61 866 42 27
Onkyo Monitor Audio Pioneer
Szczeg��owe dane kontaktowe

Producenci

Taga Harmony PLATINUM S-40 SE

Taga Harmony PLATINUM S-40 SE

PLATINUMS40

Cena produktu: Raty:
Oblicz ratę - Credit Agricole Raty

1099,00zł

6 rat 194,16zł

12 rat 102,57zł

24 raty 56,78zł

*wyliczenie ma charakter orientacyjny
Opis produktu

Taga Harmony PLATINUM S-40 SE

Kolumny głośnikowe podstawkowe/surround Taga Harmony Platinum S-40 SE

Nagradzana i ciesząca się wysokim uznaniem seria Platinum v.2 jest
protoplastą naszej flagowej serii Special Edition SE. Podobieństwa obydwu
serii kończą się jednak wyłącznie na kształcie obudów.

Wysokiej klasy wykończenia razem z wszystkimi komponentami i technologią
są całkowicie nowe lub znacząco zmienione.
Obudowy TAGA wykonane są z wysokiej jakości płyt MDF o grubości 15mm (12mm w głośniku centralnym) z wewnętrznymi obręczami wzmacniającymi (modele podłogowe), które zwiększają sztywność oraz ograniczają niechciane rezonanse.
Kształt obudów został perfekcyjnie wykonany pod kątem nie tylko wspaniałego i nowoczesnego wyglądu, ale głównie po to, żeby obniżyć niepożądane wibracje, rozproszenia lub turbulencje, które mogłyby mieć negatywny wpływ na jakość dźwięku.
Materiał akustycznie wytłumiający wykorzystany w środku obudów eliminuje problem wewnętrznych fal stojących.
Kolumny podłogowe posiadają masywny cokół z szpilkami zapewniający stabilność i świetną izolację głośników od podłoża.

Nisko-szumowe i ultra-szybkie porty basu wykorzystują dyfuzory zwiększające dyspersję niskich częstotliwości. Porty zostały pokryte delikatną w dotyku powłoką gumową, co nadaje jeszcze bardziej luksusowego wyglądu i zapewnia dodatkowe wsparcie dla brzmienia.

Wszystkie kolumny (włączając w to głośnik centralny i surround) wykorzystują wysokiej jakości zakręcane, pozłacane terminale akceptujące przewody o przekroju do 10AWG oraz większość popularnych typów złączek (w tym bananowe). Wszystkie kolumny umożliwiają połączenie bi-wiring, co pozwala uzyskać jeszcze lepszą dyspersję, przestrzenność, precyzję i lokalizację dźwięku.

Ulepszony, drugiej generacji głośnik wysokotonowy TPTTD-I 1” (25mm) Taga Pure Titanium Tweeter Dome - z ultra lekką i sztywną kopułką wykonaną z czystego tytanu, gwarantuje detaliczną, neutralną i szczegółową prezentację wysokich częstotliwości. Druga generacja posiada magnes neodymowy, co podwyższa efektywność i gwarantuje bardziej precyzyjne i rozszerzone pasmo wysokich częstotliwości. Chłodzenie ferrofluidem i wytrzymałe cewki z CCAW z srebrzonym uzwojeniem zapewniają odporność na duże natężenia dźwięku wciąż zachowując wydajność, dokładność i brzmiąc czysto, gładko oraz detalicznie nawet przy najwyższych poziomach głośności.

Przedni panel głośnika z czystego aluminium pozwala na lepsze rozpraszanie wysokich tonów.
Górna pokrywa głośnika wysokotonowego dodatkowo ogranicza powstawanie wewnętrznych fal stojących oraz zapewnia lepsze, trójwymiarowe rozpraszanie wysokich tonów po pomieszczeniu. Pokrycie delikatną w dotyku powłoką gumową, nadaje jeszcze bardziej luksusowego wyglądu i zapewnia dodatkowe wsparcie dla brzmienia.

Ulepszony, drugiej generacji głośnik średniotonowy z sztywną, lekką i wytrzymałą membraną z czystego aluminium, zapewnia płaską charakterystykę, naturalną barwę i precyzję dźwięku oraz jego świetne zbalansowanie. Nieruchomy korektor fazy w kształcie pocisku ma za zadanie dostosowanie fazy sygnału audio oraz wygładzenie pasma średnich częstotliwości. W kolumnie centralnej C-40PR SE zastosowano całkowicie nowy 3” przetwornik TPACD-I.

Nowy przetwornik niskotonowy TWCD z membraną z wełny, zapewnia
wyjątkowo głęboki, artykułowany bas z doskonałym wyczuciem czasu i
tonacji. Posiada wzmacnianą membranę z wełny, podwójny duży magnes ?110 / ?100 ( modele F-100 SE, F-60 SE, B-40 SE) oraz pojedynczy ?90 (model C-40PR SE) i ?100 (model S-40 SE), cewkę z czystej miedzi, co pozwala osiągnąć większą wytrzymałość na duże natężenia poziomu dźwięku, jak również dostarczać głęboki, precyzyjny i detaliczny bas oraz zbalansowaną, bogatą i przestrzenną średnicę (w modelach z głośnikiem średnio-niskotonowym).

Wysokiej jakości zwrotnice, z precyzyjnie wyselekcjonowanymi elementami o niskiej tolerancji gwarantują najlepszą neutralność, wytrzymałośćtermiczną i trwałość.
SE posiadają dedykowane wewnętrzne okablowanie (czysta miedź OFC, pokrywana srebrem) połączeniowe pomiędzy zwrotnicami a przetwornikami, co gwarantuje, że wchodzący sygnał z amplitunera lub wzmacniacza nie zatraci żadnych ważnych informacji na swojej drodze do głośników.

Specyfikacja techniczna:
- Konstrukcja Surround/Podstawkowa, 2-drożna, 2 głośniki, Bi-wiring, Obudowa 15mm MDF TLIE - Odcięcie zwrotnicy 4.5kHz
- Głośnik wysokotonowy 25mm (1”) TPTTD-I, TPAF, TTP
- Głośnik niskotonowy 133mm (5.25") TWCD
- Zalecana Moc Wzmacniacza 20-140W
- Pasmo przenoszenia (+/- 3dB) 40Hz-40kHz
- Średnia impedancja 4 ohm
- Efektywność 88dB
- Wymiary w cm (W x S x G) 35 x 23 x 24.2 cm
- Waga bez opakowania 13.2 kg para

Warunki gwarancji:
Kolumny marki Taga Harmony objęte są 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.

cena za sztukę, sprzedawane w parach

 

Data dodania produktu do sklepu: poniedziałek, 27 maj 2013.

Koszyk

...jest pusty
Credit Agricole Raty

Realizacje

Promocje

Indiana Line Tesi 261 Indiana Line Tesi 261

1445,00zł

1394,00zł

Jesteśmy Dealerem

Marantz Authorized e-Dealer Poland 2013/2014

Denon Authorized e-Dealer Poland 2014/2015

Yamaha Autoryzowany Dealer 2014

NAD Autoryzowany Dealer 2014

Martin Logan Autoryzowany Dealer 2014

Canton Autoryzowany Dealer 2015

JBL Autoryzowany Dealer 2014

Harman/Kardon Autoryzowany Dealer 2014

AKG Autoryzowany Dealer 2014