900 narodził się jako efekt komputerowego modelowania, które idealnie połączyło mechaniczne i akustyczne walory głośnika tubowego. Pomiary wskazują, że końcowy rezultat to znacząco poprawione rozpraszanie, szczególnie dla częstotliwości powyżej 15.000Hz, co jest osiągnięciem unikalnym na skalę światową.

Aby zapobiec zniekształceniom pracy tweetera przy najniższej przetwarzanej przezeń skali dźwięku producent zastosował specjalnie zaprojektowany kontr-odbornik. Składa się nań tunel wykonany z tytanu, uzupełniony materiałem wygłuszającym, który redukuje zwrotne fale akustyczne generowane przez membranę tweetera. Zlokalizowany u szczytu membrany korektor fazy ogranicza zniekształcenia i reguluje przetwarzanie wyższych częstotliwośc

Aby wszystkie elementy głośnika wysokotonowego zgrały się ze sobą perfekcyjnie, w ramach komputerowych symulacji zestawiano ze sobą rozmaite warianty każdego z podzespołów, aż do osiągnięcia finalnego, zadowalającego efektu. Jest nim tweeter, który w praktyce odsłuchowej nie generuje jakichkolwiek zniekształceń, a przy tym zapewnia olbrzymi zapas dynamiki, płynność oraz miękkość reprodukcji. 

Średniotonowy T16GM
T16GM to kulminacja doświadczeń i wielu lat rozwoju koncepcji szerokopasmowego przetwornika średnich tonów. Efektem jest głośnik, który oferuje najwyższej klasy brzmienie w zawrotnym paśmie od 70 do 4000Hz.

Średnie tony to najważniejszy element audiofilskiego przekazu muzycznego, dlatego Triangle zdecydowało się na otwarcie najbardziej zaawansowanego projektu badawczego związanego właśnie z głośnikiem średniotonowym. W przypadku tego przetwornika skupiono się na projekcie zawieszenia, profilu oraz komponentów membrany. Do pomiaru głośników użyto laserowych przyrządów Klippel. 

Membrana posiada nowy profil określany jako "przyrastający". Zgodnie z tradycją, najlepszym doświadczeniem oraz wiedzą inżynierów Triangle'a, membranę wykonano z włókien celulozowych. Nowe zawieszenie membrany zawiera impregnowane włókna lateksowe formowane w kształt dwóch połówek fali sinusoidalnych. Rozwiązanie to opracowano w porozumieniu z firmą Hutchinson, która słynie z budowania technologii dla: lotnictwa, kolei, budownictwa oraz wojska. Rozwiązanie to skutecznie ogranicza nieliniową pracę membrany przy kluczowych dla odsłuchu częstotliwościach na przełomie 1000Hz.

Super lekka membrana średniotonowa pozwala osiągnąć najlepszy efekt końcowy - szybką reakcję impulsową, minimalizację czasu zatrzymania głośnika i brak podkolorowań. W centralnym punkcie membrany zainstalowano korektor fazy wykonany z lekkiego polipropylenu pokrytego lateksem. Zapobiega on wirom aerodynamicznym tworzącym się na środku membrany oraz redukuje nieregularności pracy głośnika, gdy pracuje on na skrajach swojego pasma przenoszenia. Ponadto, poprawia rozpraszanie wyższej średnicy.

Aby poprawić wydajność i liniowość napędu głośnika przeprojektowano profil elementów biegunowych tak, aby poprawić przepływ pola magnetycznego przez cewkę. W końcu, skupiono uwagę na redukcji ogólnego poziomu zniekształceń poprzez poprawienie rozpraszania ciepła. W tym celu zaczerpnięto rozwiązania znane z chłodzenia procesorów - zbudowano linie transmisji ciepła LHSTM 2, która wyprowadza je między cewkę a kosz głośnika. Dzięki zaaplikowaniu tego rozwiązania udało się osiągnąć 10% poprawą odprowadzania ciepła w stosunku do konwencjonalnych rozwiązań. Głośnik został wyposażony w specjalne zaciski do kabli sygnałowych, aby nie zakłócały przepływu powietrza wokół głośnika. 

 
Niskotonowiec T21GM
Założeniem przy konstruowaniu niskotonowców było przetwarzanie częstotliwości granicznych na poziomie 28 - 35Hz bez słyszalnych zniekształceń. Podobnie jak w przypadku głośnika średniotonowego, prace rozpoczęto od symulacji rozmaitych rozwiązań mechanicznych i akustycznych, tak aby uzyskać przetwornik jak najbardziej uniwersalny, gotowy do zastosowania w obudowach o rozmaitej kubaturze.
Aby sprostać wymaganiom nowej serii zdecydowano się odrzucić wszystkie dotychczas używane podzespoły i skupić się na przeprojektowaniu układu cewki, magnesów oraz kosza głośnika. Membrana ukształtowana w stożek to zupełnie nowy sandwich o nazwie SVA (od Sandwich Verre Alvéolaire).
Jej kanapkowa struktura zawiera dwie warstwy włókna szklanego, które otaczają wzmacniający materiał strukturalny z celulozy. Układ napędowy składa się z podzespołów wykonanych z najwyższej klasy specjalnych stopów metali oraz elementów magnetycznych, co poprawia siłę i homogeniczność pola magnetycznego.
4-warstwowa cewka zapewnia liniową pracę z dokładnością do 7mm. Z przetwornika średniotonowego zaczerpnięto system chłodzenia LHSTM 2 oparty o linię transmisji ciepła, podobną jak w przypadku procesorów. Zastosowanie LHSTM 2 pozwoliło na uzyskanie zdolności do przenoszenia mocy na poziomie 200W przez pojedynczy głośnika niskotonowy bez szans na jakiekolwiek uszkodzenie.
Dzięki badaniom rozwojowym, kosz z odlewanego aluminium został znacząco poprawiony pod kątem mechanicznych właściwości takich jak wygłuszenie pracy głośnika oraz sztywność. Dzięki temu praca membrany pozostaje niezakłócona nawet przy największych wychyłach. Z kolei ramiona kosza zostały opracowane tak, aby zapewnić jak najlepsze chłodzenie cewki. Głośnik został wyposażony w specjalne zaciski do kabli sygnałowych, aby nie zakłócały przepływu powietrza wokół głośnika oraz nie poluzowały się przy jego ekstremalnej pracy. 

 

Funkcjonalność

Kolumny stereo dzielą się na podłogowe oraz podstawkowe. Dobór wielkości kolumn zależy przede wszystkim od wielkości pomieszczenia. W pomieszczeniach do 10m kw warto dobierać kolumny podstawkowe. W przypadku pomieszczeń do 20m kw sprawdzą się zarówno większe podstawkowe jak i podłogowe. W pomieszczeniach o powierzchni 30m kw i więcej polecamy większe kolumny podłogowe.

Zdecydowana większość kolumn produkowana jest w ramach jednej linii, na którą składają się kolumny podłogowe, podstawkowe (często z uchwytami do podwieszania w komplecie) oraz kolumna centralna – stosowana do kina domowego. Uzupełnieniem powyższych produktów są subwoofery, które podobnie jak kolumny stereo mogą w znaczący sposób różnić się nawet w tym samym przedziale cenowym.

Zazwyczaj w ramach systemu stereo istnieje możliwość dołączenia subwoofera i stworzenia zestawu 2.1, który może być także traktowany jako podstawowe kino domowe z możliwością rozszerzenia o kolumnę centralną oraz kolumny podstawkowe – jako tylne głośniki efektowe.

 

Specyfikacja techniczna

Konstrukcja:  3-drożna
Budowa kolumny:  Pasywna (wymaga wzmacniacza)
Przetworniki:  Dynamiczne
Głośniki wysokotonowe: 2xTZ2900 (1calowy - 2,54cm kopułka tytanowa z tubą kompresyjną, komorą wygłuszającą i korektorem fazy) w układzie bipolarnym
Głośniki średniotonowe: 2x T16GMF100-THG06 (6-calowy - 16cm ultralekka membrana z włókien celulozowych z korektorem fazy, autorskim zawieszeniem i linią transmisji ciepła LHSTM 2) w układzie bipolarnym
Głośniki niskotonowe: 4x T21GM-MT10-THG06 (8-calowy - 21cm z membraną typu sandwich w kształcie stożka, 4 warstwową cewką, linią transmisji ciepła LHSTM 2)
Obudowa: Obudowa z MDF ze skomplikowanym system gęstego ożebrowania wewnętrznego
Wykończenie obudowy: MDF wykończony fornirem lub lakierowany na wysoki połysk. każda wersja posiada 12 warstw lakieru
Bas-refleks:  Przód
Membrana pasywna:  NIE
Podłączenie kabli:  Bi Wire (podwójna para kabli - opcjonalnie)
Impedancja:  4 Ohm
Podział pasma:  300 / 2800Hz
Skuteczność:  91dB
Moc ciągła (RMS):  400W
Zalecana moc wzmacniacza:  400W
Uchwyty w zestawie: NIE
Pasmo przenoszenia:  28 - 20.000Hz
Częstotliwość podziału zwrotnicy: 300 Hz (12 dB/Oct) / 2800 Hz (24 dB/Oct)
INNE: Moc szczytowa: 800W
:: impedancja minimalna: 2.5 Ohm
:: SPL MAX: 116dB
Wysokość: 215cm
Szerokość: 60cm
Głębokość: 45cm
Waga: 220kg
Rozpraszanie dźwięku: Bipolowe
Gwarancja:
  • 24 miesiące
  • 5 lat (po zarejestrowaniu na stronie producenta)

 


 

 

 

Data dodania produktu do sklepu: piątek, 12 kwiecień 2019.

Koszyk

...jest pusty
Credit Agricole Raty

Realizacje

Jesteśmy Dealerem

Marantz Authorized e-Dealer Poland 2013/2014

Denon Authorized e-Dealer Poland 2014/2015

Yamaha Autoryzowany Dealer 2014

NAD Autoryzowany Dealer 2014

Martin Logan Autoryzowany Dealer 2014

Canton Autoryzowany Dealer 2015

JBL Autoryzowany Dealer 2014

Harman/Kardon Autoryzowany Dealer 2014

AKG Autoryzowany Dealer 2014